Skocz do zawartości
arwo

Akwarium 128l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam akwarium słodkowodne 128l o wymiarach 80x40x40.

Myślałem, żeby je przekształcić na małego morszczaka. Stąd pytania:

1) Jaki odpieniacz? (najlepiej jakis wewnętrzny na początek)

2) Jakie oświetlenie?

3) Jakie falowniki?

Wszystko w jakiś rozsądnych cenach :)

Oraz pytanie jaki jest mniej więcej koszt miesięczny utrzymania takiego akwarium?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że posiadam niewiele mniejszy zbiornik (112l), więc i sprzęt będzie podobny. Odpieniacz jaki posiadam to Tunze 9004 - jestem z niego zadowolony. Myślę że do Twojego akwarium też by sie nadawał (zalezy jeszcze jak bardzo obciążony zbiornik planujesz).

Oświetlenie minimum to 4x24W T5 (chyba że planujesz w spsy sie bawić). Ja posiadam lampe 4X24W firmy Blau i jestem średnio zadowolony (średnia jakość wykonania ale była 2x tańsza od 4x24W ATI).

Mój miesięczny koszt utrzymania to około 50zł (woda, bakterie/pożywki, jedzenie, sól) + prąd ~40zł. Do tego dochodzą dodatkowe koszta - np. wymiana 1-2 w roku świetlówek.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę przejrzeć dział nowicjuszy, podejrzeć inne zbiorniki o podobnym litrażu i zaproponować jakieś rozwiązania. Wtedy prędzej uzyskasz pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zobacz co ja mam w stopce. Jak co to pytaj lub dzwoń. Mam głównie miękkie korale.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odpieniacz: Rozejrzyj sie za Tunze (jak radzł kolega wyzej) lub Hydorem 250.65 (oba mają znośny wygląd zewnętrzny)

2. Światło: 4x25W starczy Ci na miękkasy, LPSy (mówię z doświadczenia) i na przeżycie SPS'ow (przy tych ostatnich nie licz na przyrosty).

3. Cyrkulacja: Jeśli patrzysz na koszty to na początek JVP-101 i JVP-110 do tego litrażu.

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze świetnie pieni ale te nieszczęsne magnesy które mogą rdzewiec nie wiem co zaproponować ale ja tunze juz bym nie kupił ze względu na magnesy. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie akwarium. U mnie chodzi tunze reefpack 250, czyli odpieniacz 9004 i filt 3163 z węglem i watą. Do tego mam pompki tunze 6025 i 6015. Muszę przyznać, że robią ładny wir i miękasy lekko nie mają, za to sps reagują chyba dobrze, bo są przyrosty. Nad wszystkim świeci maxptect razor 160W 16k skręcony na 70% na obu kanałach. Ogólnie sprzęt mogę polecić, bo jak dotąd, odpukać, nie miałem z nim problemów.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszytskim za odpowiedzi:)

Mam takie akwarium. U mnie chodzi tunze reefpack 250, czyli odpieniacz 9004 i filt 3163 z węglem i watą. Do tego mam pompki tunze 6025 i 6015. Muszę przyznać, że robią ładny wir i miękasy lekko nie mają, za to sps reagują chyba dobrze, bo są przyrosty. Nad wszystkim świeci maxptect razor 160W 16k skręcony na 70% na obu kanałach. Ogólnie sprzęt mogę polecić, bo jak dotąd, odpukać, nie miałem z nim problemów.

n00n a można gdzieś obejrzeć twoje akwa?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w delegacji i na tym kompie nie mam fotek, ale mogę poprosić pannę, żeby kilka strzeliła i mi wysłała na maila to się podzielę.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w delegacji i na tym kompie nie mam fotek, ale mogę poprosić pannę, żeby kilka strzeliła i mi wysłała na maila to się podzielę.

OK byłoby fajnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap na pw.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do tego litrażu starczy jeden falownik czy raczej dwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej dwa, powinno być OK przy 2x2500 lub 2500+3000



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że przy dobrym ułożeniu skały i reefpacku, gdzie jest filtr comline wystarczy jedna pompka, 6025 powinno dać radę.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.