Skocz do zawartości
kemaz200

Żywy piasek pyli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wsypałem przedwczoraj dwa worki piasku żywego - 18kg Nature Ocean Live 0,5 - 1,7 mm. Woda zmieniła się w chmurę. Wczoraj odłączyłem na cały dzień pompe cyrkulacyjna - obiegowej nie ma. Troche tego opadło, polepszyła się trochę widoczność. Jako że mam włożona żywą skałe to na wieczór włączyłem cyrkulację. Dziś rano sytuacja wróciła do początku czyli - mleko. Moje pytanie: ile czekaliście na wyklarowanie się wody- opadnięcie piasku i czy wyłączaliście pompy na ten czas?

Druga rzecz to muszę dokupić jeszcze raz tyle piachu. Przeglądając oferty sklepów wychodzi, że w PL są dostępne tylko dwie firmy Caribsea i Ocean. Przy czym nie ma wyboru w gradacji - mylę się? Troche to ubogo wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączaj pomp , ja czekałem dobry tydzień aż woda się wyklarowała po wsypaniu piasku Red Sea i jak najbardziej wybór gradacji i nawet koloru jest.


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żywego masz jeszcze Red Sea, z "grubszych" to tylko suchy AquaMedic i KZ. Cyrkulacji nie wyłączaj, piasek musi się ułożyć, jeżeli nie masz sumpa to dobrze jest zapodać watę filtracyjną na wyjściu z odpieniacza tylko, że nie wiemy co tam masz...

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Sump jest w trakie robienia.Tnz czekam na zbiornik.

Poki co tylko grzalka i cyrkulacja chodzi. Spobuje z tą watą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpieniacz zjadł cały "pył" przez noc.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wsypałeś ? Dobrym sposobem jest odcięcie rogu worka,włożenie go na dno i rozsypanie przez przesuwanie workiem po dnie a właściwie tym odciętym rogiem.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo plastikowa "rynna". W dwie osoby mozna praktycznie rozlozyc piasek po calej powierzchni. Jeden sypie, drugi kieruje rura, jak z betoniarka ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsypalem go starym sposobem. Nad akwarium i hop. Zanim pomyslalem polowa juz byla w wodzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja wsadziłem nawet do baniaka stary filtr wewnętrzny (taki z akwarium słodkowodnego) i po 4 dniach miałem kryształ. Pompy włącz by wydmuchały ten drobny pył ze skały, bo jak po przerwie z cyrkulacją i opadnięciu chmury piaskowej włączysz na nowo cyrkulację, to będziesz miał mleko w wodzie od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsypałem również 2 worki 18kg Nature Ocean Live- po 5 dniach woda się wyklarowała, choć drobinki dalej pływają po baniku, mam nadzieje że to minie - (aktualnie 5 dzień od wsypania piasku) wodę mieszają 2 pompy, odpieniacz Tunze 9004 plus kubełek z watą na w/w syf...wydaje mi się że problem opanowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja wsadziłem nawet do baniaka stary filtr wewnętrzny (taki z akwarium słodkowodnego) i po 4 dniach miałem kryształ. Pompy włącz by wydmuchały ten drobny pył ze skały, bo jak po przerwie z cyrkulacją i opadnięciu chmury piaskowej włączysz na nowo cyrkulację, to będziesz miał mleko w wodzie od nowa.

Inaczej się nie da i każdy to przechodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli czekam bez kombinowania - z watą się wstrzymię. Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.