Skocz do zawartości
mithil

Problem z błazenkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzień temu wprowadziłem do akwarium zalanego 7 lipca trochę życia. 2 błazenki hodowlane - 1 samica ok 5cm i samiec 3cm, krewetkę czyszczącą, mitraxa i pustelnika czerwono kolanowego. Wszystko zaaklimatyzowało się poprawnie i tak sobie żyło do wczoraj.

Wczoraj właśnie zauważyłem że mniejszy stał się jakby śmielszy i zaczął kręcić się koło euphylli i liczyłem że zamieszka tam. Niestety po powrocie z pracy widzę że wpycha się w dziurę w skale, przysiada na niej lub chowa się gdzie indziej i jakby trochę szybciej oddycha. Do karmienia wypłyną natychmiast jak by nic się nie działo. Zaraz po tym, znowu do dziury, a po zgaszeniu światła tak się wcisną między skały że ledwo go znalazłem.

Dzisiaj rano w ogóle go nie widziałem przed pracą, skały przeszukałem ze wszystkich stron, niema go. Chyba że gdzieś super głęboko siedział. Nie wyskoczył, bo koło akwarium nie ma go. Jak by padł to bym widział jeszcze gdzieś zwłoki, bo 1 pustelnik nie zje w noc 3x większej rybki.

Parametry wody badałem i te parametry na które testy miałem są ok. KH, No2, no3, po4. Oznak ospy nie widziałem.

Ma ktoś pojęcie co mogło mu się mogło stać? Przyczyny zachowania? Czytałem na forum kilka tematów ale takiego samego zachowania nikt nie opisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przemoc ze strony drugiego błazenka. Jest szansa, że się zaszył w jakiejś dziurze i jak odzyska trochę sił to wypłynie. Jeśli to efekt walki to powinno im przejść z czasem.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem błazenki to obojniaki, nie można stwierdzić płci

płeć sama się u nich wytwarza zgodnie z zapotrzebowaniem, możesz mieć dwa samce lub dwie samice z czasem może być para

kupiłeś w sklepie czy od osoby prywatnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem błazenki to obojniaki, nie można stwierdzić płci

płeć sama się u nich wytwarza zgodnie z zapotrzebowaniem, możesz mieć dwa samce lub dwie samice z czasem może być para

kupiłeś w sklepie czy od osoby prywatnej?

Wysłali mi z erybki w markach, prosiłem o samca i samicę, powiedzieli że tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem błazenki to obojniaki, nie można stwierdzić płci

płeć sama się u nich wytwarza zgodnie z zapotrzebowaniem, możesz mieć dwa samce lub dwie samice z czasem może być para

kupiłeś w sklepie czy od osoby prywatnej?

Z tego co wiem to samica w samca już się nie zamieni, samiec w samice tak ale nie odwrotnie, pozdrawiam

A co to tego chowania się to pewnie właśnie ustalają hierarchie z czasem się to uspokoi.

Edytowane przez krystianf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami tak jest, że dają osobie to czego chce, chociaż nie musi być prawdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazenki rodzą się samcami. Największy i dominujący zmienia się w samice. Ten wiekszy to samica i pewnie sobie dominuje samca, moja gania czasami samca, ostatnio to nawet prawie wyskoczył z akwarium taki jedno dniowy jakiś szal miała teraz jest naradzie spokuj.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami w oczy razi - spokój pisze się przez ó a nie u :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie razi polonista nie jestem :] Sory za zasmiecanie...


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałam urazić, jakby co to przepraszam :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gniewam się ;)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój duży (8 cm) błazenk też tak się ostatnio zachowuje, tzn. leży nieruhcomo od czasu do czasu w xenii. na pewno nie jest to przemoc w akwa. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła mniejszy błazenek RIP :crybaby:

Duży go wczoraj tak skopał że ten wkopał się pod skałę i nie umiał wyjść. Podniosłem skałę to był w niej normalnie zakleszczony i opadnięty z sił. Jak go uwolniłem to już nie miał sił pływać ani nawet pokarmu pobierać. Godzinę później już przestał oddychać.

Całe 6 dni pływały razem a tu nagle takie coś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.