Skocz do zawartości
himler

Coś z xenią

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odkupiłem od kolegi xenie po kilku dniach przestała się pompować a teraz wygląda jak by zanikały. Miał może ktoś z was coś takiego? Reszta zwierząt ok

post-11943-1410376043,33_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Xenia to bardzo delikatny koral. Nie lubi zmian, zdycha jak jej czegoś brakuje - np NO3, żelaza lub jak jest za dużo np jodu. Trudno powiedzieć co się stało ale jedno jest pewne - coś jest nie tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz zbyt czystą wode xenia lubi syfek mi po zmianie odpieniacza też słabiej się pompuje


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natury xenii chyba nikt do końca nie zbadał. Czasami jest jakiś subtelny czynnik który powoduje jej zanik. Ja miałem 2 gatunki: elongata i umbellata - chyba tak się nazywają - generalnie jedna o długich, druga o krótkich ramionach. Ta pierwsza w pewnym momencie zaczęła zanikać i obecnie nie ma po niej śladu a druga cały czas rośnie na potęgę (obie były w tym samym rejonie baniaka). Jak to wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na próbę zmniejszenie czas działania odcieniacza i po obserwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość zrobić test na NO3? Ja właśnie sprawdziłem i jest niewykrywalny salifertem a xenia różowa rośnie jak szalona - chyba że to właśnie ona zużywa azotany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy mogli pomóc to musisz coś więcej napisać o wodzie i obsadzie. Bo np brzydal potrafi robić spustoszenie w xeni jak nie ma aiptazi.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet głupie odpalenia pallet działa na xenię niszcząco, wiem po moim akwarium. Stara woda i delikatne no3 jest dla niej zbawcze, Swojej xeni się pozbyłem..


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to ktoś ja zjada - np. tomentotus ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkupiłem od kolegi xenie po kilku dniach przestała się pompować a teraz wygląda jak by zanikały. Miał może ktoś z was coś takiego? Reszta zwierząt ok

sprawdz dokładnie zasolenie czy aby ci nie oszukało pomiaru mi tak kiedys zanikła całkowicie xenia i tez nie wiedziałem od czago poszła pierwsza na wietrzna rafe dopiero po jakims czasie reszta korali zaczeła tracic tkanki okazało sie ze hydrometr mnie oszukiwał o 8 kresek wczeniejszy stłukłem drugi był oszustem dopiero po zakupie skalibrowanego wszystko wyszło na prostą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjdą testy na no3 zobaczymy ale stawiam na brak no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak zdycha xenia to zdychają larwy. W brew pozorom Xenia jest bardzo delikatnym koralem.

Wcale nie koniecznie chodzi o NO3. U mnie xenia nie zdycha jak NO3 spada do 0.2 mg/l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz obsadę rybną ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja stawiam na brzydala. Niektóre egzemplarze lubią sobie xenie wciąć.

Xenia to jest twarda sztuka, jak ją przycinam to, tego dziada, wrzucam do kubka z odpieniacza. Od strony światła szczepkarium xenia normalnie żyje. Jak bym nie wylewał syfu to chyba bym juz w nim całą kolonie miał ;-)

Jeszcze nie widziałem zeby komuś xenia zeszła ze względu na zerowe no3. Jak by tak było to np odmiany egipskiej by nie było - jak by żyła ? Xenia zwalnia swój przyrost ale nie znika.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc brzydal albo cos innego.

Dla przykladu kiedys kupilem (ang. Sympodium blue) za nie male pieniadze. Sklep dostal I odrazu wyslal. Po paru tygodniach zniknelo calkowicie. Dopiero jak zniknelo to zobaczylem "gagatka" co wygladal identycznie (I ksztalt I kolor).

Tu masz takiego dla xeni ;)

http://www.wamas.org/forums/index.php?/topic/57283-Xenia-eating-nudibranch...sneaky-little-critter


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego gagatka.nie mam. A brzydal wcina mrożonki narazie robie test z odpieniaczem dzisiaj mała dalewka z kubełka. No zobaczymy jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.