Skocz do zawartości
Andrar

Nasze pieniadze...czyli produkty ktore polecacie i ktorych nalezy unikac jak ognia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..jak wszyscy wiedza akwarystyka morska nie iest tania...wchodzac do sklepu czy tez na strone producenta czy sklepu mozna dostac oczoplasu..."Głupoty to tu możesz kupić nawet jak chcesz w sklepie,

Sprzedawca Cię poklepie po ramieniu, bo ty płacisz Jak chcesz mamy w promocji tu kopa w d*pę gratis"..(i tu chcialem pozdrowic wlasciciela erybki odzial w Zabrzu...otoz ten pan powiedzial mi idz to castoramy i kup klej do pcv nie przeplacaj..szczerze dziekuje i Lufta ktory zawsze poleci to co Jego zdaniem jest lepsze a nie drozsze)...nie mam tu zamiaru krytykowac czy obrazac jakiegokolwiek sklepu czy osob...trzeba za cos zyc...ale do rzeczy.. jak wiadomo nie zawsze tanie znaczy dobre a z drugiej strony czasami nie warto placic za nazwe...chcialbym abysmy postarali wybrac sie pewnego rodzaju "zloty srodek"..cos co sprawi ze wydane przez nas pieniadze nie zostana wyrzucone w bloto...nie oznacza to ze zawsze zaoszczedzimy ale z perspektywy czasu stwierdzimy ze byla to dobra decyzja...hmm...moze na poczatek sam dam pare przykladow...

ultra algea x - jak wiadomo dino to jedna ze zmor naszych zbiornikow...jak wiadomo plaga pladze nie rowna...a wegiel ponoc najlepszy ;-))....ale co jezeli dino nie chce odejsc...szczerze odradzam ultra algea x...jak wiadomo tracimy przez nia krewety ryby a nawet korale....a polecam WODE UTLENIONA..zastosowalem 2 kuracje algea...stracilem krewety korala i rybe...dino zostalo...wlalem 2-3 butelki WODY UTLENIONEJ duzo duzo bakterii i kopiata lyzke cukru...dino odeszlo...

klej do korali szczerze polecam MILLIPUT TERRACOTTA....po co przeplacac...

Two Little Fishies Marine Snow..korale cyba to uwielbiaja...widac to po nich w kilka sekund...

pozdr Andrar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat średni. To co u Ciebie nie zadziałało może zadziałać u kogoś innego. Albo to co Ci się wydawało, że zadziałało tak na prawdę nie zadziałało. Przykład z wodą utleniona . Czy jesteś pewien, że gdybyś nic nie robił Dino by nie zeszło? Zbyt wiele wypadkowych .

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien...dino bylo wszedzie..nawet na rybach...

Woda utleniona to byla ostatnia deska ratunku...zadziala albo restart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide po popcorn zaraz sie zacznie);.....


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrar, gdybyś zamiast dziesięć razy naciskać kropkę użył klawisza shift i wstawił wielką literę na początku zdania to może bym dobrnął do końca postu, przecinki to już zbytek łaski.

Wysłane z mojego X7S-T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pan z erybki w Zabrzu stracił pracę :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek się wyrzucił?? :-P

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miklas to nie kropka to cos w rodzaju wielokropka...

Yendruu..to nie Tomek...o ile sie nie myle to jego ojciec...

idac dalej...wszelakiego rodzaju kleje do skal...bardzo dobrym i tanim zamienniekiem jest cement lub ceresit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i cyjanoakryl z modelarskiego sklepu. 6zł za 20g :blushing: zamiast 5zł za 2/3g.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli :-) Cementow mamy ogrom na rynku, podobnie Ceresit produkuje wiele rzeczy.

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portlandzki bialy:-) Nie żebym się czepiał, ale jak przeczyta ten temat ktoś nieobeznany...

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym z całego serca odradzał stosowanie do akwarium morskiego węgla aktywnego pochodzenia roślinnego (węgiel kokosowy, drzewny itp.). Jest na rynku kilka rodzaj produktów węgla aktywowanego dedykowanych do akwarystyki morskiej, które zawierają węgiel aktywowany pochodzenia roślinnego (kokos, węgiel drzewny), moim skromnym zdaniem taki węgiel nie zbyt nadaje się do zastosowania w akwarystyce morskiej, a jeśli ma się wybór to lepiej kupić inny węgiel aktywowany.

