Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

Garbik zjada Xenię

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio kupiłem Xenię, posadziłem trzy krzaczki i pięknie pompowały. Niestety od tygodnia mój garbik (pamacentrus alleni) zjada i podskubuje polipy. Jeden krzaczek całkiem jest już oskubany, nie wiem czy jeszcze odżyje. No właśnie czy utracone "łapki" potrafią odrosnąć? Ale jeszcze jedno, jak garbika oduczyć tego głupiego nawyku? Czy wprowadzenie w przyszłym tygodniu drugiej rybki (a. ocellaris) zmieni jego zachowanie? Nie chcę go uśmiercać bo szkoda. Może ktoś z klubowiczów by chciał, oddam za darmo.

Pozdrawiam

Tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie a. clarkii podskubywal cladielle:-)) oduczylem go tego poprzez dwukrotne karmienie w ciagu dnia, gdyz wczesniej karmilem raz, moze i Twoj jest glodny?

pozdrawiam M.


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie centropyga podgryza xenie i gorgonie,co gorsza inne ryby sie ucza tego od niej :-/ Nie wiem dlaczego sie tak zachowuje,plywala u mnie ponad 3 miesiace zanim zaczela...Glodna napewno nie plywa,traktuje to raczej jako rozrywke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Centropygi mają w swojej diecie polipy koralowców i można sobie mówić co się chce - u mnie nie je, u kolegi nie je itd. Ale zacznie. U mnie zaczęła ciąć Xsenię po 8 miesiacach. Poszła do ludzi. U wielu kolegów sprawa się powtarza. Obskubują właśnie Xenię, Sarcophytony, a co chyba najgorsze do zniesienia - polipy acropor. Dziwi mnie tylko to, że literatura wyraźnie podaje iż polipy są w ich diecie - więc co tak dziwi akwarystów?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc ten wątek aby na przyszłość ktoś skorzystał uzupełniam.

Objedzone łapki Xeni odrastają, powoli ale ładnie i wyglądają zdrowo, znowu pompują. Co do garbika to karmię teraz 3 razy dziennie małymi porcami i nie dokucza już tak koralowi ale od czasu do czasu sobie skubnie, widać jak posmakuje to nijak go potem oduczyć.

Do Adriana. Nie mogę ci dać tej rybki bo często choruje na infekcje skórne. Było o tym na forum. Nie chcę żebyś miał przez niego kłopoty.

Cześć


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.