Skocz do zawartości
Argo

JAK PREPAROWAĆ SZKIELETY KORALOWCÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Po co do wystroju akwarium używać szkieletów martwych koralowców?!?!?!?!??!?!?!?!?!?! :(

Jeśli chodzi o dekoracyjność to sama żywa skała wygląda o wiele ładniej i naturalniej. Szkielety bardzo szybko pokryją się glonami i będą mało widoczne naprawde o wiele lepiej jest posiadać żywe.

A PO DRUGIE "MARTWE KORALOWCE" BYŁY KIEDYŚ ŻYWYMI KTÓRE UŚMIERCONO DLA POZYSKANIA SZKIELETU.

Moim zdaniem posiadanie takich "rzeczy" w baniaku napewno nie świadczy dobrze o etyce człowieka. :p(


400l HQI 2x150W + T5 3x39W ...w trakcie rozruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argo ma rację i kiedyś sam do tego dojdziesz. Szkoda tylko, że wcześniej sam przyłożysz się do nakręcenia rynku na zabijane korale. Wiesz, popyt rodzi podaż. Pozdrawiam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

popieram Argo i Tomasza - kolega nie dorósł do akwarium morskiego - proponuję sadzawke w ogrodzie lub słoik na balkonie!!!!! nie zamierzam koledze pomagac bo rozmawiam z ludźmi tylko na pewnym poziomie

ps. nie zamierzam tez kolegi pouczac - szkoda czasu!!!!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZANOWNI KOLEDZY WASZE OBUŻENIE CO DO ODŁAWIANIA I ZABIJANIA KORALOWCÓW PODZIELAM. MOJE SZKIELETY POCHODZĄ Z CZASÓW KIEDY NIE WIEDZIAŁEM O TYM ŻE SA TO ZWIERZĘTA A O KONWENCJI WASZYNKTOŃSKIEJ NIKT NAWET NIE MYŚLAŁ. PO PROSTU PRZEZ WIELE LAT OZDABIAŁY PUŁKI NAJPIERW MOICH RODZICÓW A POTEM MOJE. MYŚLĘ ŻE NAJWIĘKSZĄ GŁUPOTĄ BYŁOBY WYŻUCENIE ICH NA ŚMIETNIK. ICH PIĘKNO MOŻNA JESZCZE DŁUGO PODZIWIAĆ. PANIE set MÓWI MI PAN ŻE NIE DOROSŁEM DO AKWARIUM MORSKIEGO I ŻE POWINIENEM ZAŁOŻYC SOBIE OCZKO WODNE. (MAM TAKOWE I DOBRZE SIĘ MA) ILE MA PAN LAT? CZŁOWIEK DOJRZAŁY NIE OBRAŻA KOGOŚ KOGO NIEZNA BEZ POWODU. CZY DOJŻAŁOŚĆ AKWARYSTY POLEGA NA TYM ŻE PRZEPROWADZA DOŚWIADCZENIA NA ZWIERZĘTACH W SWOIM AKWARIUM CZY NA TYM ŻE JEŚLI NIEWIE CZEGOŚ TO PYTA SIĘ O RADĘ ŻYCZLIWYCH LUDZI. JESTEM AKWARYSTOM OD 25 LAT. W AKWARYSTYCE MORSKIEJ STAWIAM PIERWSZE KROKI.PANIE set WRACAJĄC DO UŚMIERCANIA ZWIERZAT I TO NIETYLKO MORSKICH (CZY JEST PAN JAROSZEM). NIECH MI PAN ODPOWIE ILE ICH ZDECHŁO W PANA AKWARIUM ZANIM UDAŁO SIĘ PANU STWORZYĆ ODPOWIEDNIE WARUNKI. UWAŻA PAN ŻE DLA NICH ZABRAKŁO BY MIEJSCA W NATURALNYM ŚRODOWISKU? JAK PAN MYŚLI ILE RYB I ZWIERZĄT JEST ODŁAWIANA DLA NASZEJ PRÓRZNOŚCI. WIĘC NIECH PAN NIE ZWALA WINY ZA STAN ŻECZY NA TYCH KTÓŻY ODŁAWIAJĄ KORALE. PYTAM SIĘ W JAKI SPOSÓB PREPAROWAĆ KORALE PO TO ABY ZWIERZĘTA KTÓRE WPROWADZĘ DO MOJEGO ZBIORNIKA MIAŁY JAK NAJLEPSZE WARUNKI I ABY PONIOSŁY JAK NAJMIEJSZĄ OFIARĘ. NIECH SIĘ PAN NAD TYM CO TU PISZĘ ZASTANOWI I OCENI BEZ EMOCJI. Z POWAŻANIEM JERZY ALBERA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam drogi kolego Jerzy Albera

z twojej wypowiedzi cytuję - "Nawet troche ich zgromadziłem." - wywnioskowałem że troche to już masz a reszte to sobie dokupisz (!!!) po za tym cytuje -"dzięki za kazanie lecz nie o nie prosiłem". Nie ma co się licytować - wiek to nie wszystko - zresztą widac po koledze że ludzie są różni. Wszystkich innych grupowiczów dotknietych moim kiepskim żartem - przepraszam.

