Skocz do zawartości
Ciochu

Czyja to ikra ?? jak karmić ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj po powrocie do domu zauważyłem dryfującą kulkę ikry.

Po szybkim odłowieniu i włożeniu do kubka okazało się że już oprócz ikry są pływające malutkie rybki, larwy.

Czym to mogę karmić ?? z Pterapogonami nie mam problemów lecz te są znacznie mniejsze.

Z ryb jakie mogły tego dokonać to : Chromisy, Błazenki, Manderyny. Są jeszcze dwie Fridmani ale nie wydaje mi się żeby to była para bo cały czas się ganiają.

post-8458-0-47832900-1410459447_thumb.jpg

post-8458-0-59878800-1410459478_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze dwie Fridmani ale nie wydaje mi się żeby to była para bo cały czas się ganiają.

A może kto się czubi ten się lubi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larwy artemii chyba ciut za duże ( zakładam że oczka w siatce masz standardowe), ale na pewno bym już się szykował do hodowli tych larw. Reef Pearls, ten drobniejszy możesz spróbować. Wrotka była by chyba odpowiednia, ale to tylko moja teoria bo nie hodowałem wrotki osobiście.

Jak się nie rozpłynęły to mają jeszcze pęcherzyk żółtkowy co daje Ci trochę czasu na przygotowanie.. kilka lub kilkanaście godzin ;)

Z tego co wiem, to tylko błazenki i fridmani rozmnaża się w niewoli, ale zawsze możliwe jest jakieś odstępstwo od reguły ;)

powodzenia

ps: wydaje mi się że te jajka musiały się odczepić od gniazda ( skały itp.), więc może idź tym tropem.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryny składają jakja w toni wodnej w postaci tasiemki,która rozsypuje sie po kilkunastu sekundach. wiec to nie to. Błazenki maja jajak składane jednowarstwowo, każde przyczepione do podłoża. Więc taki kłębek raczej niemożliwy. Po wyglądzie to jajka sa już w trakcie wylegania.I wygladają bardzo ładnie-nie maja białych zepsutych jajek czy jakiejs plesni itp.Wiec mozna wnioskować,że ktoś je wachlował płetwami,i doglądał. U mnie było cos podobnego jak gobiodony złożyły jajka na sinularii. Wieczorem się zwinęła, a jajka odpadły.

Raz chromisy złozyły jajka na szybie i były dwuwarstwowe. Moze to to? Fridmani nigdy nie widziałam jajek więc nie wiem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam się sprawy mają? udało Ci się coś uchować(odchować)?


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ikra fridmani.Za 7 dni będziesz miał następną porcję .Bez wrotek nie masz żadnych szans z wrotkami szanse są niewiele większe ale warto próbować.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Minęło około dwa tygodnie. Co z ikrą? Bardzo ciekawi mnie czy się zaczęła kolejna faza rozwoju. Ja utrzymałem krewetki czyszczące dwa tygodnie. Potem w trzy dni padło wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:chris: Witam- temat mnie zainteresował, ale coś dalszej odpowiedzi nie ma :thumbsup:

Do zobaczenia w innym dziale.... :cat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.