Skocz do zawartości
smk

Spotkanie z jadowitym kolcem lo vulpinus

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj sie troche strachu najadłem ;)

Wsadzałem wczoraj do akwarium klipsa z algami nori dla rybek, a one się ostatnio od naso literatusa nauczyły i już skubią glony zanim ja tego klipsa przyczepie, i tu nagle... małe zamieszanie się borsuczek wystraszył, najerzył się i mnie niechcący w tym galimatjasie pociągnął po ręce jadowitym kolcem.

Jakby mnie prąd kopnął, krwi ze dwie kropelki poleciały, była delikatna opuchlizna która zniknęła po 20min i to tyle.

Ale przez chwile w gaciach miałem bo mam skłonności do uczuleń, a sporo się nasłuchałem jak to niegroźny jad może wykończyć.

No naszczęście nic mi ani rybce nie jest ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje że wstrząs histaminowy po zadziałaniu toksyny moze zabić równie szbko jak anafilaktyczny ....masz szczęście ;)

Tak przy okazji gdzie kupiłes algi NORI ???


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...właśnie tak jak piszesz ;) ;)

na allegro juz chyba z rok temu - po 20zł za 10arkuszy.

Powinny być w wiekszych supermarketach na stoisku z chińszczyzną


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc toksyn morskich stworzen jest wrazliwa na temperature wiec jak jest zle to mozna wlozyc reke do ognia, moze pomoze. W ostatecznosci wystarczy goraca woda.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie jak byglada płasobok?? łowi ac rybki złapałem gnoja , ukułem sie przy odchaczaniu i cały dzien spedziłem w pokoju hotelelowy jecząć z bulu


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

Hehehe reke do ognia? :) To juz lekka przesada. Goraca woda wystarczy :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy wyjmowaniu skały jeżowiec diadema poczęstowal mnie kilkoma kolcami w kciuka - wbiły sie jak w masło złamały i pozostały w ręce - mimo ze wiedzialem ze raczej jadowity nie jest rękę moczyłem z pół godziny w gorącej wodzie - ból poparzenia i kolców w palcu trwał kilka dni. Te kolce są juz nie do wyjęcia niepotrzebnie tylko rozwaliłem sobie palca probując je wyciągnąć (mają mikro wloski ktore nie pozwalają wyjąć kolca). Też było trochę strachu ale wszystko dobrze sie skończyło :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za wcześnie sie cieszysz ,że nic ci sie nie stało.

Powikłania po ukłuciu mogą sie pojawić nawet po kilku tygodniach. Jad powoduje skrzepy w krwi a czasami uszkodzenia wątroby i porażenie układu nerwowego.

Trzeba było założyć opaske uciskową i lecieć do szpitala. Ale juz chyba zapóźno...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.