Skocz do zawartości
Kraszan

Jeszcze w sprawie perystaltyki DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele już było pomysłów i sposobów na napędzanie pomp perystaltycznych DIY. Ostatnio będąc w sklepie AGD wpadło mi w oczy urządzenie, które na 100% zaspokoi wymagania "złotych rączek" co do prędkości obrotowej i gigantycznego momentu obrotowego (no i zawsze wystartuje w jedną stronę).

Chodzi o automatyczny otwieracz do konserw (kosztował ok. 70zł). O moment obrotowy nie trzeba się raczej martwić, prędkość obrotu jest niewielka.

Teraz po zgłębieniu tematu stawiałbym raczej na tłoczenie płynów za pomocą strzykawek z zaworkami zwrotnymi - do tak mocnego silnika można podłączyć wszystkie strzykawki do Ballinga - spokojnie pociągnie. Węzyk ma ten minus że w koncu się przetrze, no i zużywa się jeden silnik na jedną pompę.

Myślę ze 70 pln to dobra cena.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko - jak szybko zuzywaja sie wezyki w typowych 'profesjonalnych' pompach dozujacych ? Mozna to przeliczyc jakos na litry ?

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, ale wiem, że się zużywają. A jego koszt wcale nie jest niski...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za swój silniczek zapłaciłem 22zł i spokojnie pociągnie dużo więcej strzykawek niż ja mam (3)-do ballinga

a to że się zawsze kręci w jedną strone to nie jest moim zdaniem duża zaleta bo w takiej pompce dozującej Diy będzie tak samo dozować jak się będzie kręcić w lewo czy prawo-bez różnicy

P.S zapodaj jakiś link do tego silniczka do pomp, które będą obsługiwać większe strzykawki się przyda


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych co ja miałem styczność w pracy to wężyki właściwie były nie zniszczalne (setki litrów i brak śladów - ale wężyki "profesjonalne" silikonowe po kilkabnaście euro za metr. :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.