Skocz do zawartości
błażej

co myślicie o ks1000

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie zastanawiam nad zakupem ale nie wiem czy może pracować ciągle (mam zamiar dolewać kallwase 24h z ro)więc nie wiem chy nie unosi zanadtoo pyłu i czy do aqwa będzie trafiać tylko czysta woda??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mają , jak nie to to co polecacie??przedaża mnie troche jego obsługa


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego cie przeraza obsluga ?

ja mam taki fakt bede go zmienial ale obsluga nie jest problemem !

jedynym mankamentem jak dla mnie jest to ze nie miesza dokladnie wsypanego wkladu

na dole zawsze zostaje dosc gruby osad uzywam go od okolo 9 miesiecy i praktycznie co do obslugi nie mam zadnych zastrzezen

minus za to ze niestety nie miesza dokladnie calosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale może pracować ciondle czy metna woda utszymuje sie tylko do jakiegoś poziomu??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zalezne od ilosci wprowadzanej wody z RO jesli bedziesz podawal na biezaco bedzie powiedzmy stan 50/50% ale jesli zalaczysz wode z RO tylko wieczorem podejzewam ze roztwor bedzie na wyzszym poziomie

u mnie jest zalaczany kilka razy na dobe po jakies 30 min i jest to wystarczajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Rafał, nie zawsze dokładnie miesza zawartość, ale rozwiązałem to doklejając "skrzydełka" z płytki PCV do ramion mieszadła tak, że prawie dotykają dna i są ustawione pod kątem ok. 75 stopni podbierając niejako wkład. Poza tym jako wkłądu używam czystego wodorotlenku wapnia, który rozpuszcza się doskonale, bez osadu.

Dolewanie kalkwasser odbywa się tylko w nocy. Mieszadło w dzień pracuje non stop, w nocy włącza się 6 razy na 5 minut (elektroniczny timer).

Obsługa jest bardzo prosta w porównaniu do poprzednika KS1000 - Kalkmixera Aqua Medic gdzie, żeby dostać się dośrodka trzeba było odkręcić 8 klamer, o czyszczeniu worka filtracyjnego nie wspominając.

Moim zdaniem godny polecenia zwłaszcza, że cena w porównaniu z Deltekiem czy Schuranem korzystna a jakość porównywalna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również posiadam KS1000 tak jak pisali koledzy także zauważyłem, ża wodorotlenek Ca nie rozpuszcza się do końca i to wcale nie zależy tylko od stopnia czystości wkładu (uzywałem 3 rodzajów). Mój kręci mieszadłem za dnia natomiast w nocy tylko dozuje, ustawiłem go tak dlatego ponieważ nie mogłem sobie dać rady, żeby go tak ustawić, aby przy chodzącym mieszadle uzyskać na górze klarowny odciek. Podsumowując za te pieniądze mieszadło spełnia swoją rolę ale przy pewnych ograniczeniach.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki stosujecie wodorotlenek wapnia i ile i jak czesto sypiecie??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sypi? 3 spore ?y?ki (nie ?y?eczki) majtam tym z p?? dnia, zapodaj? w nocy przez pomp? perystaltyczn?. Trzeba uwa?ac na skoki ph, bo przy dobrze wysyconym roztworze potrafi ?adnie skoczy? do g?ry.

U?ywa?em wodorotlenek Poch'u, medica i jaki? bli?ej nieokre?lony, nie zauwa?y?em wi?kszej r??nicy opr?cz koloru pozosta?ego osadu (poch prawie bia?y, medica ???ty) Mikser zasypuj? ?redni co 2 tygodnie. Ostatnio przerwa?em dozowanie Kalkwasser bo mi ph utrzymuje si? na wysokim poziomie, a Ca dozuj? reaktorem.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kręci cały czas – zauważyłem, że jak działa czasowo to na dole z wkładu AM robi się taka brązowa klucha która potem nie chce się za nic zburzyć. Stresowała mnie trochę sprawa żywotności silnika ale po rozmowie w AM uspokoiłem się – powinien działać bez problemów kilka lat a nowy silnik kosztuje około 100PLN. Żeby lepiej mieszał odkręciłem śrubę mocującą i całe mieszadło przesunąłem max do dołu. Zastanawiam się tylko czy jest sens co tydzień zmieniać wkład. KS 1000 teoretycznie może obsłużyć zbiornik ponad 1000L czyli w moich 225L „nudzi się” a więc może starczy jak wymienię wkład co drugi tydzień aby zaoszczędzić na kasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała woda z dolewki przechodzi przez mieszacz.

Kontroluje testami TM co niedziela w chwili obecnej mam Ph około 8,5 przed rozpoczęciem dolewania miałem około 8,2. Pamiętaj, że zbiornik jest bardzo młody miesiąc od włożenia skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to git ale możesz się spodziwać że woda naturalnie zacznie podnosićsoje ph i w końcu mozesz stanąć przed problemem zbyt wysokiego ph, więc pozostanie pewnie tylko częsciowo puszczać dolewkę przez Kalkwassermikser.

Przydałby się ph-monitor...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że dolewa się tylko w nocy. Do jakiego poziomu pH mogę spać spokojnie 8,6 ciut więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.