Skocz do zawartości
Kermit1

LED do 130L

Rekomendowane odpowiedzi

W Temacie dotyczcym led do zbiornika 90 litrów znalazłem odpowiedź kolegi dotycząca ile i jakich led do 90 litrów ja natomiast posiadam baniak sera marin Biotop Cube 130L jego wymiary to 51cm szeroki, 66cm wysoki, 58 głęboki

Zamieszkują korale twarde jak i miękkie oraz kilka rybek

Ze względu na jego dużą wysokość czy poniższa propozycja LED się sprawdzi?? Czy trzeba coś dołożyć zmienić??

Proszę o info gdyż jestem laikiem w tym temacie - znalazłęm firmę która jest w stanie zrobić mi lampę z wskazancyh LED

Poniżasza odpowiedź dotyczy zbiornika 90litrowego - niższego niż mój

"snapback.pngUżytkownik janusz-pśl dnia 19 wrzeĹnia 2014 - 20:12 napisał

Moc na pewno da radę ale boję się o barwę.

Może pomyśl o zrobieniu czegoś na podstawie:

6 xpe CW

6 xpe blue

6xpe lub xte royal blue

1 uv 410-430m,

i xpe lub xte royal blue jako nocne

do tego radiator i trzy zasilacze meanwella

i masz lampkę jak znalazł"

Edytowane przez Kermit1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12szt XTE + 2szt. XML i kolory do wyboru ale głównie dodałbym czerwony 660nm na niewielkim prądzie żeby akwa nie wyglądało jak wystawa w mięsnym. Opcją jest 2x30w 455nm+ 30w 10kK.

Sam budowałem lampe na ledach 30w, łącznie mam 170w światła i rośnie wszystko ale mam zbiornik głównie LPSowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12szt XTE + 2szt. XML i kolory do wyboru ale głównie dodałbym czerwony 660nm na niewielkim prądzie żeby akwa nie wyglądało jak wystawa w mięsnym. Opcją jest 2x30w 455nm+ 30w 10kK.

Sam budowałem lampe na ledach 30w, łącznie mam 170w światła i rośnie wszystko ale mam zbiornik głównie LPSowy.

Dzięki za odpowiedź

Napisz jeszcze ile kasy wydałes na swoją lampe

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam: Maxspect Razor R420r NANO 60W 16000K sam mam i jestem bardzo zadowolony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Temacie dotyczcym led do zbiornika 90 litrów znalazłem odpowiedź kolegi dotycząca ile i jakich led do 90 litrów ja natomiast posiadam baniak sera marin Biotop Cube 130L jego wymiary to 51cm szeroki, 66cm wysoki, 58 głęboki

Zamieszkują korale twarde jak i miękkie oraz kilka rybek

Ze względu na jego dużą wysokość czy poniższa propozycja LED się sprawdzi?? Czy trzeba coś dołożyć zmienić??

Proszę o info gdyż jestem laikiem w tym temacie - znalazłęm firmę która jest w stanie zrobić mi lampę z wskazancyh LED

Poniżasza odpowiedź dotyczy zbiornika 90litrowego - niższego niż mój

"snapback.pngUżytkownik janusz-pśl dnia 19 wrzeĹnia 2014 - 20:12 napisał

Moc na pewno da radę ale boję się o barwę.

Może pomyśl o zrobieniu czegoś na podstawie:

6 xpe CW

6 xpe blue

6xpe lub xte royal blue

1 uv 410-430m,

i xpe lub xte royal blue jako nocne

do tego radiator i trzy zasilacze meanwella

i masz lampkę jak znalazł"

skoro masz większe akwarium to dodaj jeszcze 6 xpe blue ok 470-480nm

jeżeli chcesz coś zaoszczędzić to możesz jako białe zastosować diody chińskie (super zimne) z allegro

jeżeli chcesz dodać kolory to również mogą to być chińskie" zielona 530nm i czerwona 630-660nm

Ja zawsze chinole kupuję u użytkownika leszekleszek na alle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swoich doświadczeń i upodobań specjalnym zamiast Blue dodatkowo Royal Blue. Ja lubię niebieski fluo kolor a Blue wprowadzają bardziej blady odcień. Takie moje doświadczenia z CREE.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swoich doświadczeń i upodobań specjalnym zamiast Blue dodatkowo Royal Blue. Ja lubię niebieski fluo kolor a Blue wprowadzają bardziej blady odcień. Takie moje doświadczenia z CREE.

polecam ci uv 430nm to dopiero daje czadu z kolorkami fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować części na allegro, to też polecam użytkownika: Leleszek. Sam ostatnio składałem lampę na częściach od niego i jestem bardzo zadowolony. Mam diody tylko najzimniejsze białe (10) i niebieskie (2), i zamierzam dołożyć kilka niebieskich bądź wymienić kilka białych na niebieskie. Ewentualnie dołożę jakąś zieloną albo czerwoną. Tak czy inaczej polecam tego użytkownika, tanie i dobre ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ci uv 430nm to dopiero daje czadu z kolorkami fluo

Właśnie przy nowej lampie rozważam wsadzenie kilku UV


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam już wiem ile i jakich led

padło na propyzcję janusz-pśl czyli

12 led royal blue

6 led blue

6 cool withe

1led uv

1 led rb jako nocne

Po przeszukaniu sieci ciężko jest znaleźć cw w najzimniejszej barwie

największy wybór obecnie znalazłem tu http://led-byt.pl/pl/c/Diody-LED/62

tylko teraz nasuwa sie pytanie czy inwestować w ledy cree za ok. 10-12zł za szt np. http://led-byt.pl/pl/p/Dioda-CREE-XP-G2-Cool-White-1W-5W/177 lub http://led-byt.pl/pl/p/Dioda-CREE-XT-E-Royal-Blue-1W-5W/208 - 1W-5W myślałem że one są 3 W natopiast sprzedawca twierdzi że to zależy od prądu jakimi je potraktujemy tj że 3W mają przy 750mA

czy iść po kosztach i brac chińskie za 4zł odpowiednio: http://led-byt.pl/pl/p/Dioda-3W-Cool-White-20000K/260 i http://led-byt.pl/pl/p/Dioda-3W-Royal-Blue-450nm/150

Te 20000K to chyba jakiś żart ale tak mają w opisie

Doradźcie czy inwestować w te cree za 10-12zł czy brać chińskie za 4zł?

Łącznie dają 72W wiec chyba na moje 130l powinno wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.