Skocz do zawartości
Matchek

Skimz Biopellets Reactor BR80 lub BR100

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś tego reaktora ?. Zastanawiam się jak z wydajnością pompy i jej kultura pracy (chodzi mi o poziom hałasu). Dodam że chciałbym tam wsypać All in one biopellets.

Skimz-BR80-Biopellet-Reactor-797x1200.jpg

lub

Skimz-BR100-Biopellet-Reactor-797x1200.jpg


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam chyba jest pompa 1500 l/h która raczej nie da rady ruszyć pellets


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tm pompa jest WT900.

Używam go od 1miesaca.

Minusy:

- Przytyka się sitko które podaje wodę do reaktora i spada jego wydajność.

Plusy:

- Maluteńki wciśniesz go w zasadzie wszędzie.

- Bezgłośny mam go podłączonego pod spływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę 1500 niestety kultury pracy brak.strasznie brzeczy ale może tak trafiłem.

600 ml all in one kręci bez problemu na 3/4 mocy. U mnie sitko się nie zatyka.

Cała reszta jest super. Zawór sorka stabilność i design :)

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad tym pierwszym, mniejszym filterkiem. Potrzebuję miejsce w sumpie na refugium i muszę się pozbyć pompy z biopeletek. Ten filterek jest fajnie rozwiązany no i nieduży. Myślę, że 200ml małych peletek pokręci bez porblemu? A co z awaryjnością pomp firmy Skimz?

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad tym pierwszym, mniejszym filterkiem. Potrzebuję miejsce w sumpie na refugium i muszę się pozbyć pompy z biopeletek. Ten filterek jest fajnie rozwiązany no i nieduży. Myślę, że 200ml małych peletek pokręci bez porblemu? A co z awaryjnością pomp firmy Skimz?

Jak co bież większy ja mam ten mniejszy i kręci mi się 350ml.FM Ale myślę ze to max.

Mam go podłączonego pod spływ.Jedyny minus sitko się przytyka i spada jego wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja ostatnio zmniejszyłam ilość pelletek z 200ml na 100 bo miałam bakteryjny boom i od miesiąca się kręci tylko 100ml i i tak mam nutrienty zerowe, więc nie wiem czy na moje 300l wody, kiedyś zasypię więcej niż te Twoje 350 ml. A jak wygląda sprawa z czyszczeniem rozkręcaniem itp? jest to prosto rozwiązane? jakie są uszczelki?


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co bież większy ja mam ten mniejszy i kręci mi się 350ml.FM Ale myślę ze to max.

Mam go podłączonego pod spływ.Jedyny minus sitko się przytyka i spada jego wydajność.

Skoro masz go na spływie to nie ma się co dziwić. Kazdy by się zatykal.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz go na spływie to nie ma się co dziwić. Kazdy by się zatykal.

A co to za różnica czy woda jest podawana przez pompę czy ze spływu?

Tylko, że ja ostatnio zmniejszyłam ilość pelletek z 200ml na 100 bo miałam bakteryjny boom i od miesiąca się kręci tylko 100ml i i tak mam nutrienty zerowe, więc nie wiem czy na moje 300l wody, kiedyś zasypię więcej niż te Twoje 350 ml. A jak wygląda sprawa z czyszczeniem rozkręcaniem itp? jest to prosto rozwiązane? jakie są uszczelki?

Wykonanie jest ok.Bardzo szybki montaż i demontaż.Ja też myślałem że będę miał max 250ml. a tu.....

Myślę że trochę zapasu nigdy nie zaszkodzi mieć.Lepszy zapas niż zapchane sitko od paletek, zwłaszcza że różnica w cenie nie duża.Nawet przez chwilkę bym się nie zastanawiał.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze tak, że spływu lecą ci wszelkiej masci paprochy i jedzenie lecą od razu do filtra. A jak pompę postawisz np p przekątnej od spływu po drugiej stronie komory to większość tego syfu, zostaje po drodze na dnie albo odpieniaczu. Ile miejsca ci zajmuje te 350 ml?

Edit:

Tak więc zastanowię się jeszcze raz :-)

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze tak, że spływu lecą ci wszelkiej masci paprochy i jedzenie lecą od razu do filtra. A jak pompę postawisz np p przekątnej od spływu po drugiej stronie komory to większość tego syfu, zostaje po drodze na dnie albo odpieniaczu. Ile miejsca ci zajmuje te 350 ml?

Edit:

Tak więc zastanowię się jeszcze raz :-)

Poniekąd się zgodzę ale gdyby były dziurki ciut większe by nie było problemu będe musial je troszkę rozwiercić się zdaje.Poza tym zwróć uwagę jak to jest rozwiązane w innych reaktorach....Ja po fakcie zwróciłem na to uwagę nie ma się prawa nic zapchać!

Paletek jest prawie połowa bez puszczonego spływu po odkręceniu zaworku paletki się kręcą na 3/4wysokości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.