Skocz do zawartości
piotrp1973

lampa Zetllight aqua ZN1201(16W) marine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie czy wyżej wymieniona lampa będzie optymalna do zbiornika Dennerle 38x38x43 cm? Może ktoś ma taką Led-ówkę? pozdrawiam

Jest jeszcze model 1702 (11wat). Do takiego zbiornika (38x38x43) 60 litrowego Dennerle poleca lampę reef light 36 Wat. Wolałbym jednak lampę Led choć świetlówka ma zdecydowanie więcej lumenów. Pomóżcie dobrać Zetlihgt 1201 czy 1702? a może jednak lampę Dennerle Reef light 3:1. ? :) Dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekam, może ktoś ma w/w lampy? i coś wie o nich.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licz 1w na litr co do led to 0,5 na litr do miękkich i ryb

ps div wyjdzie cię 3x taniej i możesz go sam rozwijać dokładać ledy w zależności od potrzeby

ja właśnie zamawiam ledy z chin xD

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie czy wyżej wymieniona lampa będzie optymalna do zbiornika Dennerle 38x38x43 cm? Może ktoś ma taką Led-ówkę? pozdrawiam

Jest jeszcze model 1702 (11wat). Do takiego zbiornika (38x38x43) 60 litrowego Dennerle poleca lampę reef light 36 Wat. Wolałbym jednak lampę Led choć świetlówka ma zdecydowanie więcej lumenów. Pomóżcie dobrać Zetlihgt 1201 czy 1702? a może jednak lampę Dennerle Reef light 3:1. ? :) Dzięki pozdrawiam

Witam wszystkich, czytam forum od prawie roku, ale jest to mój pierwszy post :). Ja także kompletuje podobny zestaw jak Ty, natomiast co do samej lampy też myślałem nad tymi co opisałeś zetlightami, ale po różnych recenzjach, także z forum obcojęzycznych zdecydowałem się na zakup lampy maxspect razor nano, uważam że to najlepszy wybór ze wszystkich ofert, niestety cena dość wysoka ale korale mają się świetnie. Jestem na etapie kompletowania zestawu, więc start na przełomie grudnia/stycznia.

Powodzenia Ci życzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czytam forum od prawie roku, ale jest to mój pierwszy post :). Ja także kompletuje podobny zestaw jak Ty, natomiast co do samej lampy też myślałem nad tymi co opisałeś zetlightami, ale po różnych recenzjach, także z forum obcojęzycznych zdecydowałem się na zakup lampy maxspect razor nano, uważam że to najlepszy wybór ze wszystkich ofert, niestety cena dość wysoka ale korale mają się świetnie. Jestem na etapie kompletowania zestawu, więc start na przełomie grudnia/stycznia.

Powodzenia Ci życzę ;)

Witaj. Napisz jaki zbiornik szykujesz, też Dennerle marinus 60l? Czy masz już pomysł na filtrację?Apropos lampy razor r429 też mi się podoba ,cena jest wysoka ale mocy pewnie jej nie zabraknie. Zetlight ZN1201 marine podobno jest optymlny do kostek 60 litrowych ale jak jest w rzeczywistości, hmm... Dzięki , pozdrawiam,

pomyłka wyżej ma być Razor r420 nano:) sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Napisz jaki zbiornik szykujesz, też Dennerle marinus 60l? Czy masz już pomysł na filtrację?Apropos lampy razor r429 też mi się podoba ,cena jest wysoka ale mocy pewnie jej nie zabraknie. Zetlight ZN1201 marine podobno jest optymlny do kostek 60 litrowych ale jak jest w rzeczywistości, hmm... Dzięki , pozdrawiam,

pomyłka wyżej ma być Razor r420 nano:) sorki

Cześć tak mam dennerle, ale zakupiłem sam zbiornik (38x38x43). Co do filtracji sugeruje się tutaj poradami z forum i zakupiłem już kaskadę aquaela FZN3, na razie nie myślałem nad mediami filtracyjnymi, pomyślę jak odpalę zbiornik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak mam dennerle, ale zakupiłem sam zbiornik (38x38x43). Co do filtracji sugeruje się tutaj poradami z forum i zakupiłem już kaskadę aquaela FZN3, na razie nie myślałem nad mediami filtracyjnymi, pomyślę jak odpalę zbiornik :)

Witaj. Własnie kupiłem zestaw Dennerle lecz bez lampy. Lampę zamówiłem Zetlight 1201 (maxspect troszkę drogi) zobaczymy jak się spisze :) Sam zbiorniczek wygląda bardzo fajnie z ta wygietą szybą. Dziś zamówiłem tani zestaw RO choć długo się zastanawiałem czy jest sens bo woda w moim mieście jest jest bardzo dobra jakościowo. Niebawem kupię skałę a czas pokaże jak się wszystko będzie rozwijało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Własnie kupiłem zestaw Dennerle lecz bez lampy. Lampę zamówiłem Zetlight 1201 (maxspect troszkę drogi) zobaczymy jak się spisze :) Sam zbiorniczek wygląda bardzo fajnie z ta wygietą szybą. Dziś zamówiłem tani zestaw RO choć długo się zastanawiałem czy jest sens bo woda w moim mieście jest jest bardzo dobra jakościowo. Niebawem kupię skałę a czas pokaże jak się wszystko będzie rozwijało:)

Cześć Piotrp1973. Mam pytanie.

