Skocz do zawartości
raclaw1

Mały problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Entacmaea quadricolor i wlazł mi na szybę koło pompy, chce zrobić przeprowadzkę w jaki sposób mam go ściągnąć. nadzwyczajniej odkleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, mam ten sam problem przez pare dni musiałem wyłączyc pompę TUNZE bo obałem się że mi powciąga i rozszarpie ukwiała. Silny strumień skerowany na zwierzaka niewiele pomógł.

Jeżeli chodzi o odklejanie to odradzam. Stopa ponoc bardzo delikatna, a i uczucie nie zbyt przyjemne jak ci się ukwiał do ręki przyklei (miałem (nie)przyjemność).


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ukwial siedzi na skale, a dokladnie w szczelinie skaly i gdy tylko cos podejrzewa to od razu myk i chowa sie w ta szczeline.

Jak go zlapac?

Pytam, bo ostatnio chcialem kupic ukawiala i wlasnie byl taki problem, ze sie schowal w skale .... i wrocielm do domu z pustymi rekoma.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr gdzie ostatnio widziałeś w warszawie jakieś ukwiały..? Bo ja to jakoś nigdzie upolować nie moge....a jak są to jakieś niesymbiotyczne..

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakąs fajną "wypasioną" karte to pomachaj nią może sam wyjdzie.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można skierować ciepłe powietrze z suszarki do włosów na szybę tam gdzie ukwiał się usadowił.Ale ostrożnie aby nie zabardzo przegżać.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby pekla? Miejscowe nagrzanie szyby moze tym skutkowac.

Proponuje polaskotac go reka kilka minut to powinien sie puscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Jesli chcesz go bezpiecznie odkleić od skały to musisz sie dokopać do tej , do której się przytwierdził

No wlasnie, ale on sie schowal "w srodku skaly" tj. w szczelinie w skale.

Tzn. gdzies tam ma stope, a na zewnatrz sie tylko wysuwa ...i jak cos nie tak, to myk i juz go nie ma :)

kataklizm :

Piotr gdzie ostatnio widziałeś w warszawie jakieś ukwiały..?

W prywatnym zbiorniku.

Kupowalem kilka szczepek i wlasciciel powiedzial ze w zasadzie to i jednego ukwiala moze przehandlowac.

Tyle tylko, ze ukwial mial wlasne zdanie na ta sprawe - postanowil zostac (skutecznie)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex, tez o tym myslalem, ale bylo kilka problemow.

- wlasciciel sam nie wiedzial, czy chce sprzedac skale bo oprocz ukwiala bylo na niej dosc duzo innego zycia

- ciezko bylo okreslic, ile ta skala wazy i ile za to wszystko zaplacic, Zreszta nie mialalem az tyle gotowki.

- skala jest dosc duza, tak na oko to 1/5 calkowitej ilosci skaly w moim nano. No i to "wywraca do gory nogami" cala koncepcje ulozenia skaly w moim nano.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi jeden z hodowc?w opowiada? jakie maj? sposoby. Np taki, ?e trzeba bydlaka przeg?odzi?, po?niej wzi?c kawa?ek mro?onej ryby, przytwierdzi? do ska?ki, na kt?rej chce si? go mie? lub do kawa?ka spienionego PCV i po?o?y? w zasi?gu jego macek lub po "nawietrznej" tak by j? czu?. Wcze?niej czy po?niej si? po ni? wybierze...

W ?adnym wypadku nie wolno odrywa? go si??.

Je?eli siedzi na szybie to te? jest spos?b z suszark?, ale to jakis spos?b underground'owy i si? go te? nie poleca...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak widze panowie nie jest to mały problem troszkę wyższej wagi czy któryś z forumowiczów próbował w/w sposobów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam ten sam problem, dlatego postanowilem wrocic do tematu.. zna juz ktos jakis skuteczny sposob na odklejenie ukwiala od szyby ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszzce jedno .. mozna jakos bezpiecznie podzielic ukwial ??? ja kupilem i w sklepie mial jakies 10-15 cm .. teraz sie napompowal i ma z 35cm srednicy :D a takiego nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego delikatnie laskotalem po stopie, az sie kawaleczek odczepial a pozniej palcem powolutku go odrywasz , bardzo ladnie sie odczepial bez zadnych uszkodzen. ukwial heteractis crispa


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukas :

ja swojego delikatnie laskotalem po stopie, az sie kawaleczek odczepial a pozniej palcem powolutku go odrywasz , bardzo ladnie sie odczepial bez zadnych uszkodzen. ukwial heteractis crispa

Poważnie go łaskotałeś ? :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i mowil mu przy tym czule slowka po francusku do uszka, wtedy odkleja sie jeszcze szybciej :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta kredytowa zalatwila sprawe :D dzieki wielkie. francuskiego nie zanam a laskotac to ja mam kogo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli karta to zlota Visa a ukwial jest rodzaju zenskiego to podobno odkleja sie na sam widok karty.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.