Skocz do zawartości
klex80

Około 200l pierwszej solanki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie , czas naskrobać coś nowego :)

W zbiorniku troszkę zaszło zmian no i trochę też się działo pod innymi względami.

Zwiększyłem światło, więc teraz mam 2x 54w T5 i 80w ledów. Kolorystyka zbiornika zdecydowanie uległa poprawie.

Ciągle miałem niewykrywalne azotany i fosforany a gloniska rosły na potęgę, Kh nagle zaczęło mocno spadać wiec kupiłem balinga aquaforest. Dolewałem tylko kh aby wyrównać( Ca nic nie spadało). trwało to jakiś czas aż nagle zaczęło spadać mocno Ca. Od tego momentu leje pełnego balinga. Widziałem jednak że miękasom i LPSom sie to nie podoba więc postanowiłem że zacznę troche przekarmiać rybki mrożonkami. Trwało to może z tydzień i cały zbiornik zarósł glonami brązowymi których nie dało się rwać tak łatwo jak wcześniejsze zielone.Azotany i fosforany nadal zerowe według testów ( testy działają bo już sprawdzałem na innej wodzie).

Szczęka opadała na widok zbiornika a miekkie i lps nadal nie zadowolone. Postanowiłem że zacznę dolewać azotan sodu. I to był strzał w dziesiątke. Daję małe dawki ale różnicę w koralowcach było widać dosłownie po kilku godzinach a po 2 albo 3 dniach wszystkie glony zaczęły zanikać do tego stopnia że na dzień dzisiejszy zostały ostatnie kłaczki gdzie niegdzie. Zaczęły pojawiać sie też w wielu miejscach na suchej skale - glony wapienne.

Zaczyna to jakoś wyglądać :thumbsup:

nadal jednak musze lać nieco wiecej CA+MG bo jakoś ubywa szybciej niż KH

Nie mam jednak testu na MG i zaczynam sie martwić czy ubywa ono na równi z Ca czy może wolniej i w ten sposób za chcwilę będe miał za wysokie MG. Wiem ze powinno sie lać po równo i że powinno spadać wszystko tak samo ale jakoś u mnie to nie działa.

Acha pokrywa przerobiona na koronę. w wyniku czego piękna nowo zakupiona babka z ledwością dotrwała do rana a potem się przeniosła za szafkę :(

Parametry które znam i utrzymuję od dłuższego czasu:

temp- 25.5 C

zasolenie- 1.023 -1.024

KH-8.2 salifert

PO4- niewykrywalne salifert

NO3- ok. 0.3 nie więcej salifert

Ca-420 salifert

poniżej troche fotek, aczkolwiek robione były przed wielką plagą brązowych włochatych glonów

S1070031edit

S1080005edit

S1080006edit

S1080007edit

S1080024edit

S1080026edit

S1080053edit

S1080057edit

S1080058edit

S1080063edit

S1080065edit

S1080068edit

S1080075edit

S1080084edit

S1080091edit

S10800030edit

S1080106edit

S1080093edit

S1080097edit

S1080096edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie sąsiad ładnie, wpadnij z wodą to zrobimy brakujące testy.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mimo iż chyba prawie nikt tutaj już nie zagląda, nadal będę co jakiś czas wstawiał nowe uaktualnienia .Powstał kolejny filmik z nowym zwierzakiem w roli głównej :) a niebawem będzie kolejny przedstawiający aktualny stan akwarium.

Edytowane przez klex80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się taka realizacja filmu. Tak trzymaj.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, fajny filmik :thumbup:

Montipora wyczepana do żółtego


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kiflu montipora tak naprawde jest zielona az daje po oczach ale na filmie jakos taka zolta wyszla. Ale inne montipory i seriatopory zeczywiscie sa dosych wyczepane z kolorow. Caly czas sie staram z tym cos zrobic ale nic nie postepuje do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne filmiki, super sie je ogląda i muzyka świetnie dobrana. Cymbalki pasuja do rozgwiazdy najbardziej. Ladna aranżacja. Gratuluję.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystkim bo juz myslalem czy czasem nie zanudzam tymi filmikami, wiec jak tak sprawa wyglada to jednak bede krecil dalej. Nie jest to jednak takie latwe od kiedy mam ledy a nie chce ich wylaczac na czas krecenia bo jednak wtedy koralowce jakos mniej ladnie sie prezentuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny film:-) ladny kolorek tej euphyli paradivisy.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film świetny to mało powiedziane, Kolego film jest niesamowity :czapki z głów:) , również ten wyżej z rozgwiazdą. Dobry dobór muzyki ;) Czekam na więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że troszkę czasu upłynęło trzeba by coś wkleić :)

(Hmmm mam mały problem, fotki mam na google i po pobraniu kodu i wklejaniu w okienku grafika mam komunikat że forum nie obsługuje takiego rozszerzenia -- a to jest zwykłe jpg :(

Edytowane przez klex80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc w galerie na forum i potem linkuj do posta. Z tapatalka sie nie da ale po zalogowaniu do przegladarki powinno zadzialac

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej luzem link do jakiegoś zdjęcia to pomożemy

bez tego nie widać co chcesz dodać i dlaczego to nie działa :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się pochwal :)

Jak glony zniknął to potem będzie niezły efekt :D


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez sporo aiptasi i zaczyna sie szybko mnozyć. Chodzi mi po głowie brzydal ale bardzo sie boje o koralowce. Krewetke już miałem i robiła swoje ale jakoś przepadła gdzieś, moze aiptasia ja wpierniczyła ;). Koniec końców pewnie wezme krewetke dla wiekszego bezpieczeństwa. Nastrzykiwałem ukwiałki sokiem z cytryny i faktycznie wygladało jakby go spaliło ale juz po jednym dniu nastepowała regeneracja a po 2-3 dniach rózyczka była już w pełnej okazałości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.