Rozumiem że masz kaskade FZN3 i lampe Zetlight 1201 ??

Jeśli tak to jak zamontowałeś lampe, skoro kaskada jest na tylnej szybie, a ta lampa wygląda na taką (mocny prostokąt) któą ożna montować tylko na tylnej (ewentualnie absurdalnie na przedniej) szybie ?

Też zastanawiam się nad tym oświetleniem ale nie potrafie znaleźć konkretnch informacji na ten temat :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak pisałem wcześniej moim zamiarem jest kupić w przyszłości razora, ale na start zdecydowałem się na dwa decolight'y marine aquaela, dodatkowo zamontowałem w jednej lampie 3xled niebieskie dla oświetlenia nocnego. Powiem Wam nie wygląda tak źle, zobaczymy jak później korale będą reagować. 44W na 60L nie wiem czy to wystarczająco.

post-23169-0-12075100-1418940272_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też mam zgryz z oświetleniem do kostki 60(Dennerle)/64/96 litrów (jeszcze nie zdecydowałem się jaką będę miał i właśnie sposób oświetlenia mnie tu trzyma z decyzją) i te same dylematy. Rozważałem już różne lampy/ich kombinacje:

1) Dennerle 36Watt

2) 2x Aquael- w sumie -44Watt

3) Lumini Pixie 32

4) Aquamedic Ocean Light 18W

Póki co- sam mam mętlik w głowie… Waty/Lumeny/Luxy/Diodowe/Didowe z 3 watowymi Cree… Na chwilę obecną na placu boju pozostają opcje- 2x Aquael (44Waty) lub 1x Aquamedic (w sumie "zaledwie" 18 Wat, ale na diodach Cree i pod względem lumenów jest 120/1WAT i bije je wszystkie) Nie wiem co ważniejsze- waty czy lumeny? Piszcie moi drodzy. Chętnie poczytam. Ja osobiście mam zamiar w mojej małej kosteczce trzymać krabika, rozgwiazdę, krewetkę i 1-2 małe rybki. NIE zamierzam trzymać niefoto czy SPS. Idę w łatwe i mało wymagające stworzonka, bo nie mam doświadczenia. Na bardziej wymagające- przyjdzie czas.

Małe akwa posłuży mi przez rok, dwa jako materiał dydaktyczny. Potem odpalę coś ze 200-300 litrów.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrp1973. Mam pytanie.

Rozumiem że masz kaskade FZN3 i lampe Zetlight 1201 ??

Jeśli tak to jak zamontowałeś lampe, skoro kaskada jest na tylnej szybie, a ta lampa wygląda na taką (mocny prostokąt) któą ożna montować tylko na tylnej (ewentualnie absurdalnie na przedniej) szybie ?

Też zastanawiam się nad tym oświetleniem ale nie potrafie znaleźć konkretnch informacji na ten temat :(

pozdrawiam

Witaj. Nie mam kaskady, mam Dennerle 4 in 1. Jednak wciąż mój zbiornik jest nie zalany ponieważ są problemy z lampą jeszcze do mnie nie dotarła:( .Jak już odpalę zbiornik to dam znać jak świeci 1201:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witaj. Nie mam kaskady, mam Dennerle 4 in 1. Jednak wciąż mój zbiornik jest nie zalany ponieważ są problemy z lampą jeszcze do mnie nie dotarła:( .Jak już odpalę zbiornik to dam znać jak świeci 1201:)

Świecić może ładnie, ale czy wystarczająco? ;)

Aha, jest jeszcze jedna opcja- zakup 2 sztuk Aquatic Solar Duo 26W (mają jeszcze po 2 diody led na noc).

Podsumowując- oprócz Zetlight mamy jeszcze 5 opcji na chwilę obecną do wyboru :

1) 1x Dennerle 36W

2) 2x Aquael 22 Watt

3) 1x Lumini Pixie 32

4) 1 lub 2 (nie wiadomo czy 1 sztuka to nie za mało, choć ma Cree i masę Lumenów, bo po 120 na Watt) Aquamedic Ocean Light 18W - droga opcja, bo 9 stówek.

5) 2x Aquatic Solar Duo 26W

Co obstawiacie?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.1.-mam wersja 24w świeci średnio, wykonanie takie sobie, drogie świetlówki 24w-88pln- 36w 110pln

2.-kiepska jakośc moduły, często nawalają

3.-właśnie kupiłem w promocji ze sterownikiem dość fajna dużo funkcji 4 kanały-jak świeci zobaczymy

4.-fajne ale strasznie drogie, lepiej dołożyc 50pln i jest razor w promocji..