Akurat w innym topiku napisałem post o tym dlaczego lepiej unikać tego typu węgla w akwarium morskim

Więcej do poczytania na ten temat w linku poniżej

http://nano-reef.pl/topic/69711-wegiel-kokosowy-tropicala/#entry710699

Jak widać moje stanowisko zdaje się też potwierdzać kolegium redakcyjne tego artykułu do którego link poniżej gdzie piszą w artykule „Use GAC formulated from either bituminous coal (Hovanec, 1993) or lignite coal (Harker, 1998), but not coconut shell.”

http://www.advancedaquarist.com/2008/1/aafeature1

oponentów zapraszam do dyskusji

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien...dino bylo wszedzie..nawet na rybach...

Woda utleniona to byla ostatnia deska ratunku...zadziala albo restart...

No to gratuluję wiedzy i znajomości biologii. O jakich stratach piszesz przy Algae-X ? I dlaczego piszesz o nich jako o "obligatoryjnych" ?

Ja podczas jego stosowania miałem 2 czyszczące, 2 debeliusy, jakąś pistoletową i symbiotyczną. Plus sps, lps i miękkie. Że o przerybionym baniaku nie wspomnę. I jakoś nic nie padło.

Może należało by zacząć od lepszego przygotowania merytorycznego, na przykład zastanowić się na czym polega działanie preparatu i jakie skutki wywoła, oraz jak się przed nimi zabezpieczyć.

Co do produktów zastępczych, to polecam wygaszacz ekranu - ten z rybkami. Jest tańszy i bezpieczniejszy, zwłaszcza dla rybek.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety AlgeaX jest niebezpiecznym specyfikiem szczególnie dla acropor i bezkręgowców (krewetki, jeżowce) Ja unikam go jak ognia, algeax jest trutką na glony czyli na zoxantele. Po zastosowaniu jego u mnie ( dałem tylko 75% dawki) padło 6 acropor piękny krzewek peltiformis jeżowiec zczarniał i padły dwie amboinensis

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale napisales "Może należało by zacząć od lepszego przygotowania merytorycznego, na przykład zastanowić się na czym polega działanie preparatu i jakie skutki wywoła, oraz jak się przed nimi zabezpieczyć"...widze ze znasz odpowiedz..podziel sie nia ze mna prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Andrar spytaj o to producenta.

Glony symbiotyczne to między innymi właśnie "dino".

To bardzo dobrze, że na rynku są różne produkty o lepszej lub gorszej jakości i o wyższej lub niższej cenie. Każdy może wybrać to co mu odpowiada.

Często nie warto oszczędzać. Lepiej czasem wydać więcej kasy i kupić coś raz niż oszczędzić parę groszy kupować drugi raz i w dodatku mieć problem.

Swoją drogą są produkty, które są moim zdaniem nie potrzebne. Ale to tylko dlateg,o że ja stosuję takie a nie inne metody. Zbiorniki morskie mozna prowadzić w rózny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję wiedzy i znajomości biologii. O jakich stratach piszesz przy Algae-X ? I dlaczego piszesz o nich jako o "obligatoryjnych" ?

Ja podczas jego stosowania miałem 2 czyszczące, 2 debeliusy, jakąś pistoletową i symbiotyczną. Plus sps, lps i miękkie. Że o przerybionym baniaku nie wspomnę. I jakoś nic nie padło.

Może należało by zacząć od lepszego przygotowania merytorycznego, na przykład zastanowić się na czym polega działanie preparatu i jakie skutki wywoła, oraz jak się przed nimi zabezpieczyć.

Co do produktów zastępczych, to polecam wygaszacz ekranu - ten z rybkami. Jest tańszy i bezpieczniejszy, zwłaszcza dla rybek.

Myślę że skoro wiesz jak się przygotować i zabezpieczyć to uświadomisz tu wszystkich?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ironię i sarkazm z Waszych wypowiedzi...

@SPS - acr nie posiadam, wymagających sps też, ale nie dziwię się że mogły paść - jak z resztą, u innych padają od mocniejszego kichnięcia w pobliżu zbiornika (przysłowiowego). Nie oznacza to że nie padły by np. przy przesadzeniu z podnoszeniem kH, czy zmiana poziomu wapnia lub nadmiernym wyjałowieniem wody.

Panowie sceptycy...

Wystarczy kilka prostych zasad - u mnie sprawdziły się w 100% - walczyłem z glonami kulkowymi...