ps dla kolegi Jerzego przepraszam za mój komentarz - nie kłóćmy sie

pa - set

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy koledzy mają świadomość w jaki sposób zostały ZDOBYTE ich piekne rybki?

w jaki sposób trafiły do hurtowni -> pośredników -> sklepu??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zostały zabite i wypchane. Nie ma już ciekawszych tematów?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje wrócić do pytania jezrego albera

podobno korale można wymoczyć w wodzie utlenionej przez jeden dzień

jest to tylko teoria kiedyś przeczytana

ilu % ma byc ta woda nie wiem i czy bedzie to skuteczne też nie wiem

martwy koral ma taką strukturę że chyba nie będzie skuteczne, ale jak

chcesz to spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA ZAINTERESOWANIE MOJĄ PROŚBĄ (RÓWNIEŻ ZA KRYTYKĘ) PANIE set NIE OBRAZIŁ MNIE PAN. WIERZĘ ŻE NIE MIAŁ PAN TAKIEGO ZAMIARU. JA OSOBIŚCIE WOLĘ ABY BYŁ PAN MNIE PRZYCHLNY. Z TEGO CO ZAUWAŻYŁEM MA PAN OGROMNE DOŚWIADCZENIE Z KTÓREGO CHĘTNIE CHCIAŁBYM SKORZYSTAĆ. JUREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość males

Zostawienie koralowców na dwie doby w utlenionej wodzie powino pomoc :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

też słyszałem o wodzie utlenionej, wodzie z RO - ale mysle że największym problemem kolegi Jerzego bedzie to że te szkielety sa bardzo zakurzone - tutaj napewno by sie przydało je solidnie wypłukać, a może jak by je wrzucić do oddzielnego zbiornika z silnym przepływem wody na kilka dni?, a słuszałem tez że ktoś gotował - ale nie wiem po co.

pozdrawiam set

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

szkielety koralowcow nie bardzo nadaja sie do wystroju akwarium morskiego. moze i ladnie wygladaja na poczatku, ale po miesiacu, dwoch zaczynaja obrastac bardzo brzydkimi glonami. tak sie dzieje w wypadku zbiornikow mlodych gdzie rownowaga biologiczna, cyle azorowy, fosforanowy nie jest jeszcze w zadnej mierze ustabilizowana. po krotkim czasie staja sie brunatno czarnawe i wrecz szpeca zbiornik.

mozna je natomiast uzyc jako np. podloze dla rozrastajacych sie kolonii polipow np. clavularii (z tym ze galezie szkieletu powinny byc dosyc duze, rzadko rozstawione i grube). wtedy rzeczywiscie sprawiaja wrazenie zywego organizmu i daja pozytywny efekt wizualny.

co do ich oczyszczenia to kilkudniowe moczenie w wodzie z RO z czesciowa jej wymiana powinno zalatwoc sprawe. na koniec moczenia mozna je jeszcze wrzucic do przygotowanej wody morskiej na jeszcze pare dni, nastepnie wyplukac w RO i w takiej postaci wlozyc do akwarium.

jakiekolwiek moczenie w wodzie utleionej jest nieporozumieniem z powodu reakcji jonow wapnia i innych skladnikow szkieletu korali z H202. moga sie wytworzyc nieoptrzebne zwiazki ktore wplyna negatywnie na pozniejsze bilansowanie jonow i buforowanie wody w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszczejedna sprawa. W czasie któregoś z pobytów nad Morzem Czerwonym widziałem jak z kilku małych szkieletów sklejano jeden duży. Używali do tego kleju 2-składnikowego, który przypominał mi nasz Distal. Sprawdź, czy nie masz śladów klejenia, bo sądzę że związki z kleju mogą nieźle narozrabiać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA RADY I PODPOWIEDZI. MACIE RACJE ŻE LEPIEJ W MOIM ZBIORNIKU BĘDZIE WYGLĄDAŁA ŻYWA SKAŁA. NA TAKĄ OPCJĘ ZA WASZĄ NAMOWĄ SIĘ ZDECYDOWAŁEM. PÓŁ ŚRODKI NA JAKIE MIAŁEM NA POCZĄDKU CHĘĆ ODŻUCIŁEM. MOJE SZKIELETY KORALOWCÓW NADAL BĘDĄ OZDABIAŁY PÓŁKI. OPCJA ZE SZKIELETAMI MIAŁA BYĆ PRZEJŚCIOWA W SAMYM ZAŁOŻENIU. PO PROSTU LICZYŁEM NA OBNIŻENIE JÓŻ TAK WYSOKICH KOSZTÓW.(ROZUMOWANIE LAIKA):( JEDNAK ZDECYDOWAŁEM, PÓŹNIEJ ALE WŁAŚCIWIE.

SERDECZNE DZIĘKI JERZY ALBERA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.