Skocz do zawartości
marking

Czy cos sie zlego dzieje? Szkli sie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyglada glon jakby sie zeszklil przezroczyste nie wiem co to za glon chyba spaghetti i caulastrea kawalekpost-23960-1410698603,37_thumb.jpgpost-23960-1410698620,37_thumb.jpg

Nikt nic nie moze doradzic?

post-23960-1410713317,3_thumb.jpg jeszcze tu jakby na listku


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzysz podstawowe parametry w baniaku , to jest wazne i jest wazne przy takich postach jak ten , jak dla mnie glony padaja , niestety ale daj jakies info o parametrach ok :) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zbadam wode nie mam testow co moze byc przyczyna?


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli glony zaczynaja zanikac to nie maja czym sie zywic , mozesz dac fotke z bliska calego baniaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23960-1410715492,92_thumb.jpg

Caly baniak, jeszcze po lewej od kilku dni jest koralia nano 900, ktoś miał może podobny problem?

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te zmiany w tkance calustrea postępują?

Może to być mechaniczne uszkodzenie bądź gdzieś przy przestawianiu o coś tkanką zahaczyło.

Glony mogą głodować bądź światło im nie odpowiada ale bez pełnych informacji o systemie niewiele możemy zasugerować.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z caulastrea pewnie jest to coś mechanicznego, bo w nocy normalnie wystawia polipy, nie ma problemów, ladnie sie tez pompuje, chyba nie postępuje z tego co dziś widziałem. Z glonami stało się tak w miarę szybko.... nie wiem dzień, może dwa.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam testow co moze byc przyczyna?

Tu sobie odpowiedziałeś co jest nie tak. Teraz wszyscy wyjmujemy magiczne różdżki i pomagamy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob rozumiem że jesteś mega doświadczonym akwarystą morskim, z mega baniakiem, co nie oznacza, że nie ma tu laików.... jakbyś czytał uważnie dziś powinienem mieć test wody, a pytanie co może być przeczyną nie jest odpowiedzią, tylko może ktoś miał coś podobnego, albo będzie sugerował że w wodzie jest za duży lub za mały poziom konkretnej rzeczy.

Jak chcesz tak pomóc komuś, to zachowaj uwagę dla siebie i pamiętaj, Ty też zaczynałeś.....


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zauważ, że zakładanie akwarium powinieneś zacząć od kupna testów a nie zwierząt i jest to wałkowane w każdym temacie dla początkujących (czytałeś je). Nie ma tu wróżek aby Ci odpowiedzieli na podstawie szklanej kuli. Wypełnij metryczke i po sprawie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glony, to najczęściej przyczyny nie ma, przynajmniej takiej mierzonej NO3 PO4 i żelazem. One po prostu tak mają. Szczególnie caulerpy. Czasem związane jest to z rozmnażniem - wtedy na szczytach rych kuleczkowych pojawiają się jakby drobne kłoski, a następnego dnia po glonach zostaja duchy.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zauważ, że zakładanie akwarium powinieneś zacząć od kupna testów a nie zwierząt i jest to wałkowane w każdym temacie dla początkujących (czytałeś je). Nie ma tu wróżek aby Ci odpowiedzieli na podstawie szklanej kuli. Wypełnij metryczke i po sprawie.

Kupilem calosc dzialajaca, odpowiedz jak bedziesz mial cos do powiedzenia w formie pomocy jak inni, i zacznij czytac ze zrozumieniem co pisze wyzej.

@TMK danke :)

apropo testów mogą byc kropelkowe tropicala?

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tropicala ani zooleka bo głupoty pokazują,najrozsądniej saliferta


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz. Uzupełnij stopkę będzie łatwiej. :yes

Zobacz na post @sygena. Od razu wiadomo jaki ma system.

Obejdzie się bez wielu niepotrzebnych pytań o zbiornik, sprzęt itd


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bau zrobione :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glon Ci zanika bo pewnie nie ma co jeść. Myślę podobnie jak @TMK. Testy raczej to potwierdzą. Natomiast Mariuszu, razi mnie Twój sposób pisania postów. Proszę, zatroszcz się na przyszłość o to, aby czytało je się lepiej. Duże litery i znaki przestankowe itd. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świrek staram się zwracać uwagę, piszę szybko z pracy i może dlatego, co jak co, ale interpunkcji i braku poprawnego posługiwania się polszczyzną jeszcze nigdy nikt mi nie zarzucił, tym bardziej, że przez wiele lat byłem redaktorem tygodnika powiatowego i regionalnej rozgłośni radiowej - ot takie zdanie złożone wyszło :).

