Skocz do zawartości
bialypaw

Kawałki skały jako tło tylnej ściany akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie...co myślicie o oklejeniu tylnej ściany akwarium cienkimi płatami żywej lub suchej (martwej) skały??może dało by to efekt głębin morskich :)...mam taki plan...ale jestem nowicjuszem więc do końca nie wiem co mnie czeka:) jeżeli coś takiego zrobię...co Wy na to??może już ktoś tego próbował...


37c71f45aa99950f18b88c06119a8a99u457a420.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiedzą się koledzy z większym doświadczeniem, ale gdybyś uporał się z tym jak to przymocować to.. fajnie by to można było zaaranżować np montiporą talerzową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiedzą się koledzy z większym doświadczeniem, ale gdybyś uporał się z tym jak to przymocować to.. fajnie by to można było zaaranżować np montiporą talerzową...

nie wiem czy można w ten sposób...ale myślałem o przyklejeniu suchej (martwej) skały...czyli płatów o grubości około 1 cm do tylnej szyby na kleju lub innej substancji którj używa się do klejenia akwarium...


37c71f45aa99950f18b88c06119a8a99u457a420.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z przymocowaniem jest najmniejszy problem

Ja zdecydowanie odradzam !!!

MIalem w dwoch akwariach .

ZAwsze znajdzie sie tam jakis zakamarek w ktorym zbiera sie syf i zadna cyrkulacja nie jest w stanie tego wydmuchac

Ja musialem wężykiem takim jak od osmozy wciskac sie pomiedzy skalki i wydmuchiwac syf

Pozatym tez wlasnie myslalem ze wyjdzie taki cieniutki 1cm a niestety ciezko tak dobrac te kawalki skaly ...

Po swoich przejsciach widze 2 rozwiązania:

- najprostsze… kupujesz sobie panel ceramiczny ktory wlasne ma ok 1,5 cm grubosci i hej

po kilku miesiacach ci pieknie zarasta algą i ozywia sie. mocujesz do niego co chcesz .

- jesli juz chcesz robic z kawalkow skaly zywej

robisz sobie "szalunek" odpowiadający idealnie wymiarom szyby kt chcesz okleic

robisz w nim wylewke z ceresita ( nie pamietam dokladnie ktorego , znajdziesz na forum )

I w ta wylewke ulkadasz sobie skalki tak zeby bylo jaknajmniej zakamarków w ktore moze zbierac sie syf

lub poprostu dajesz jaknajdrobniejsze kawalki skalki i w traki sam sposob robisz sobie taki gruz zalany cementem ( ceresitem )

Co do mocowania tego na szybie

Mając juz taki płat, odpowiadający wielkosci szyby

stawiasz go idealnie na dnie akwa a u samiuskiej góry , ciut nad poziomem wody przyklejasz go dwuskladnikowym klejem do korali lub silikonem - ale tu musisz miec skale suchą

albo jakis inny prosty patent na przymocowanie tej skaly od gory akwa

Co do efektu głębi …!!

Jest wlasnie na odwrot niz myslisz

Taka sciana ze skaly wlasnie splyca akwa...

Efekt głębi daje patent jaki mam teraz

szyba oklejona z tylu na czarno lub niebiesko oraz konstrukcja skaly odsunięta od tylnej szyby

Ja mam odsunięte o ok 4 cm a wydaje sie jakby tam bylo jeszcze z 15 cm ….

Ostatecznie fajnym rozwiazaniem jest tez zamontowanie zwyklego spienionego pcv na tyl ale od wewnatrz akwa

Wtedy spokojnie mozesz do tego pcv przymocowac miekkasy na iglach i ci pieknie obrosną

a dwuskladnikowy klej tez ladnie sie klei do pcv wiec i jakies twarde mozesz mocowac

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies ostatnio bylem u kogos ze sciana skalna, wizualnie wyglada... inaczej :)

Jednak problemy mial straszne, syfz za skala I nawet jakas rybcia mu tam kiedys wlazla I musial czesc zrywac :/

Jak znajde linka to podesle, ale konstrukcja prowizorka

Edit/ poglad- znalazlem jakies pierwszd fotki z tego...

http://irishfishforum.com/blog.php?u=2884&b=170

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam

cały osad będzie się zbierał, parametry urosną a jak coś wejdzie to nie wyjmiesz

ogólnie - odradzam

pięknie wygląda czarny kolor z tyłu, daje efekt pięknej głębi :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem problemu z parametrami przy tym tle, jak odpowiednio ustawisz cyrkulacje to wydmuchuje wszystko, ważne by nie robić tylko jaskiń w tle, bo wtedy rzeczywiście może się detrytus odkładać.

co do efektu głębi, zależy jaki masz głęboki zbiornik, ja miałem 50cm głębi, do tego 2cm zabrało mi tło, a jak wiadomo woda morska powiększa, to już w ogóle wydawało się że jest ono na szybie.

jeżeli już decydujesz się na tło z żywej/martwej/suchej skały, to nie układaj gruzowiska, tylko bardzo lekkie, przestrzenne konstrukcje, coś typu "reef in the sky", samo tło robi za jeden wielki kawał skały :)

powodzenia!!


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.