Skocz do zawartości
ozim87

Oświetlenie do Sera marin biotop 130

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Szukam chętnego i doświadczonego majsterkowicza który przerobił by mi moja pokrywę na coś mocniej świecącego i najlepiej na ledach. Czy znajdzie się jakiś chętny, jestem z Warszawy i najlepiej by było kogoś w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupic t5 4 x 24w lub 150w hqi....szkoda zabawy. Akwarium powinni byc otwarte


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupic t5 4 x 24w lub 150w hqi....szkoda zabawy. Akwarium powinni byc otwarte

cop909 dobrze radzi , ja bym osobiście postawił na HQI

, przy otwartym zbiorniku będziesz miał lepszą wymianę gazową , dekoracja to druga sprawa

Edytowane przez grzesiek wo (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym jakas aquamedica czy innej znanej firmy.

Wysłane z mojego GT-I9505


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozkminiałem ze światłem to zbiornika i stwierdziłem ze kupie te ledy bo nawet jak będę powiększał akwarium o one sie przydadzą, a poza tym to zmieszczą mi sie w pokrywie jak ja całą wybebeszę :)

http://erybka.pl/product-pol-5981-Aqua-Illumination-Nano-LED-Module.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ledy mają 35W i kosztują ponad 1500 zł ., Z a mało światła i za drogie, ja na twoim miejscu kupiłbym lampe HQI 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ktos opycha lampe t5 blau 4 x 24w za 350 ... ja bym bral bedzie ok.

Wysłane z mojego GT-I9505

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 24 w będą wystawać za akwarium więc raczej lipa. Ja osobiście mam hqi150 w i jest ok. Bez pokrywy. Daj na priv nr tel to podeślę ci fotkę jak to wygląda. Jak chcesz ledy to zrób sobie sam lampkę około 70- 80 wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w erybce powiedzieli mi ze to światło bedzie spoko bo jest bardzo mocne. a co do zrobienie samemu ledw to za bardzo nie wiem jak sie za to wziąć i chetnie mym komus zapłacił zeby mi takie cudo zrobił i najliepiej w mojej pokrywie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie powiedzieli, że za tę kasę kupisz sobie równie dobra, a nawet twierdze że lepszą i to do baniaka ok 400 l ?

Miałem takie akwarium, nad nim wisiała HQI 150W Aqua Medica. Naprawde pieknie się trzymało, nawet sps można spokojnie utrzymac. Szkoda Twojej kasy, lepiej zainwestuj różnicę w iiny sprzęt typu pieniek itp. HQI szukaj na forum, czasami można za marne pieniądze kupic.

Radze odpuśc te ledy, nie pożałujesz

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslice zeby samemu zrobic ledy bo szkoda mi tej pokrywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze producent sera robi to samo akwa ale z panelem led zapytaj czy by dalo rade wymienić i jaka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie jest inna pokrywa w ledach

tylko nie wiem czy nie za mało tego swiatla 36w chipy LED (12 x 2 W białe, 6 x 2 W aktyniczne niebieskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem tylko dlaczego cały czas mówimy o tych watach jak liczy sie strumien swiatla a nie waty. Bo technologia led daje mniej wat a duzo wiecej strumienia swiatla. Dzis bylem w sklepie z oświetleniem led i powiedzieli mi ze maja diody 1,5 wat i 12 takich diod daja sile światła jak 120 watowa jazeniowka.tylko nie wiem ile dac niebieskiego swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa pokrywa do Sera Marin Biotop 130 na ledach to koszt około 1 tyś zł.

Same chipy Led, które są zainstalowane w w/w porywie kosztują u dystrybutora 70 zł za opakowanie 2 x 2 Watt.

Opis tych ledów na stronie producenta.

Pozdr.

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.