Skocz do zawartości
Ben_sage

Spuchnięty opuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy grzebałem w baniaku miałem liche rękawiczki bo te od soli takie wełniane i kombinowałem ze skałą. Coś mnie chyba ukuło ale nie dam sobie ręki uciąć czy mi się tylko zdawało ? plecy od pochylania bolały więc mogło mi się wydawać.

Dziś od rana spuchnięty palec od kciuka, podejrzewam że jeszcze spuchnie bardziej bo ......

....Jakieś kilka miesięcy miałem podobnie z 2 opuszkami w jednej ręce dokładnie tej która przestawiałem skałę w prawej, po ok 8-9 dniach nie było śladu ale przez te dni palec spuchnięty i twardy po dotknięciu jakby miał pęknąć . Nie mogłem z niczym połączyć ani też nie jestem podatny na żadne uczulenia. Dziś to powiązałem z dłubaniem w baniaku. Może się mylę może to tylko zbieg okoliczności ale dziś jadłem i żyłem jak zwykle...

Widać różnice między jednym a drugim.

Ciekaw jestem co to mogło być.

post-8483-0-34981400-1412546261_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś wieloszczet? Słyszałem że potrafią zaszkodzić.

Wysłane z mojego LG G2 przy użyciu Tapatalka


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,mnie jak uje..... krewetka boksująca to z panikowałem miałem rozcięcie ,może miałeś jakieś delikatne skaleczenie i moczyłeś łapki , ja jak mam jakąś świeżą ranę to nie wkładam łapek ,bo długo goi się jak na psie ,więc chyba będzie dobrze :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaleczenia nie miałem , trochę swędzi i ciężko się zgina - nie fajnie jest jak pyka kość.

Też myślałem o wieloszczecie ale on raczej zostawia włosie i nie czytałem żeby komuś po nich puchły palce oprócz tego że ciężko się wyciąga te kłaki.

Reakcja każdej osoby może być w sumie inna kto wie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wieloszczecie to byś czuł. Przypuszczam że to byli lekkie uszkodzenie skóry spowodowane złapaniem do ręki skały. Uszkodzila na tyle skórę palca ze dostal się tam bakterie z wody. Nie musiało to być widoczne uszkodzenie. Zwykły stan zapalny - minie. A jak nie to do lekarza.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno mialam identycznie jak Ty.Dodatkowo czulam takie odretwienie w miejscu spuchniecia :/ Strasznie niefajne.

Tak samo jak Ty grzebalam przy skalach.Trzymalo dlugo :/ Wez lupe i przyjzyj sie dokladnie.Ja mialam klaka wieloszczeta, i zobaczylam go wlasnie pod lupa :) bo tak na oko to nic nie widzialam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że kiedyś miałem dokładnie 2 palce tak samo spuchnięte, dziwne te bakterie.A miałem rękawiczkę vegetables taką czarną.

W sumie nic się nie stało, już nie jest taki nabity ropą czy czym tam jak wczoraj tym razem szybiej opuchlizna schodzi ale wsadziłem palca do spiryta żeby zdezyfekować i na stłuczenia,obrzęk,stan zapalny kremem a wcześniej to olałem.

AAA właśnie pod kątem patrzę na palca przed lampą i coś tam wystaje jakiś włosek może 1mm krótki ! haa dzięki !!

Ledwo ledwo widoczny ale nie jest sztywny nie wiem czy to to i nie mam takiej precyzyjnej pencety by to wyciągnąć.

Jest też lekkie drętwienie

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że kiedyś miałem dokładnie 2 palce tak samo spuchnięte, dziwne te bakterie.A miałem rękawiczkę vegetables taką czarną.

W sumie nic się nie stało, już nie jest taki nabity ropą czy czym tam jak wczoraj tym razem szybiej opuchlizna schodzi ale wsadziłem palca do spiryta żeby zdezyfekować i na stłuczenia,obrzęk,stan zapalny kremem a wcześniej to olałem.

AAA właśnie pod kątem patrzę na palca przed lampą i coś tam wystaje jakiś włosek może 1mm krótki ! haa dzięki !!

Ledwo ledwo widoczny ale nie jest sztywny nie wiem czy to to i nie mam takiej precyzyjnej pencety by to wyciągnąć.

Jest też lekkie drętwienie

Wiedzialam :) ze to klak wieloszczeta :) Objawy identyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczet na 100% tez miałem zmianę ustawienia skały i nie fart wieloszczet i też mam spuchnięte dwa palce i nawet ze boli zaraz dołączę foto po rozciągnięciu +/- 30 cm od razu wyjazd z mojego baniaka :-D ale opuchnięte dwa palce zostają

post-23661-0-12353600-1412700487_thumb.jpg

Edytowane przez zwierzu696969 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mnie to niezbyt boli , ale ja tam się nie zniechęcam do pożytecznych robaczków.

Już opuchlizna spada więc maść i spirytus i z tygodnia zrobiły się 3-4 dni, ale może to kwestia ile wbiło i od wielkości.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem że wieloszczet? :) dobrze że już prawie po kłopocie.

Wysłane z mojego LG G2 przy użyciu Tapatalka


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja też się nie zniechęca mam ich więcej ale ten rozmiar mnie zaskoczył i w końcu takiemu braknie pokarmu i wciągnie mi chromisa lub inną malutką rybke :-D


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to do sumpa u mnie ta mysis i wężowidła mnożą się w skale i dla wieloszczeta by się znalazło miejsce. Krewetki zredukowały populacje bo nie widziałem żadnego od miesiąca.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To następnym razem jak mi sie nawinie taka sztuka i będziesz chętny nie ma problemu wyśle ci go :-)


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage i jak tam paluszek ,jakeś sposzczeżenia :nuke:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to od wczoraj nie ma śladu. Spostrzeżenia takie że jeśli ktoś ma dużo robali i wieloszczetów niech grzebie w lepszych rękawiczkach lub za dnia jak wszystko siedzi w skale jeśli nie ma wrażliwych ryb.

Mowa o grubych przemeblowaniach a nie przestawianiu korali czy mniejszych skałek na piachu.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to od wczoraj nie ma śladu. Spostrzeżenia takie że jeśli ktoś ma dużo robali i wieloszczetów niech grzebie w lepszych rękawiczkach lub za dnia jak wszystko siedzi w skale jeśli nie ma wrażliwych ryb.

Mowa o grubych przemeblowaniach a nie przestawianiu korali czy mniejszych skałek na piachu.

To powinna być przestroga ,dla innych :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ale amputacją to nie grozi raczej , bardziej bałbym się kolca borsuka albo zoa w oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.