Skocz do zawartości
Iga

Niskie Ph

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najlepiej podnieść Ph? Cały czas utrzymuje mi sie w granicach 7,7-7,8.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewód zasilający odpieniacz w powietrze wystawić za okno


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewód zasilający odpieniacz w powietrze wystawić za okno

Dokładnie ja już tak mam.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci się dzieje w akwarium z takim wynikiem PH jakieś skutki uboczne ? ja od 1,5 roku takie mam i przestałem się tym przejmować


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic tylko mnie to denerwuje.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też takie się utrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewód zasilający odpieniacz w powietrze wystawić za okno

Nic to nie daje . Trzymałem wężyk 2 miesiące za oknem i Ph nie drgnęło.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie daje . Trzymałem wężyk 2 miesiące za oknem i Ph nie drgnęło.

może sondę trzeba poddać kalibracji :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem salifertem.

mierzenie Ph salifertem nadaje się do.... wiesz do czego :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzenie Ph salifertem nadaje się do.... wiesz do czego :)

Marek nie popadajmy w obsesje. Nikt tu nie mówi o pomiarze w setnych czy tysięcznych. Jeśli ktoś ma Ph 7.7 a chciałby podnieść do 8,2 to napewno dostrzeże różnicę w kolorach w teście Salifeta. 80 procent forumowiczów w ten sopsób wykonuję pomiary Ph poprzez testy kropelkowe i mają jakiś odnośnik. Nie każdy ma profilixa Lub phametr elektroniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym teście zazwyczaj wychodzi kolor nijaki :) i każdy interpretuje w inny sposób. Jeden odczyta jako zielony inny jako lekko niebieski sam wiesz że określanie koloru to rzecz względna.

Marek nie każdy ma profilixa Lub phametr elektroniczny.

jeżeli masz przewód za oknem to olej pomiar ph :)

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym teście zazwyczaj wychodzi kolor nijaki :) i każdy interpretuje w inny sposób. Jeden odczyta jako zielony inny jako lekko niebieski sam wiesz że określanie koloru to rzecz względna.

Wiesz nie mi oceniać czy ktoś jest daltonistą. Jeśli ktoś nie rozróżnia koloru np: żółtego ph7.4, zgniłego żółtego ph 7.8 od zielonego jasnego ph 8.0 lub ciemnego zielonego. To na to nie ma rady. Każdy test będzie dla niego zły.

Co innego z testem na fosforany Salifeta ten naprawdę jest do d...y gdyż tam nigdy nic nie wychodzi.

Kończę ten OT zeszliśmy trochę z tematu. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dla pić sprawdziłem ph wody ze sklepu w Niemczech. Z saliferta wyszło 7.8 a chłopaki trzymali w ekstra kondycji scolymie i lobophyllie. No i juz nie testuje ph ;-)


Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem, u mnie pomogło wystawienie wężyka od powietrza za szafkę oraz ustawiłem części pomp w stronę lustra wody. W nocy spadało mi nawet poniżej 7,70.

Co do wystawiania wężyka za okno, co prawda tego nie robię, jednak widzę praktycznie natychmiastowy wzrost PH jak wieczorem wietrzę pokój.

Po tych drobnych zabiegach PH nad ranem mam od 7,95 do 8,02 w dzień wzrasta do 8,35

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.