Skocz do zawartości
vipserek

Moje 240 L Morskiej wody Czekam na sugestie pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

takie cos bedzie siorbało :) . balkonik grzebien i splyw + rewizja na saczenie powoli czesci wody :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin mi sie podoba ale miejsce Zabiera. A o co chodzi z balkonikiem ? To jest cos podobnego do komina tylko nie do samego konca ?

beda dwa splywy 40mm czy lepiej 32 ?

Edytowane przez vipserek (wyświetl historię edycji)

[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie dziś zrobił się problem bo przyszli znajomi mi pomóc i wybili mi to Z głowy. Trochę nie mam kasy na nowe akwarium będę próbował wiercić dziury z boku i śrubunki wstawić z kolankiem do góry bez komina. chyba ze ktoś ma 120x50x50 z otworami tanio na sell.

ja mam na oddanie akwarium 120x60x66 komin na środku poszukaj w moim poście jest zdjęcie odbiór tylko osobisty szczecin

Tel: 660535911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos bedzie siorbało :) . balkonik grzebien i splyw + rewizja na saczenie powoli czesci wody :)

http://akwarystyka.f...to/przelew2.jpg http://akwarystyka.f...foto/szyby3.jpg

konstrukcja z przed 10lat , zrób 1 lub 2 otwory w bocznej ścianie

Edytowane przez grzesiek wo (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz akwarium dasz do rozjkejenia, zeby wywiercili z boku otwory, to skoro juz bedzid rozklejone, to chyba jeden pies ktora szybe beda wiercic?

Nie zauwazylem wzmianki o powrocie ?? Wywiercisz dwa otwory na splyw, a powrot gdzie?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin mi sie podoba ale miejsce Zabiera. A o co chodzi z balkonikiem ? To jest cos podobnego do komina tylko nie do samego konca ?

Dokladnie tak. Dokleisz go tam gdzie wpuscisz rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubki mam 40mm to jaki balkonik ma mieć wymiar żeby kolanko weszło.i czy 8 cm od tyłu i 8-7 cm od góry otwory będą dobre

Po dlugich rozmyslaniach i waszych pomocach dalem akwarium do rozklejenia i sklejenia na 120x50x50 z kominem koszt 350 zl. z dwoma otworami. akwarium bedzie gotowe na wtorek srode. Jeszcze mam pytanie jaka zrobic wysokosc komina zeby nalozyc grzebien. do jakiej wysokosci to sie robi,


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego dwa otwory a nie trzy?

Bo chce wylot miec na srodku i pociagne po zbiorniku z tylu i przez pokrywe otwor taki zeby mozliwosc byla jej sciagniecia, Wiem ze duzo osob powie ze to bezsens ale to akurat widzialem w zbiorniku u znajomego i mi sie to podobalo.

Edytowane przez vipserek (wyświetl historię edycji)

[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem im mniej wody poza zbiornikiem (zbiornikami), tym bezpieczniej, a Ty wszystko chcesz miec na zewnatrz


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem im mniej wody poza zbiornikiem (zbiornikami), tym bezpieczniej, a Ty wszystko chcesz miec na zewnatrz

Teraz tylko powrot z sumpa do zbiornika bedzie poza akwa a kominem bedzie splyw wody


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo bym ci pokazał jak zrobić bezpośredni spływ z akwarium który nie " siorbie".

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo bym ci pokazał jak zrobić bezpośredni spływ z akwarium który nie " siorbie".

PK

Jak przyszła mi ochota na akwarium morskie zacząłem szukać gotowego zbiornika na Allegro. Bo tanio, bo bez problemów. Na szczęście znalazłem kolegę, akwarystę morskiego, który namówił mnie na zbudowanie wszystkiego od początku. I jestem mu wdzięczny do tej pory. Tu nie chodzo o to, żeby zrobić to "bo mi się podoba", albo "bo mi się wydaje że ta będzie lepiej". Trzeba to zrobić od początku tak, jak doświadczeni akwaryści (nie ja, bo ja też nie dawno zaczynałem) podpowiadają. Jeśli masz wątpliwości, to sklej zbiornik do podstaw, tak jak powinno to być zrobione, bo potem będziesz przez lata ( bo na lata się z akwarystyką zaczyna zabawę) żałował. Niby chodzi o drobiazgi, ale okazuje się w praniu, że mają one znaczenie. Jaśli, np. jak mówisz, szkoda Ci miejsca w zbiorniku na komin, to zrób większe akwarium. Ale komin w środku to najlepsze rozwiązanie. Ta zasada dotyczy nawet najdrobniejszych szczegułów. Pytaj się doświadczonych akwarystów i rób tak jak Ci radzą. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszła mi ochota na akwarium morskie zacząłem szukać gotowego zbiornika na Allegro. Bo tanio, bo bez problemów. Na szczęście znalazłem kolegę, akwarystę morskiego, który namówił mnie na zbudowanie wszystkiego od początku. I jestem mu wdzięczny do tej pory. Tu nie chodzo o to, żeby zrobić to "bo mi się podoba", albo "bo mi się wydaje że ta będzie lepiej". Trzeba to zrobić od początku tak, jak doświadczeni akwaryści (nie ja, bo ja też nie dawno zaczynałem) podpowiadają. Jeśli masz wątpliwości, to sklej zbiornik do podstaw, tak jak powinno to być zrobione, bo potem będziesz przez lata ( bo na lata się z akwarystyką zaczyna zabawę) żałował. Niby chodzi o drobiazgi, ale okazuje się w praniu, że mają one znaczenie. Jaśli, np. jak mówisz, szkoda Ci miejsca w zbiorniku na komin, to zrób większe akwarium. Ale komin w środku to najlepsze rozwiązanie. Ta zasada dotyczy nawet najdrobniejszych szczegułów. Pytaj się doświadczonych akwarystów i rób tak jak Ci radzą. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Ile akwarystow tyle jest szkol. Teraz z racji tego ze zwiekszam zbiornik zrobie komin ale sa tez inne rozwiazania skuteczne np z boku przelew z balkonem i tez zdaje rezultat. Dlatego powstal tu moj temat po to zeby kazdy mial prawo sie wypowiedziec za co bardzo dziekuje innym. Na lata go nie robie bo mieszkam narazie w 42 m2 a drugie mieszkanie remontuje okolo 100m2 troche remont mi zajmie wiec narazie robie akwarium na ktore mnie stac dlatego podupadlem troche w kosZtach sprzetu i chcialem zaoszczedzic troche na przerabianiu akwarium. bo docelowo ma byc 170cm. Z checia spotkal bym sie z kim z okolic trojmiasta i przy piwku pogadal na temat akwarium morskiego.