Przede wszystkim, zwierzaki w dobrej kondycji, przed kuracją - na dwa tygodnie wcześniej, zacząłem dodawać małymi porcjami suplementy dla zwierzaków oraz, robiłem większe podmiany wody - co 4 dni średnio. Plus bakterie. Odpieniacz nieco wydajniej. Przed kuracją (dobę), większa podmiana wody, po dodaniu pierwszej dawki, odpieniacz na mokro, odstawienie suplementów, ograniczenie świecenia i karmienie mocno ograniczone. Oczywiście z płukaniem mrożonek. Do sumpa poszły dwie kostki lipowe i pompka. Co prawda bąbelki były wciągane przez pompę, ale dzięki temu był dłuższy kontakt z powietrzem i lepsze natlenienie.

No i podstawa, dokładne wyliczenie pojemności wody - ja miałem wyliczone co do 2-3 litrów - liczyłem przy zalewaniu zbiornika. Oczywiście nie uwzględniam ryb i korali, ale tutaj błąd jest niewielki.

Do tego, mycie kubka przy najmniejszym nalocie na ściankach, uzupełnianie wypienionej wody oraz dokładne odstępy między dawkami.

U mnie zadziałało, zielone kulki zniknęły, życie - przeżyło. Dokumentacji foto nie robiłem, świadków nie powoływałem. Ale "pdobno" nie mi pierwszemu się dziwnym trafem udało nie wysadzić zbiornika przy kuracji.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się zaczyna od "nasze pieniądze..." więc Wam powiem, że napewno warto trzymać łapy w kieszeniach jak pojawi się dino. W moim przypadku Algea-X podziałało ale chwilowo potem było tylko gorzej. Wydałem kasę na algea, zszedł jeżowiec, sere na krzemiany, Aquaconnect - Silicarbon i czego tam jeszcze nie wymyślono. Poprostu się poddałem i nic nie robiłem. Żarło, żarło i zdechło ...wkońcu mogę się cieszyć baniakiem

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam takie wrazenie, ze ludzie kupuja rzeczy bez specjalnego zastanowienia.

Wlasciwie nie spotkalem produktu, ktorego "nalezy unikac jak ognia". Uzytkownikow juz wielu :ninja:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, kup sobie lornetkę chińską za 50 zł. Albo tej samej klasy brzęczyk. Ja tak kiedyś zrobiłem. Po lornetce miałem ból głowy a brzęczyk padł po trzech dniach - na wyjeździe byłem akurat, a zasilał filtrację - ryba przeżyła tylko ze względu na swój rodzaj (labiryntowa) - krewetki padły.

Poza tym, kiedyś do paletek kupowałem bufor do twardości.Okazało się że wprowadzał fosfor. Co powodowało u mnie glony.

Myślę że tego wszystkiego można spokojnie uniknąć - wystarczy być świadomym tego co kupujemy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat będzie bardziej przyjazny jeśli skupimy się na tym co warto, więc tak:

- Cyrkulacja (brak sterowania) - polecam jvp, mam 3 szt. 202 z magnesami, koszt śmieszny, po dotarciu nie słyszlana (jedna lata cały czas od 1,5 roku w baniaku druga do mieszania podmian trzecia w zapasie),

- Cyrkulacja (sterowalne) - pompy jebao WP i nowszy wynalazek RW (po co przepłacać na tunze lepiej wydać na korale),

- Dozownik do ballinga - jebao DP-4 (sterownik z 4 pompami w cenie samych chińskich pomp),

- Sól - Aquforest tania i dobra (zaraz będą ciekawe posty krytyki),

- Lampy led (jak ktoś lubi) - Chińczyki 120 W zamiast cree pod którymi SPS rosną,

- Korale - szczepki od kolegów z forum (kupisz 4 razy taniej niż w sklepie)

- Roztwory do ballinga - ja używam z allegro do analiz i SPS rosną,

Uwaga: Powyższe u mnie się sprawdza i nie odpowiadam za to co u kogo w baniaku z tego czy innego podowu jest nie tak .

post-9489-0-48805400-1416012053_thumb.jpg

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka pompy nie ma znaczenia dla korali co najwyżej dla naszego snu :-) Ale ta lampa led, na początku każdy z ledów jest zachwycony a to kolory ach jakie niskie rachunki możliwość sterowania. Dopiero po paru miesiącach jak porównamy zdjęcia SPSów pod t5 zobaczymy różnice, za 20 lat może Ledy będą dobre dla patyczków :-) jak naradzie są tylko dla LPS rybek .

PS. Każdy ma prawo do swojej drogi, dziele się tutaj tylko swoimi wnioskami po przeglądaniu historii baniaków

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.