Skocz do zawartości
Mat_Mat

Stonogobiops nematodes - brak płetwy ogonowej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim,

Otóż, chciałem Wam przedstawić moją ulubienicę w akwarium. Babka S. Nematodes która pływa u mnie od około 2 miesięcy. Miałem parkę tych rybek, zdrowe, jedzące i troszkę nieśmiałe :-) Niestety po około 3 dniach została tylko 1-na i to bez płetwy ogonowej. Przypuszczam, że doszło do starcia z jakimś drapieżnikiem choć takowych nie wpuszczałem. Jak widzicie na zdjęciach, rybka ma precyzyjne cięcie przy płetwie ogonowej co zaskutkowało jej odcięciem. Jest to jak wspomniałem moja ulubienica ponieważ tak twardej ryby jeszcze nie widziałem :-) Pływa praktycznie od początku bez ogonka i daje radę. Dodam na koniec, że smutny los cięcia ryby spotkał również Decore. Wszystko było dobrze, aż rano połówkę zdjąłem z cyrkulacji.

Siedziałem po nocy z latarką i ani widu ani słychu tajemniczego stworzenia. Jakieś pomysły co się mogło stać?;-)

Pozdrawiam,

Mat_Mat

post-23544-0-36965000-1410703882_thumb.jpg

post-23544-0-13356100-1410703883_thumb.jpg

post-23544-0-85823100-1410703883_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, ale faktycznie super twardziel z tej małej. Też takową posiadam. Siedzi jednak stale w norce, jak kiedyś wychodziła z niej to już nie wychodzi:/ Widzę tylko pyszczek w jamce i tyle...a taka jest fajowa:) Przypuszczam, że może to być krab, bo to faktycznie musiało być precyzyjne cięcie, gdyby miała poszarpany ogon przez inną rybę mogłaby nie przeżyc.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobna sytuacje z babka i wezowidłem takie same proste ciecie dopuki go nie wywaliłem nie miałem spokoju.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.