Skocz do zawartości
kuzim

Projekt akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie projekt akwarium mam kilka pytań jak widać to akwarium z dość dużym panelem odpieniacz już zakupiony Deltec SC 1350 i teraz moje pytanie czy ten przelew zda egzamin czy lepiej np 2 otwory i kolanka i wodę dać na prawie samo dno panelu czy to zda egzamin bo u mnie mechanika płynów leży i kwiczy bo grzebień nie wchodzi w grę tak myślę bo chyba zda tylko egzamin jeżeli ściana przegrodowa będzie pociągnięta do krawędzi akwarium.

Co o tym myślicie jakieś sugestie

post-24076-0-99914300-1411841918_thumb.jpg

post-24076-0-37262700-1411841950_thumb.png

Edytowane przez kuzim (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę aby był problem z taki spływem - grzebień jest niezbędny, jak nie możesz go przykleić od wewnątrz to zrób od zewnątrz i tyle natomiast to wcięcie powinno być ok 5 cm od brzegu akwarium i potem wyregulujesz grzebieniem.

Jaka pompę planujesz?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pokombinowałeś. Tam gdzie to wycięcie to wklejasz grzebień. Między pierwszą komorą (ta z grzebieniem), a drugą komorą wstawiasz przegrodę do samej góry, a udołu szczelina 2cm. Między drugą, a trzecią komorą wstawiasz przegrodę od samego dołu i jakieś 2cm poniżej poziomu wody w panelu. Do pierwszej komory wstawiasz odpieniacz a do trzeciej komory na samym dnie pompę powrotną.

Warto pomyśleć czy warto robić trzy komory.

Dopiero teraz zrozumiałem bardziej sens Twojego rysunku - chcesz koniecznie zrobić dodatkowy sump.

Raczej myślę, że więcej wody w obiegu będzie wygodniejsze czyli zalewamy prawie cały panel. Odpieniacz wtedy niestety musi iść w górę - coś za coś. W tym Twoim rozwiązaniu będzie ogromny hałas spowodowany spadającą wodą z wysokości prawie 20cm

Edytowane przez waldek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodę spadającą może zbić niebieską gąbką rzadką oczywiście


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pokombinowałeś. Tam gdzie to wycięcie to wklejasz grzebień. Między pierwszą komorą (ta z grzebieniem), a drugą komorą wstawiasz przegrodę do samej góry, a udołu szczelina 2cm. Między drugą, a trzecią komorą wstawiasz przegrodę od samego dołu i jakieś 2cm poniżej poziomu wody w panelu. Do pierwszej komory wstawiasz odpieniacz a do trzeciej komory na samym dnie pompę powrotną.

Warto pomyśleć czy warto robić trzy komory.

Dopiero teraz zrozumiałem bardziej sens Twojego rysunku - chcesz koniecznie zrobić dodatkowy sump.

Raczej myślę, że więcej wody w obiegu będzie wygodniejsze czyli zalewamy prawie cały panel. Odpieniacz wtedy niestety musi iść w górę - coś za coś. W tym Twoim rozwiązaniu będzie ogromny hałas spowodowany spadającą wodą z wysokości prawie 20cm

Dlatego chcę zastosować coś takiego 2 rurki sprowadzą ciszej wodę na dno a nie chcę podnosić odpieniacza bo zraz mam pułki których nie przestawię "w pacior książek" (nie stosuje interpunkcji ale nie zwracam innym osobom na to uwagi i nie podbijam bezsensownie postów) jakieś 80 cm od blatu więc podnoszenie odpieniacza odpada tą środkową komorę chcę zatrzymać na jakieś dodatkowe filtracje i jako separatkę na wszelki wypadek. Dolewka też będzie ale już mam taki fajny zgrabny baniaczek z pleksi pójdzie do szafki.

Co do pompy poszukuje czegoś zgrabnego wydajnego i najlepiej z kontrolerem obrotów jakieś sugestie?

post-24076-0-17468100-1411845099_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ta kombinacja z rurkami ?? - zrób jak zaproponowałem - dasz gąbkę i stłumisz opad wody a poza tym zatrzyma Ci trochę syfu - będziesz robił podmiany co tydzień to sobie ja opłuczesz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rurki mi się nie podobają.

Po pierwsze wcale nie jestem pewien czy wytłumisz hałas. Wiele osób ma problemy z siorbaniem itp w kominie.

Po drugie grzebień ma bardzo ważną funkcję. Chodzi o to aby z powierzchni wody film (zanieczyszczenia) spływały do komina czy panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na siorpanie mom sprawdzony patent

http://erybka.pl/product-pol-1764-AquaSzut-Wloknina-filtracyjna-10-szt-.html

jo mom grzebień nie przyklejony tylko osadzony na haczykach z kawałków szkła i między szybe a grzebień daje odcinek waty woda ścieka po pasku i nic nie słychać a dodatkowo syf zostaje na wacie :thumbsup: polecom działa na 100 % :thumbsup:

post-21876-0-08666600-1411851938_thumb.jpg


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.