Skocz do zawartości
And

wydajnosc pomp

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie pompy:

EHEIM 1260

- wydajnosc 2400l/h,

- moc 65 W

-wysokosc podnoszenia 3,7m

OR 3500

- wydajnosc 3500l/h

- moc 65W

-wysokosc podnoszenia 3,2m

czyzby te pol metra wiecej podnoszenia kosztowalo tyle watów? Jak to sie ma do rzeczywistej siły przepływu tych pomp, czyzby powiedzmy na 2m wysokosci te pompy dmuchaly podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy beda dmuchaly podobnie to tak na sucho tylko z wykresów wydajności można powiedzieć.

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wykresow mniej wiecej wynika ze eheim na 2m pompuje 1200l/h a OR ok 2250 l/h. Zastanawia mnie tylko gdzie eheim zuzywa tyle energii bo w porownaniu z OR to żre strasznie duzo prądu a ma duzo mniejsze wydajnosci i kosztuje dwa razy wiecej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej And jak tam twoje akwa? Czy twoja strona jeszcze istniej? Jeśli tak to daj linka, bo gdzie zapodziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyłączyli mi serwer wiec stronka tymczasowo siedzi pod adresem http://80.55.100.76 (dawno nie uaktualniana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część strat mocy może wynikac z konstrukcji ale chyba nie az tyle. Z moich doświadczeń wynika, że jeżeli pompy sa podobnej konstrukcji np. rozmiar wirnika, średnica we/wy to lepsza będzie pompa o większej mocy. Bedzie pracowała bardziej stabilnie bez względu na zmiany wukładzie hydraulicznym ( np. zanieczyszczenia ).

Ostatnio grzebałem na stryszku i tak z ciekawości sobie porównałem pompa od filtra wew. 1000l/h 8w, power head 1200 l/h 25 W ( made in china ), i jakiegoś wiekowego eheima 1200l/h 35 lub 55 w - lekko nieczytelne już było. O ile w stanie nie obciążonym pomiedzy pompami 25 i 35 W rożnicy prawie nie było to ta 8W sikała dosyc cienko. Wraz ze wzrostem obciażenia wydajność malała z tym, ze pompa największej mocy mogła wytrzymac zdecydowanie wiecej.

Więc teraz kwestia ile możemy płacić za prąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz stryszek!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.