Skocz do zawartości
seahorse

Położenie odpieniacza w RM

Rekomendowane odpowiedzi

Hydor Slim Skin Nano 135.35 ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad nim zastanowialem . Jestes zadowolony ? Musisles cos przerabiac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dolewkę na targowisku(forum oczywiście) ale i tak od początku miałem NO3 poniżej 5(karmię ile wlejzie), zazwyczaj mam 2, a PO4 niewykrywalne. Odpieniacz oryginalny, wywaliłem tylko tą przejściówkę-uszczelkę między górną pokrywą a piętrem niżej, nie zasysa wtedy wody do rurki z powietrza i tyle z tuningu.. Nawet bakterii już nie leję. Obsada 6 ryboli, 2 krabole, 1 kreweta, mnustwo ślimaków itp. Miękkie, LPS. Jeden twardy ale nie ma się zbyt dobrze, szczególnie po ostatniej walce z okrzemkami.

Podsumowując odpieniaczem świata nie zwojujesz przede wszystkim równowaga w baniaku.

U mnie po 7 m-c w miarę jest ustabilizowane akwa.

Pozdro dla Reefmaxiarzy :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jaka masz dolewke i gdzie ja zainstalowales ?

Ja mam dolewkę Shark z zewnętrznymi czujnikami i pompą perystaltyczną i jestem zadowolony. Jednak jak ktoś na forum zauważył jest dość droga - 500zł

Potrzeba jest pompa która przeleje wodę z 2 komory do 3. Ale to żaden problem pompa + wężyk, obieg śmiga i po temacie ;) ja jestem bardzo zadowolony. Dla chętnych moge zrobic filmik ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ja bym prosił o film. Czy do przelewania wody wykorzystałeś pompę z RM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystkie produkty Lukasza sa super,ale jesli chodzi o dolewke,to na dwoch plywakach tez sprawdza sie znakomicie,a polowa kasy zostaje na inne fanaberie morszczaka ;).

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam hydora był w kazdej komorze i ostatecznie został w ostatniej powody takie

- w pierszej sa koszyki na media które sie przydaja do tego gąbka lub fizelina do wyłapywania "syfu" tez bardzo pomocna bo wstepnie oczyszcza wode w tej komorze odpieniacz sie czesto brudził

- druga komora wymaga dodatkowej pompy cyrkulacyjnej i problem z poziomem wody mozna to rozwiazać przez podniesienie wysokiści przepływu wody do 3 komory jak dobrze pamietam tak próbowałem jak chcesz coś wkleić musisz na jakiś czas wyłaczyć obieg wody aby klej wysechł

-trzecia komora moim zdaniem najlepsza ale wiąże sie z małymi przeróbkami trzeba troche plastików powicinać ale góra zostaje cała da sie to zrobić spokojnie w godzinę i wtedy odpieniacz ustawić na wysokości jakiej sie chce w drugiej komorze został stary odpienicz który automatyczne przepompowuje wode do trzeciej komory i problem z poziomem mamy z głowy jak stary odpieniacz jakoś pieni za jednym razem oczyszczaja wode 2 odpieniacze chociaż orginalny u mnie nigdy nie pienił od nowosci "badziew" i tyle

Hydor pieni" jako tako" ale i tak to za mało jak dla mnie zawsze miałem problem z azotanami i tyle. Robiłem wszystko purigen ,bakterie różne, zeovit ,polimery i nic nie pomogło kasy wywalone ale jakoś sie buja .Straty spore też były.Azotany nadal 80-100 szok fosforany ok.0,03 ale używam Rowa .Teraz zakupiłem odpieniacz nowy zewnętrzny jak zadziała to opisze moze to coś zbije azotany z poziomu 90 na 10-5-0,5 zobaczymy do tej pory ratowały mnie czeste podmiany wody czyli rozcieczanie azotanów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba jest pompa która przeleje wodę z 2 komory do 3. Ale to żaden problem pompa + wężyk, obieg śmiga i po temacie ;) ja jestem bardzo zadowolony. Dla chętnych moge zrobic filmik ;)

Jestem na etapie zmiany oryginalnego odpieniacza na Hydora. Jeśli to możliwe to prosiłbym o obiecany filmik.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.