5.-widziałem ,,na żywo'' ciekawa alternatywa, ale jak wszystkie świetlówki bez bajeranckich blików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak pisałem wcześniej moim zamiarem jest kupić w przyszłości razora, ale na start zdecydowałem się na dwa decolight'y marine aquaela, dodatkowo zamontowałem w jednej lampie 3xled niebieskie dla oświetlenia nocnego. Powiem Wam nie wygląda tak źle, zobaczymy jak później korale będą reagować. 44W na 60L nie wiem czy to wystarczająco.

Możesz jeden żarnik wymienić na roślinny - florę - taki różowy. Ładnie to doświetli całość. No i nie wyrzucaj paragonów - to jest "wieczna lampka" - masz dwa lata gwarancji na żarnik, w tym czasie na pewno się spali, więc wymieniasz na nowy... Jak chcesz poeksperymentować z kolorami, obok flory - różowej - masz sun - ciepły - polecam pobawić się zestawieniami, koszty niewielkie, a możliwości spore. Taki zbiornik też można łatwo doświetlić/oświetlić paskami ledowymi. Tutaj możesz kolory komponować - jak Ci się podoba.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie osobiście chodzi jedynie o to, by żyjątka nie miały za mało światła. Sprawa czy będzie to wyglądało ślicznie, czy też bardzo dobrze jest w sumie sprawą drugorzędną. Temat, który mnie interesuje to KTÓRA z tych kombinacji zapewni żyjątkom zdrowie i zdrowy rozwój i będzie wystarczająca do kostki powiedzmy 64 litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeden żarnik wymienić na roślinny - florę - taki różowy. Ładnie to doświetli całość. No i nie wyrzucaj paragonów - to jest "wieczna lampka" - masz dwa lata gwarancji na żarnik, w tym czasie na pewno się spali, więc wymieniasz na nowy... Jak chcesz poeksperymentować z kolorami, obok flory - różowej - masz sun - ciepły - polecam pobawić się zestawieniami, koszty niewielkie, a możliwości spore. Taki zbiornik też można łatwo doświetlić/oświetlić paskami ledowymi. Tutaj możesz kolory komponować - jak Ci się podoba.

ale lampy o których piszesz mają 6500K i 8000K mogę takie stosować? One są dedykowane do roślin, nie zaczną mi rosnąć glony? obecnie mam standardowo rozłożone marine actinic marine actinic, może zmienić kolejność? czy nic nie ruszać póki nie zacznie działać wszystko, lub dołożyc jeszcze jedną marine 11W do środka, między te dwa decolight'y.

Panowie proszę o sugestię, jak pisałem wcześniej jest to oświetlenie tymczasowe póki nie zakupię razora, zakupiłem aquela, żeby już dojrzewało.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście chodzi jedynie o to, by żyjątka nie miały za mało światła. Sprawa czy będzie to wyglądało ślicznie, czy też bardzo dobrze jest w sumie sprawą drugorzędną. Temat, który mnie interesuje to KTÓRA z tych kombinacji zapewni żyjątkom zdrowie i zdrowy rozwój i będzie wystarczająca do kostki powiedzmy 64 litry.

Samopoczucie ,,żyjątek'' to wypadkowa wielu czynników nie tylko oświetlenia,można by się na jego temat wypowiadać w nieskończoność ... na forum znajdziesz wiele rad dotyczących oświetlenia i stosunku Watt/litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samopoczucie ,,żyjątek'' to wypadkowa wielu czynników nie tylko oświetlenia,można by się na jego temat wypowiadać w nieskończoność ... na forum znajdziesz wiele rad dotyczących oświetlenia i stosunku Watt/litr

Też tak uważam. Nie mam doświadczenia z akwarystyką morską ale troszkę nurkuję i nie wszędzie jest sporo światła a rafki są piękne:) Kupiłem Zetlighta 1201 (16w), nie uruchomiłem jeszcze solniczki ale moim zdaniem świeci wystarczająco mocno na 60 litrów. Światło jest mocne, lampa estetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialem kupić ta lampę ale trochę droga, ja mam 165w chińska lampa za 1250 bodajże , no-name i korale rosną jak głupie.

Teraz chce odpalić kostkę na zoa i ricordee. Napisz jak efekty, zastanawiam sie czy cos pod tym rosnie.

ps. jak chcesz krecic akwa bez odpieniacza tylko kaskada to przygotuj sie na czeste podmiany, najlepiej z innego morskiego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialem kupić ta lampę ale trochę droga, ja mam 165w chińska lampa za 1250 bodajże , no-name i korale rosną jak głupie.

Teraz chce odpalić kostkę na zoa i ricordee. Napisz jak efekty, zastanawiam sie czy cos pod tym rosnie.

ps. jak chcesz krecic akwa bez odpieniacza tylko kaskada to przygotuj sie na czeste podmiany, najlepiej z innego morskiego akwa.

Podobno odpieniacz nie zawsze spisuje się w małych zbiornikach, niestety również zbiera dobre życia elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.