Skocz do zawartości
laku

Prośba o ocenę sprzętu do 96 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym założyć akwarium morskie na początek około 100 litrów. Oto jaki sprzęt wybrałem, jakieś konstruktywne opinie, ewentualnie rady co usunąć a do czego lepiej dopłacić i wziąć lepsze. Wszelkie opinie mile widziane.

akwarium opti 60x40x40

Lampa LED Zetlight AQUA 2431 - 28W (Marine)

FALOWNIK REEF CIRCULATOR 2600 AQUAEL

Odpieniacz Hydor Slimskim

Aquarium Systems Instant Ocean 16kg

Żywa skała: 10kg

Żywy piach: Bio Active Live Aragonite 9kg

Grzałka Jager 100W

filtr RO http://allegro.pl/ro...4668682893.html

JBL Hydrometr

Edytowane przez laku (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* Chyba trochę za biało będziesz miał pod tą lampą. Zastanów się nad lampą 3x24w lub 4x24W w T5. Taniej cie wyjdzie (spokojnie kupisz na forum za jakies 150-250zł) i efekt na pewno uzyskasz lepszy gdy sam dobierzesz sobie świetlówki.

* cyrkulacja wg mnie za mała. Chyba dal bym 2x2000 i na poczatek kupilbym cos tanszego JVP 110 na przyklad.

* tej soli nie uzywalem wiec sie nei wypowiadam, na poczatek nie kupuj za bogatej soli

* ro - jakis niezly wypas. Ja swoj kupilem za 140zl i smiga :)

* odpieniacz OK



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa 4x24W t5

falowniki lepiej trzy małe niż jeden dużu ładnie można ustawić zawirowania w zbiorniku żeby martwych stref nie było

sól ok


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RO z żywicą za 250 zł i myślę że to wystarczy nie wiem czy czasem nie tej samej firmy co i ty. Na czujniku zawsze mam 0 więc spełnia swoja funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RO mam tak słabe ciśnienie z sieci wodociągowej, że niezbędna jest mi pompa podnosząca ciśnienie, stąd aż tak drogi zestaw...Niestety.


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulację daj, tak jak ktoś wcześniej zauważył 2x JVP-110 i powinno wystarczyć.

10kg skały może być za dużo. Ja mam ok 8kg i więcej bym ju z nie ładowal bo nie będzie miejsca na korale ;-)

Edytowane przez kemoT (wyświetl historię edycji)

Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest słabe ciśnienie w sieci i czasami muszę kombinować, ale jak już dobrze porozkładam przewody to w miarę płynie czysta woda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.