Skocz do zawartości
rafs

Pierwsze kroki, swiezak i 270L

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na mala aktualizacje :secret:

Parametry w zbiorniku wydaje mi sie ze dosc ladnie sie ustabilizowaly pomimo tych calych manewrow zwiazanych z walka z ospa. Od tygodnia podaje rowniez VSV jak narazie 1ml dziennie plus bakterie i co wazne od trzech tygodni woda do akwarium po DI ma nareszcie 0

Otoz po ataku ospy z przed trzech tygodni niestety z obsady zabralo mi Strigosusa :crybaby: a na domiar zlego z akwarium wyskoczyl blazen i ususzyl sie biedaczek na wzmocnieniu bocznej szyby. Po przeprowadzeniu kuracji HaltParasites (dosc widoczna poprawa u rybek) temp 28C, podlaczylem lampe uv na dwa dni. Obsada caly czas dosc ladnie przyjmowala pokarm (sporo czosnku) po czym podmianka wody absorbery na kilka dni, gruntowne czyszczenie, i obsada w ciagu dwoch kolejnych dni praktycznie calkowicie pozbyla sie pasozyta stan ten utrzymuje sie juz okolo tygodnia, i oby juz tak zostalo :whistle:

Postanowilem powtorzyc kuracje jeszcze raz (nie zauwazylem zadnych, najmniejszych oznak by ten srodek jakos negatywnie wplywal na akwa) do tego tym razem lampa UV bedzie wlaczona non stop a temp zostala podniesiona na 26,5 mam nadzieje ze uda mi sie to wyeliminowac w jak najwiekszym stopniu z mojego zbiornika

Podbodowany takim stanem zeczy :wine: wprowadzilem rowniez do obsady wargatka sanitarnika moze tez w pewien sposob mi pomoze, i niezdolalem sie rowniez powstrzymac przed zakupem Z Desjardinii sa w akwa od dwoch dni jak narazie jest cisza ospy nie widac rybcie swietnie jedza desjardini przyda sie wiecej masy :smiling:

Mam nadzieje ze to paskudztwo juz nie powroci choc wiem ze sam sie probuje oszukiwac :ninja: ale kto wie.

Takie co nieco jeszcze pstrykniete dzis :

ostatnie%20128.jpg

ostatnie%20101.jpg

ostatnie%20120.jpg

ostatnie%20136.jpg

ostatnie%20085.jpg

ostatnie%20126.jpg

ostatnie%20146.jpg

ostatnie%20010.jpg

ostatnie%20044.jpg

ostatnie%20075.jpg


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ospie, odczekalbym z kpnem nowych rybek znacznie dluzej.

Ca wymaga podniesienia. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wydaje mi się, że zbytnio się śpieszysz z tym dokładaniem życia..Oby nie.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie z wam panowie niezgodzic :) Lecz cierpliwość to cecha której musze sie stanowczo dopiero w morszczaku uczyć :( jak i całej masy innych zeczy. Co do CA to po okolo dwoch tygodniach stosowania ReefFoundation ABC+ w ilości 5gram od dzis podwoilem dawkę i dokupiłem rowniez sam ReefFoundation A w płynie i bede obserwował parametry po podwojeniu dawki ABC+ jesli CA nie wzrośnie bede to wspomagał foundation A z pompy dozujacej. Rowniez od dzis podwoilem dawkę VSV podaje 2ml na okolo 320 l w obiegu :)


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem. Czas na jakas aktualizacje. :smiling:

Zbiornikowi mija 4 miesiace, z wazniejszych zeczy chyba moge stwierdzic ze walka z ospa zostala wygrana, juz okolo 1.5 miesiaca ospy brak nowo przybyle rybcie desjardini i zoltek juz ponad miesiac w baniaku zdrowo plywaja :wine:

Lecz nie ustrzeglem sie kolejnej glupoty, przebojow z parametrami ciag dalszy, tym razem mam CA kosmicznie wysokie, po problemach z utrzymaniem na odpowiednim poziomie stosujac ReefFoundation ABC+ parametry sie rozjezdzaly rosl magnes i kh a wapn niezabardzo. Zmniejszylem ilosc podawanego ABC+ i wspomagalem to Reef Foundation A, zbieglo sie to ze zmiana soli na ReefCrystals i zanim sie w tym polapalem parametry poszybowaly w gore magnez grubo ponad 1500 i wapn ponad 500.

Od dwoch tygodni nie dodaje juz nic opieram sie tylko na samych podmiankach na RC parametry zaczely pomalutku zchodzic w dol, na dzien dzisiejszy podane sa w stopce.

W baniaku zaczynaja sie rowniez panoszyc aiptasie jest ich okolo 8 z czego jedna ma srednice 4-5 cm :spam:

wczoraj wposcilem do walki z nimi "brzydala" mam nadzieje ze okaze sie skuteczny i jak najmniej "szkodliwy" dla reszty.

IMG_1619.jpg

IMG_1623.jpg

Rybki jak juz wspomnialem maja sie swietnie bez ospy i oby pozostalo juz tak jak najdluzej. Jestem w szoku jak szybko rosnie Zebrasoma Desjardini ta rybka w okolo 1,5 miesiaca urosla +- 2 cm :shock: w tym tempie to do wakacji trzeba jej bedzie znalesc wiekszy baniak.

Korale nieda sie nie zauwazyc ze odczuly kolejne chustawki parametrow acropory przestaly polipowac

Goniopora przestala sie w pelni pompowac, pozostale korale nie zareagowaly.

Nie pozostaje mi nic innego jak pomalu opanowac parametry i modlic sie aby korale to wytrzymaly :turned:

To moze jeszcze kilka fotek jak to aktualnie wyglada :pirate:

IMG_1328.jpg

IMG_1633.jpg

IMG_1350.jpg

IMG_1466_1.jpg

IMG_1337.jpg

IMG_1484.jpg

IMG_1509.jpg

IMG_1518.jpg

IMG_1549.jpg

IMG_1584.jpg

IMG_1571.jpg

IMG_1614.jpg

IMG_1603.jpg

IMG_1658.jpg


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuciłeś brzydala to patrz co się dzieje z ZOA ponieważ moga mu bardziej posmakować niż różyczki a i zwróć uwagę czy nie skubie akr


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.