Skocz do zawartości
Huxyf

Quadri się zmniejszył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od wczoraj mam quadri w swoim zbiorniku. Cały wczorajszy dzień się ładnie pompował. Nie maksymalnie ale wiadomo nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to jego nowa miejscówka więc się miał prawo zestresować. Ale wieczorem skubaniec mi ucieł za skały i był słabo widoczny, lecz szczególnie mnie to nie zdziwiło, ponieważ wcześniej zdążyłem wyczytać na forum że niektórym zdażało się że ich quadri przez dłuższy okres przebywał za skałami więc dałem mu wolną rękę.

Wczoraj 15:00

gdsg.jpg

Dzisiaj przez cały dzień cierpliwie czekałem aż łaskawie wyjdzie z za skał, lecz niestety się nie doczekałem więc postanowiłem go wyciągnąć. Wyciągnąłem go przed chwilą ale dużo mniejszego i na dodatek mam wrażenie jak by się rozpuszczał bo jest taki poszczępiony. Nie wiem co mu się stało ale nie wygląda mi to na podział chodź nie wykluczam takiej opcji.

23:00

rdsg.jpg

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwial jak pada i sie rozpuszcza to smierdzi niesamowicie , pamietaj ze to zywy zwierzak i osiadzie tam gdzie mu pasuje cyrkulacja itp itd , to nie tak ze przylozysz go w miejscu jak np montipore i bedzie sobie rosl , obserwuj jak nie bedzie poprawy to lipa ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałeś go 1 dzień i kolejnego dnia juz go targałeś zza skał?

Myślę że to właśnie Ty Go uszkodziłeś.

Więcej cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po piasku widać ze nie masz wody o stałych parametrach no i dochodzi do tego zapewne uszkodzenie stopy zwierzakowi i tak sie kończy przygoda z quadri...może i by sie podzielil tam gdzieś z tylu akwarium ale nie dales mu szansy.Pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś go 1 dzień i kolejnego dnia juz go targałeś zza skał?

Myślę że to właśnie Ty Go uszkodziłeś.

Więcej cierpliwości

Popieram.. Mi kiedyś dwa miesiące siedział skulony za skałami aż pewnego pięknego dnia nagle wyszedł i się podzielił. Teraz mam dwa pięknie napompowane :) Ani mi przez myśl nie przeszło aby go na siłę wyciągać z za skał. Dość się w sklepie ucierpiał jak go wyciągali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwial jak pada i sie rozpuszcza to smierdzi niesamowicie , pamietaj ze to zywy zwierzak i osiadzie tam gdzie mu pasuje cyrkulacja itp itd , to nie tak ze przylozysz go w miejscu jak np montipore i bedzie sobie rosl , obserwuj jak nie bedzie poprawy to lipa ............

Tak, wiem o tym, lecz nie byłem do końca pewny czy w razie czego da sobie radę wyjść po skałach do góry w stronę światła, ponieważ ja mam dość stromy układ skał.

Karmiłeś go czymś?

Nie, jeszcze go nie karmiłem.

Po piasku widać ze nie masz wody o stałych parametrach no i dochodzi do tego zapewne uszkodzenie stopy zwierzakowi i tak sie kończy przygoda z quadri...może i by sie podzielil tam gdzieś z tylu akwarium ale nie dales mu szansy.Pzdr.

Co do parametrów to faktycznie jestem świadomy tego że są one nie do końca stałe, ponieważ na noc wyłączam odpieniacz. Dlatego też póki co trzymam u siebie same miękasy.

Tak wyszły mi wczorajsze testy:

pH: 7.6

KH: 7.5

Ca: 460

Mg: 1350

PO4: 0.03

NO3: 10-15

Gęstość: 1024

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu wylaczasz? Głośno pracuje?

Niestety trochę tak i nie wiem czy każdy odpieniacz tak pracuje czy po prostu ten mi się trafił głośniejszy, ponieważ to jest mój pierwszy.

EDIT: Dodam jeszcze że mam odpieniacz Hydor Slim-Skim 250.65

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium z mizernym odpieniaczem na 70l , do tego moja druga połowa pilnowała baniaka przez 2 tygodnie.Z wielkim niepokjem wracałem do domu , kiedy okazało się ,ze ukwiał się podzielił.Z moich spostrzeżeń wynika ,że szczególnie przed podziałem lubi marudzić i napewno nie nalezy go odrywac od skały tylko dac mu święty spokój i zapewnic jak najlepsze warunki. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje oko niestety ukwiał się rozpada...na pewno nie wygląda to na jego podział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje oko niestety ukwiał się rozpada...na pewno nie wygląda to na jego podział

Tak, całkowicie się rozpuszcza. Z godziny na godzine jest coraz gorzej. :(

jksg.jpg

Tylko nie jestem pewny czy to faktycznie przez to że go wciągnąłem, ponieważ nawet gdybym go uszkodził to by dopiero po chwili zaczął się rozpuszczać. A gdy go wyciągałem to on już był znacznie mniejszy i taki luźny.

Nie wiem czy to możliwe ale w tamtym miejscu za skałami było wężowidło, czy ono mogło go uszkodzić?

