Skocz do zawartości
gnom

Klejenie CX5 - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo można trzymać żywą skałę poza akwarium w celu klejenia, żeby jej nie "umartwić"?

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najkrocej:),ale mysle,ze do 30 minut nie powinno nic sie stac.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie niedawno kleiłam cx5 z pomoca kolegi z forum żywą skałę w takiej kolejności:

1) wyjęłam z akwarium i ułożyłam skałę tak, jak chciałam. wstępnie kombinowałam ułożenie w akwarium, żeby jak najkrócej trzymać ją na powietrzu. Wyjęte zostały tylko te kawałki, które miały zostać połączyć jedną porcją kleju, a nie całość konstrukcji.

2) rozrobiłam klej (wszystko było wcześniej przygotowane - pojemnik, szpatułka, woda RO) i od razu nałożyłam klej. zajęło to jakieś 5-7 minut. Trzeba to robić dość szybko, bo klej jak już zacznie wiązać, to bardzo gwałtownie robi się twardy

3) poklejonwe kawałki zostawiałam na jakies 10-15 minut, aż klej stwardnieje i utrzyma konstrukcję podniesioną do góry za jeden element

4) chlup do wody :)

Procedura powtarzana na kolejnych elementach. Myslę, że skała nie była poza woda dłużej, niz pół godziny. Wężowidła, rurówki i ślimaczki w skale przeżyły :)

Nie czytałam wcześniej opisu kolegi z posta z 9 listopada, ale zrobiłam podobnie i zadziałało. Tęczowego filmu nie było, choc troszke białego pyłu unosiło sie na powierzchni.

Aaaa, ciaprałam gołymi rękami, żyję, skóra ok.

Jeśli ktoś chce skleić dużo kawałków to myślę, że dobrze to robić etapami, żeby tej całej skały nie trzymać 2 godziny na powietrzu. Włożyć część sklejonej konstrukcji do wody, a po kilku godzinach doklejać kolejne elementy.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Nik@ za obszerną relacje :) Przyda się. A mam naprawde sporo klejenia... :(


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to świeża ze sklepu żywa skała to weź pod uwagę, że zanim do Ciebie trafiła to była bez wody kilkadziesiąt godzin. Myślę, że tyle nie będziesz kleił. Warto zaopatrzyć się w spryskiwacz i nie dopuścić do wysychania skały. W spryskiwaczu oczywiście słona woda.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te skale odkupilem od kolegi z forum, kolejne wiadro plukania w ro i nadal fidac film jak benzyna... jak włożyłem rękę pod ten film i podniosłem to palce wyglądały jak zafoliowane...

jak sprawdzic czy nie jest to toksyczne?

wysłane z mojego NOKIA 3210


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żywą skałę moczyłeś w ro?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

real reef rock

wysłane z mojego NOKIA 3210


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ona pochodziła z działającego akwarium? Czy była nowa


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochodzila z dzialajacego akwarium ale dosc krótko bo nie było na niej żadnego życia... i dosc długo była poza akwarium.

wysłane z mojego NOKIA 3210


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.