Skocz do zawartości
JanuszZabrze

Przeprowadzka ze 120L na 300L :D

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem 300L baniaczka 120x50x50 :D była to akcja przejścia z mniejszego 120L baniaka, która przeszła bardzo dobrze bez żadnych strat w obsadzie :D

Całość od Wtorku będzie pracować na sumpie 110x28x40 i odpieniaczu Reef Octopus 1000 na bazie własnej zrobionej szafki :) , a narazie pracuje na Reef Octopusie LX1000 tyle że przelewowym nawieszonym na boku baniaka :)

Parę dni temu jedynym problem jaki prowstał są Okrzemki - lecz to wina przesiadki ( odsysanie i oczekiwanie na ustabilizowanie parametrów )

Stary zbiornik

post-23862-0-13358400-1414267941_thumb.jpg

Oraz tworzenie nowej szafki :D

post-23862-0-27885400-1414268105_thumb.jpg

I baniaczek plus pokrywa również własnej roboty

post-23862-0-10092800-1414268427_thumb.jpg

Edytowane przez JanuszZabrze (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafka na sump bez zabezpieczonych krawędzi płyt i surowy stelaż ze stali... coś bym w tej kwestii zmienił.

chyba ze to tylko fotki z "produkcji" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne zdjęcia już zasiedlonego baniaczka

post-23862-0-69848700-1414268937_thumb.jpg

Po prawej widoczny sterownik który posiada możliwość zamontowaniu do 5 wentylatorów i 5 czujnków temperatur które jeśli dochodzi do wyższych temperatur automatycznie podwyższa obroty wentylatorów

post-23862-0-30394000-1414269001_thumb.jpg

Tak fotki z produkcji ;) wszystkie płyty posiadają okeinę PCV by zabezpieczać przed wilgocią ;) oraz sam stelaż został najpierw malowany specjaną farbą 4w1 czyli taką którą maluje się bezpośrednio na rdzę oraz później jeszcze dodakową koleją warstwą emalji :)

Edytowane przez JanuszZabrze (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor bedzie tak caly czas wisial nad akwa?

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny fajny mosz ten baniok :) A ja widziałem pare razy na żywo.I te kolory w rzeczywistości tez takie żywe są.Super że pokazałeś w końcu Januszu zbiornik.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniak blazna masz przepieknego ;)

Dzięki serdeczne a który taki piękny? ;) Pewnie Snowflake? ;) i mimo ze jest hodowlany to ciagle siedzi w ukwiale :D

Ten telewizor bedzie tak caly czas wisial nad akwa?

Pozdrawiam mobilnie

Tak będzie jedynie co zmienię to muszę go wyżej powiesić bo jak się siedzi z prawej strony pokoju to 1/3 części telewizora nie widać :p;)

Ile tych blaznow masz

3 mam dwa normalne i jednego Snowflake :) był jeszcze jeden ale z racji tego iż Snowflake go atakował musiałem mu znaleźć nowy dom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie ze moze go wilgoc chwycic?

Edyta: Akwa bardzo fajne :)

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie ze moze go wilgoc chwycic?

Edyta: Akwa bardzo fajne :)

Miejmy nadzieje ze nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, widzę w baniaku jak na razie czysto i schludnie,jak i coraz więcej na śląsku morszczaków :thumbup: . Co do samego telewizora to radził bym go przestawić z nad akwarium sam miałem i niestety na jego matrycy osadzało się dojść dużo soli i co chwilę trzeba było to czyścić.Na szczęście nic się z nim nie działo,ale padła decyzja o zmienieniu mu miejsca na bezpieczniejsze :blushing:

Pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty miałeś zamknięty baniak Robertos czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie bedzie wilgoci to moze Ci sie matryca przegrzewac od dolu i beda przebarwienia. Temperatura z oswietlenia zrobi swoje.

Ale zrobisz jak uwazasz :)

Fajne te snowflaki :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był zamknięty ale z tyłu były 2 otwory z wentylatorami by wietrzyć trochę pokrywę.I co tydzień podczas czyszczenia akwarium przecierałem telewizor ewentualnie zawsze możesz spróbować zrobić półkę by oddzielić akwarium od telewizora :detective:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak chyba najlepsza opcja jest przesunięcie :/ niestety wiąże sie i z tym kucie w ścianie bo kable mam schowane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjade to wytargamy kable


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale mi sie to nie uśmiecha :( tego lata robiłem remont pokoju :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.