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak po ... entej części teksańskiej masakry piłą mechaniczną :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak reszta w akwarium ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak reszta w akwarium ???

Pozostałe korale w porządku, rosną, ładnie się pompują itd.

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym go wykurzyłeś ze skałki? W jaki sposób znalazł się tu gdzie znalazł?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuń go z akwarium bo i tak raczej z niego już nic nie będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym go wykurzyłeś ze skałki? W jaki sposób znalazł się tu gdzie znalazł?

Przez to że mam dość wysokie akwa (70cm) i ręką nie mogłem dosięgnąć, wyciągałem szczypcami akwarystycznymi.

Takimi jak są na tej aukcji: http://allegro.pl/sz...4718726821.html

usuń go z akwarium bo i tak raczej z niego już nic nie będzie .

Zaczekam do jutra, jak nic nie zmieni to go wywale.

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalaj i zaczekaj, z kawałka flaka który został po oderwaniu mojego ukwiała,po miesiącu wyrosły piękne cycki.Zostaw kawałki lub kawałek wyglądający na w miarę zdrowy,wywalić zawsze zdążysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Zadam pytanie czy system jest stabilny jak długo funkcjonuje baniak.

Ukwiały lubia ustabilizowane parametry, w nowym baniaku jest trudno utrzymać quadri , jeśli jest łatwo go wyjąc to wyjmij go i po prostu powąchaj, jeśli śmierdzi to nie stety na wieczna rafę z nim.

Jeśli nie to Zostaw może coś z niego będzie.

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Zadam pytanie czy system jest stabilny jak dlugo funkcjonuje baniak.

Ukwialy lubia ustabilizowane parametry, w nowym baniaku jest trudno utrzymac

quadri , jesli jest latwo go wyjac to wyjmij go i poprostu powachaj, jesli

smierdzi to nie stety na wieczna rafe z nim.

Jesli nie to Zostaw moze cos z niego bedzie.

Pozdrawiam

Robert

Tak, akwarium jest dość długo, 2 lata jak nie więcej. Znajomy pomógł mi je założyć i dojrzewało przez 4 miesiące i nie ukrywam że przez ten cały okres dojrzewania początkowo przestało mnie ono kręcić. Przez długi czas akwa stało w miejscu z kilkoma miękasami które między czasie udało mi się dostać w sklepie akwarystycznym. Jednak jakieś 2-3 miesiące temu zacząłem czytać to forum i bardzo mnie to wciągnęło. Więc teraz dużo czytam na temat akwarystyki morskiej i pomału rozkręcać swoją solniczkę. ;)

Parametry są raczej dobre no tyle że jak już wcześniej pisałem na noc wyłączam odpieniacz, więc nie są one takie całkiem stabilne.

A co do wyciągania ukwiału to mogę go wyjąć w każdej chwili, ponieważ leży na piachu ale nie chce go za bardzo ruszać żeby go jeszcze bardziej nie uszkodzić.

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, akwarium jest dość długo, 2 lata jak nie więcej. Znajomy pomógł mi je założyć i dojrzewało przez 4 miesiące i nie ukrywam że przez ten cały okres dojrzewania początkowo przestało mnie ono kręcić. Przez długi czas akwa stało w miejscu z kilkoma miękasami które między czasie udało mi się dostać w sklepie akwarystycznym. Jednak jakieś 2-3 miesiące temu zacząłem czytać to forum i bardzo mnie to wciągnęło. Więc teraz dużo czytam na temat akwarystyki morskiej i pomału rozkręcać swoją solniczkę. ;)

Parametry są raczej dobre no tyle że jak już wcześniej pisałem na noc wyłączam odpieniacz, więc nie są one takie całkiem stabilne.

A co do wyciągania ukwiału to mogę go wyjąć w każdej chwili, ponieważ leży na piachu ale nie chce go za bardzo ruszać żeby go jeszcze bardziej nie uszkodzić.

witam

tym postem troszke mnie rozbroiles baniak od dwoch lat stoi dojrzewal cztery miesiace itd........proponuje dzial dla nowicjuszy bez urazy.

pozdrawiam

Robert

Ps.

Temat jest na temat Twojego Quadri ale z tym zdaniem(Parametry są raczej dobre no tyle że jak już wcześniej pisałem na noc wyłączam odpieniacz, więc nie są one takie całkiem stabilne.) które napisałeś na pewno się nie zgadzam tak jak jak wcześniej dział dla nowicjuszy się kłania.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "lubię" zdania w stylu. "Parametry są dobre, pH 8, reszty nie mierzę" :) Jeżeli faktycznie go poszarpałeś mechanicznie to no tylko czekać co z niego będzie a jeżeli taki stan zawdzięczasz "dobrym parametrom" to proponuję raczej jednak zmierzyć aby się upewnić.

Generalnie szkoda ukwiału bo wiem jak one wszystkie wyglądały u kolegi od którego go dostałeś i nie każdy może mieć tak ładne i tak pompujące się zwierzaki. Mimo wszystko trzymam kciuki.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.