Moze mi ktos podpowiedziec czy sa samorobne komputery do akwarium morskiego. Bo mojej kobiety wojek jest informatykiem i programista sam sobie zrobil komputer do slodko wodnego i pomorze mi zrobic do slono wodnego. tylko jakie sondy by tam mogly byc bo Skalara bym wykozystal do temperatury i regulacji swiatla. A chcialbym wiecej opcji miec wiec moze sa jakies inne. Sorki za bledy i moze nie skladne zdania ale pisze z telefonu i ciezko mi przewijac i sprawdzac bledy.

Z Gory dzieki za pomoc.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie akwarium z kominem juz w domku.

f6ac77c94ab45062med.jpg

0308aa9129932b98med.jpg

a9b754e53b767559med.jpg

Ten stelaż w środku jest po to bo pokrywę poszerzam.

I co o tym myślicie jutro hydraulikę zaczynam robić.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest ok :D mogłeś dać silikon bezbarwny :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogły by być ale i tak fart ze znalazłem szklarza co mi rozkleił powiększył akwarium tak ze i tak jak na moja cierpliwość jest dobrze.

Szkoda ze w gdańsku nikt nie robi podmian żeby oddać albo jakoś po koleżeńsku odsprzedać wody trochę aby przyspieszyć.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest :D Nie ma tam nikogo żeby wodę dać? I tak idzie w kanał to za darmo dadzą :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że w Trójmieście trzymają PALETKI i WELONY a myślą że to morskie bo muszelkę wrzucili :) a woda?przecież w kranie leci :p

Z pewnością ktoś się znajdzie co ci wodę odda z podmiany.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pomogła resztę wody z ro doleje. bo sklep zaproponował mi sprzedaż wody z podmiany 1L-1zl zamiast oddać to wola w kanał wylać.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, możesz powiedzieć co jest przykręcone do korony i utrzymuje koronę na akwarium?

To jest jakaś metalowa szyna z recyclingu? :)

Pytam bo się zastanawiam nad nową koroną na nowym akwarium.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, możesz powiedzieć co jest przykręcone do korony i utrzymuje koronę na akwarium?

To jest jakaś metalowa szyna z recyclingu? :)

Pytam bo się zastanawiam nad nową koroną na nowym akwarium.

Nie nie jest to nic z recyklingu tylko jest poszerzona pokrywa ktora byla w trakcie przerobek ze 120x40 na 120x50 i to wzmocnienie musialem rozczepic i przedluzylem kawalkiem pleksi zeby bylo sztywniej i zebYm mogl dokleic pleksi po bokach.. wiec nie wiem czym chciales za

blysnac to piszac.

Zbiornik jest juz zalany pierwszego dnia wygladal tak

b5b6ffaa4f6dff88med.jpg

a 5 dni pozniej wyglada tak

a968ef33128f8073med.jpg

Juz bym cos tam wpuscil bo wytrzymac nie moge :)


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem błysnąć tym, żebyś podzielił się wiedzą jak ogarnąłeś mocowanie korony na akwa.

Ale widzę, że zbyt skomplikowanie napisałem pytanie.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Ps. Życzę również aby Tobie inni użytkownicy udzielali informacji tak jak Ty odpowiadasz innym...


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem błysnąć tym, żebyś podzielił się wiedzą jak ogarnąłeś mocowanie korony na akwa.

Ale widzę, że zbyt skomplikowanie napisałem pytanie.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Ps. Życzę również aby Tobie inni użytkownicy udzielali informacji tak jak Ty odpowiadasz innym...

Udzielam normalnie nawet tobie napisalem co zrobilem, jezeli ciebie urazilem to sorki bo klucic sie tu nie chce a za brzmialo to jak bys szydziil z mojej pracy piszac ze sa to zeczy z recyklingu.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.