Skocz do zawartości
wilson

Propozycja oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie i prośbę o polecenie jakiegoś sprawdzonego oświetlenia do zbiornika 120~140 /60/60 mam burzę w głowie czy ledy czy T5 czy HQI mam lampę Ocean Light 150HQI plus 2x54T5 którą ewentualnie sprzedam jak jej nie wykorzystam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz ją sprzedawać , porządna lampa - przy 120cm długości spokojnie oświetli , przy 140cm będziesz miał trochę nie doświetlone boki. Nie wiem w co chcesz iść ale na miękkie powinno wystarczyć. Jakbyś w przyszłości myślał o spsach to zawsze można dołożyć 1-2pary świetlówek.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz ją sprzedawać , porządna lampa - przy 120cm długości spokojnie oświetli , przy 140cm będziesz miał trochę nie doświetlone boki. Nie wiem w co chcesz iść ale na miękkie powinno wystarczyć. Jakbyś w przyszłości myślał o spsach to zawsze można dołożyć 1-2pary świetlówek.

Tak się zastanawiam czy będzie ok bo nie chcę za pół roku kombinować a teraz mągę ją sprzedać jako praktycznie nową i dołozyć parę złoty i kupić coś co w razie czego będzie i do spsów...?No i dla tego też moje pytanie czy jest sens kombinować czy zostawić lampa ma 60 cm długości i 208W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Light 150HQI plus 2x54T5

60cm coś nie możliwe z tą długością lampy


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Light 150HQI plus 2x54T5

60cm coś nie możliwe z tą długością lampy

Sprawdzę to jutro bo mam lampę w pracy ale taki jest opis ....ocean light 150+ - 60 x 35 x 8,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie 2x54W a 2x24W... To zdecydowanie za mało nawet na miękasy


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sama lampa hqi bez t5 ma 60 cm długości

Edit... tam masz pewnie 2x24W t5

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sama lampa hqi bez t5 ma 60 cm długości

Ok być może 2x24W plus 150HQI sprawdżę ale taki jest opis na stronie Aquamedic

Ok być może 2x24W plus 150HQI sprawdżę ale taki jest opis na stronie Aquamedic

Macie jakieś sensowne propozycje czym poświecić Led,HQi,T5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w T5 to pod sps potrzeba z 8x54W . Przy akwarium o długości 140cm było by to samo bo i tak nie wejdą większe 80W świetlówki ( lampa będzie miała ponad 150cm) . Jeśli mowa o Aquamedicu to 2x150W + 2x54W będzie ok pod sps . Jeśli tylko T5 to może coś ATI lub Giesemana lub nowa Diuna od Pacific Sun .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w T5 to pod sps potrzeba z 8x54W . Przy akwarium o długości 140cm było by to samo bo i tak nie wejdą większe 80W świetlówki ( lampa będzie miała ponad 150cm) . Jeśli mowa o Aquamedicu to 2x150W + 2x54W będzie ok pod sps . Jeśli tylko T5 to może coś ATI lub Giesemana lub nowa Diuna od Pacific Sun .

Dzięki jutro mam zamówić zbiornik w erybce i tak mam wybrać między 120 a 150 długość 60/60 miejsca mam dośc duzo ale za dwa lata planuję przeprowadzkę i nie wiem czy wstrzelę się z wymiarem zbiornika ale chcę aby osprzęt już został .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.