Skocz do zawartości
lasius

Pąkle

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nasze bałtyckie pąkle przeżyją w wyszym zasoleniu i temperaturze? Przywiozłem trochę z "wczasów"...

No i krewetki bałtyckie również.. niestety są dość delikatne i boksująca jedną mi ukatrupiła....

no i pytanie czy omułki zniosą wyższą temp... i mały zasób mułu w akwarium ;-)

Tak całkiem serio bo szkoda ,żeby wszystko długo czekało w osobnym akwarium... zasolenie już prawie wyrównane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki bez problemu przeżyją - mam takie już prawie pół roku i mają się swietnie.

Co do reszty nie wiem.

Jedna uwaga: tu, na forum, piszemy PĄKALE :-)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan, w ktorym miejscu lapie sie takie krewetki? tylko nie pisz, ze w Bałtyku:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to Pąkale maja raczej małe szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon - osobiście ich nie łapałem - mam je od Wieśka Zabawy. Bardzo ładne, szkliste, z pomarnczowymi i niebieskimi "zdobieniami", lubią pływać w toni.

A już nie raz słszałem ze można ich sobie nałapać w Gdyni przy bulwarze, w Gdańsku Brzeźnie i Sopocie przy molo oraz na Górkach Zachodnich (też Gdańsk). Technika: po kolana w wodzie, drobny podbierak i kręcenie ósemek przy podparach mola... Podobno sporo życia można nałapać, nie tylko krewetki. Był kiedyś wątek co jeszcze z tych łowów można wrzucić do naszych solniczek...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ha! to może zrealizujemy pomysł rzucony przy okazji któregoś spotkania i wybierzemy się wspólnie ekipą aktyniczną na terenówkę w celu połowu krewet??? Co Wy na to?


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bym chetnie sie wybral, nawet w ta niedziele, juz dawno myslalem o zasiedlenia swojego akwa spora iloscia krewet z baltyku. sa piekne


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w międzyzdrojach- wystarczy podbierak z małymi oczkami- główna plaża po zachodzie słońca późnym zmierzchem - można w ciągu godziny nałapać ich całe wiadro i zrobić zupę...naprawdę dużo i płytko podchodzą gdy jest flauta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dajcie fotki !!!

@nowy_zarażony słyszałem że kopalnie ładują do rzek solanke z wyrobisk, za 1000 lat to i na Śląsku takie będziemy łowić!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

981-cimg0067.jpg

otom wam chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak wygladaja. w odpowiednim swietle z czasem "stawy" robia sie bardzo niebieskie,a akcenty na ramionach intensywnie zolte. no i do tego to przezroczyste cialo. bardzo przypominaja male krewetki symbiotyczne. zaleta jest to, ze rozmnazaja sie w niewoli, sa widoczne i zywia sie resztkami


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna! i to za gratis łowi się w naszym morzu ?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są dokładnie takie :

1149-krewetka baltycka.jpg

Całkowicie za friko... nad zatokę mam parę przystanków... żeby choćby jako żarcie miała skończyć to warto podjechać z siateczką na plażę :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by wiecej osób z Kraka chciało to nałapiecie ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraszan moze sie wybierzemy w jakis weekend co? czaje sie juz dlugo na te krewetki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a wiecie czy przez takie krewetki nie można przypadkiem jakiś pasożytów wnieść do akwa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o tym samym pomyslalem ale z drugiej strony Baltyk ma bardzo niskie zasolenie i jest dosc chlodnym morzem tak wiec pasozyty nie beda chyba sie najlepiej czuly na rafie... tak sobie teoretyzuje :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic nt możliwości przywleczenia jakiegoś choróbska do akwa. Niech się ktoś wypowie.

Myślę, ze w czynie społecznym/klubowym, na następnym zlocie grupy aktynicznej możemy komisyjnie nałapać tych krewetek i porozsyłać ile kto zamówi.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak lapie je jako przynete wedkarska to trafiaja mi sie z {wszami morskimi}tak to sie chyba nazywa takie cos szarego jest przyczepione do niej napewno jest to pasozyt ale jego widac odrazu tak ze problemu niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał !!!!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jas też jeśli ktoś z Krakowa się przyłączy bo dla jednego to chyba bez sensu wysyłać na drugi koniec Polski.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie na Qbab pisze na kilka. Podzielimy koszta na pol. Tylko kto nam je odlowi??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak omułki kipły, w separatce naszczęście strasznie cuchną,

Pąkle się pięknie otworzyły i machaja ;-) całym stadem :)

Krewetki się bardzo dobrze zaaklimatyzowały , widziałem jak jadły glony i grzebały w dnie...

Niestety jedną fitr mi uszkodził :) są dość delikatne i lubią dużo pływać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.