Skocz do zawartości
mars79

Jeżowiec Diadema

Rekomendowane odpowiedzi

Hej z jeżowca diadema chyba z oka leci dym co się mogło stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One nie mają oczu, a to co leci z otworu na górze jezowca, to są jego odchody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie mają oka napisałem tak w przenośni, żeby było wiadomo o co chodzi, że chodzi o ten środek ale z tego środka leci dosłownie dym, to są odchody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mój jezowiec jak zacznie to i przez 2 minuty potrafi tak robić. Zerknij sobie w necie jak zbudowany jest jezowiec. Ten otwór to elegancko rzecz ujmując to końcówka przewodu pokarmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak jeżowiec wypuszcza odchody a tu ewidentnie szedł z niego dym i nie wiem o co chodzi ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dym to jeżowiec ewidentnie chce zostać rodzicem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pierwszy raz coś takiego widzę , odchody to odchody a dym to dym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pierwszy raz coś takiego widzę , odchody to odchody a dym to dym

Jak dym to i ogien, jezowiec Ci sie pali

Przeciez napisali co robi


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak coś takiego jak na filmie , i jeszcze dlaczego jeżowiec gubi lub łamie kolce , zauważyłem ze mam trochę na piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to mi a jeżowcowi to coś innego , tak poważnie dlatego się pytam ponieważ dowiedziałem się od gościa ze jeżowiec może umierać , ja nie wiem i dlatego się pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżowiec po zgubieniu wszystkich igieł nie umiera u mnie chodził tak z 3 miesiące po czym igły mu odrosły jak się przestanie ruszać wtedy umiera ja bym go od razu po zrzuceniu igieł nie wyrzucał


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymek z "oka" to norma. Spokojnie. Ze swojej strony radze ogladac co jakis czas dokladnie bo u mnie diadema sie skurczyl (moje wrazenie) po czym zaczal gubic igly i pewnego dnia znalazlem jego pozostalosci w kleszczach kraba. Fajny zwierzak, ale trzeba uwazac.

Pozdr,

P

Edytowane przez Papugazako (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkaliście się z tym aby ten jeżowiec podjadał Spsy ? Mam takiego z 20 cm i żadnych glonów w baniaku to może głodny ? Dwa dni temu widzę jak gałązka jednego sps (nazwy nie pamiętam) zrobiła się bielutka i brak polipów na niej... Robię szybko testy i ok... Dziś przychodze do domu a jeżowiec na tym właśnie sps siedzi (żona mówi że już pół dnia ) Przegoniłem dziada od razu ale z sps został biały patyk :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz przy mnie wyskubał z xeni całą skałke :( zaraz po tym jak zjadł liścia mlecza... tak sie wszystkie zachowują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkaliście się z tym aby ten jeżowiec podjadał Spsy ? Mam takiego z 20 cm i żadnych glonów w baniaku to może głodny ? Dwa dni temu widzę jak gałązka jednego sps (nazwy nie pamiętam) zrobiła się bielutka i brak polipów na niej... Robię szybko testy i ok... Dziś przychodze do domu a jeżowiec na tym właśnie sps siedzi (żona mówi że już pół dnia ) Przegoniłem dziada od razu ale z sps został biały patyk :crybaby:

tak u mnie dwa gatunki acropory lubi :) i już mam go dość powoli nie ma glonów wapiennych więc musi pobrać wapń do budowy igieł z innego źródła w tym przepadku są to korale SPS


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie diadema ma ponad 30 cm korali nie rusza ale dokarmiam, co wieczór suszonymi algami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.