Co do odpowiedzi, bardzo dziękuję za info, również cenne :). Mam nadzieję, że wszystko ok z wodą :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie jeszcze pytanie do autora, poniewaz domyslam sie ze dzisiejsze kupno testow to tylko taka "zmylka" dla tych co chca pomoc, z nadzieja ze rozwiaza problem. Jak wygladaja u Ciebie podmianki I na jakiej soli?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianki sa na gotowej solance raz na okolo 1.5-2 tyg. Testy kupione na no3 ca mg i kh i jaos preparat na po4 bo mi wyszlo masakryczne robione takim przyrzadem w sklepie bylo 5,6 polefiala podmiana 10 lotrow z wody ze sklepu z dzialajacego zbiornika. Sorki pisze z telefonu, no3 tez masakra buuuuu polecialy parametry na maksa.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu podmianki z wody ze sklepu?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do tego pije.

Podmianki robisz z gotowej solanki, ale jakiej?

Po pierwsze nie wiesz jaka wode lejesz do akwa,

Po drugie lejesz wode jaka sie nawinie z podmianek od znajomych, kolegow, sklepu...

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/68163-[K]-Wodę-z-podmiany-z-dowiezieniem

Nie bardzo wiem czego oczekujesz przy takim prowadzeniu zbiorniczka...

Mysle ze lejesz dodatkowy syf z innych zrodel I przez to fruwasz z parametrami w oblokach. Do tego nie trzeba testow, wystarczylo popatrzyc na historie Twoich postow I juz wiedzialem ze lejesz to, co inni wylewaja.

Ps. Swoja droga to w ciagu miesiaca zalozyles wiecej tematow niz ja w calej mojej historii z NR...

Rada jaka dla Ciebie mam, to nie kupowanie testow, tylko wiadro z konkretna sola I systematyczna podmiana.

Bez urazy, ale przyjmij to naprawde jako podstawe.

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam osmozy wiec kupuje 1 zł/ litr

Szanowny Marcinie a nie uwazasz ze 30 litrow byloby za duzo na podmiane? Zanim zaczniesz wysnuwac wnioski mose zapytaj? 30 potrzebuje do mniejzego akwa w innym celu stoi obok 54ki. Wiec Twoje wnioski sa błędne :)

Wode kupuje w acroporze jesli znasz to wiesz ze syfu nie lejecw podmianie. Na drugi raz zapytaj zamiast wysnuwac wnioski - bez urazy. Jedyna woda od kogos była przy przenosinach na wieksze i podmieniona po tygodniu.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, to Ty pytasz, a inni staraja sie znalezc lekarstwo na Twoje problemy. Ciagle uwazam, ze nie wiesz jaka wode lejesz do baniaka. Nie zrobiles na niej nigdy testow. Troche malo wiesz o swoim, a pytasz innych. A na marginesie to wlasnie wlales wode z podmiany, wiec moim zdaniem wlewasz sobie kolejne problemy...

I jeszcze z czystej ciekawosci, to jak mozesz to napisz jaki cel ma te 30l uzywanej wody w druhim zbiorniku, ktory stoi obok (z lewej, prawej, na dole, nie wiem..). Moze sie czegos naucze, badz dowiem cos, czego nie wiedzialem...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 obok jest do aklimatyzacji zwierzat i przekladania nadmiaru scietych korali. Teraz wlalem poniewaz najpierw ja zbadalismy i miala niskie po4 tj 0.03 zeby unormowac i ustabilizowac. Co do wlewanej swiezej zawsze w acroporze jest ona badana.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge juz tych bzdur czytać...aklimatyzujesz zwierzaki w wodzie z nie swojego zbiornika...bez sensu,no chyba ze teraz tak sie to robi.Dokupujesz zwierzaki do baniaczka gdzie zaczynają zdychac korale...bez sensu.Masz ciągle swoje zdanie a jednak liczysz na zloty środek od forumowiczow...Martinniemczyk napisał w tym temacie wszystko co powinieneś zrobic,a Ty dalej swoje.Chłopaku dział dla nowicjuszy zacznij od podstaw najlepiej...

I ten nadmiar ściętych korali...może w ogóle nie masz problemu ze one ci rosną jak szalone?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.