Skocz do zawartości
pabllo21

Moje "OCZKO" w głowie 2.0.0.l ;)

Rekomendowane odpowiedzi

No i przygoda z morskim sie zaczela dosc niedawno ;) jakies 3 miesiace temu....Okazja byla za bardzo niska cene!!!! Cale wyposarzenie wraz z rybami i koralami ;) wiec jak sie nie mozna bylo skusic ;)

Wraz z tym zaczela sie moja nowa przygoda z morskim akwarium !!

No i powiem szczerze ze czesciej zawieszam oko na akwarium niz TV ;)

Poczatki trudne jak zawsze chociaz koles mowil ze przez 1rok nic nie robil przy nim bo czesto wyjezdzal i takie tam.... ale akwa bylo bez glonow wody oczywiscie nie mial ok. 1/4 baniaka i mowil ze nie dolewal i nie podmienial ;) no to mowie Super... bajka .... to pewnie nie bedzie tak trudno !!

No i na poczatku 1dnia padly 2 rybki ;( potem po tygodniu 1 koral i maly ukwial.... no baaaaa prosto mialo byc a tu same porazki ;(

Ale dokupilem kilka rybek kilka korali no i obserwacja ;) temu tu zle wiec trzeba przestawic.... temu tu dobrze wiec ok.... a moze skale tu a moze tam i tak ciagle.... moze odpieniacz zmienic.... filtr na mniejszy i cichszy.... a tu ospa sie wkradla ... i ciagle cos!!!

od jakis 3tygodni nie wkladam lapek hiiii i sie normuje... w koncu !!!

Obecnie zalozylem mala 50l. jako kwarantanne bo w najblizszym czasie chce dokupic jakas rybke i moze jakiegos korala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody 1/4 baniaka? bo nie dolewał/to jakie tam było zasolenie i wszystko żyło?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o zbiorniku, jakie wymiary, oświetlenie, coś w sumpie, itd....


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie 3x30w t8 i 1x45w t5 sumpa nie mam... odpieniacz zewnetrzny filtr tetra800... 3 cyrkulatory w tym jeden podwojny

Fotki z poczatku zakladania

Jeszcze z tym duzym filtrem fluval fx5 !!

A wymiary 100x40x50.... 200l.

W filtrze mam ceramike... skale... RowaPhos i chemii pure elite... podmienialem wode raz na tydzien 5% teraz chce co 2 tygodnie 10% woda ro+di ( od niedawna di) sol fluval ... zasolenie obecnie 1.024....

Nie wiem dlaczego ale przez ostatni miesiac skoczyl mi mg (powyzej1600) i ca(powyzej 500) powyzej skali testu red sea.

Po4 mam juz ok.0.64ppm

Bo mialem ponad 3ppm

post-24312-1416251754,33_thumb.jpg

post-24312-1416251770,52_thumb.jpg

post-24312-1416251790,28_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ten piasek wygląda jak zwykły kwarcowy?

Tutaj masz po wyklarowaniu wody.... ten piasek dostalem razem z akwa i on na takim hulal.... ja teraz kupywalem tez piasek do akwa morskiego z tych tanszych i wyglada tak samo ;)

post-24312-1416255775,91_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak kwarcowy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze podobnie ten nowy jest ciut grubszy ....fotka ponizej

Nie znam sie ale jesli gosciowi hulalo tyle czasu to myslalem ze jest ok.... a jesli kwarcowy to do czego moze doprowadzic badz co bedzie nie tak w akwarium..... no i czy jest sens podmianki teraz na nowy?

Jesli macie jakiekolwiek sugestie ... przemyslenia to chetnie wyslucham!!! Duzo czytam i chce posiasc na ten temat jak najwieksza wiedze .... a ja mozna posiasc tylko doswiadczeniem a ja go nie mam a wy tak!!!! ;) wiec czekam ;)

post-24312-1416256056,93_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja teraz kupywalem tez piasek do akwa morskiego z tych tanszych

Jaki piasek kupywałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki piasek kupywałeś?

Wiesz co najzwyklejszy piasek do morskiego akwa.... w UK " sand marine" jak bede w sklepie zrobie fotke.... do kwarantanny... fotka ta ostatnia jest bielszy troche i troche grubszy niz w tym ogolnym.

W ogolnym ostatnio pojawil sie nalot brazowy na piasku( chyba okrzemki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W kwarantannowym piasek wygląda ok ale w głównym już nie.

Poza tym - jeśli akwaria są na osobnych obiegach to piszmy o jednym - żeby nam się nie pomyliło o którym akwarium mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co kupiles wyglada na piasek koralowy (aragonitowy OK) tamten jakos mi tez pasuje na kwarcowy :(


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli on jest juz dlugo moze tak wygladac?bo z tego co kojarze to gosciu tez kupywal te akwa od kogos? Jutro postaram sie zrobic foto tego piasku w lepszej jakosci ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się mi aby aż tak miał wyglądać ;/

Fakt, ten co kupiłeś (to ostanie zdjęcie) jest jak najbardziej w porządku ale tamte pierwsze zdjęcia dają wiele do myślenia.

Sam mieszkałem chwile w UK i nigdzie na tak żółty i drobny piasek w akwarystycznym nie trafiłem jeśli chodzi o morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka piachu..... i teraz tak jesli to kwarcowy to co polecacie? Usuniecie go i zastapieniem innym i w jaki sposob bezpieczny to zrobic? Dodawanie systematycznie po troche innego i wymieszanie obydwuch? Czekam na rady od doswiadczonych ;)

;)

Czy tez zostawic i nic nie robic ;(

post-24312-1416291806,91_thumb.jpg

post-24312-1416292075,68_thumb.jpg

post-24312-1416292090,91_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessać i zastapić koralowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odessać i zastapić koralowym.

Jak wlozyc nowy aby nie zmetnic wody zbytnio? I czy nie skocza dosc wysoko parametry??? Bo kolejna ryba mi zniknela ;( a nic przez ostatnie tygodnie nie robie. oprocz zbijania fosforu bo mam jeszcze wysokia oraz mg i ca wysokie ale z tym nic nie robie. tak pozostale jest Ok.

Edytowane przez pabllo21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w UK mieszkasz?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w worcester a pracuje w walsall wiec mamy bliziutko do siebie. Jak coś to mogę w czymś pomoc.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w worcester a pracuje w walsall wiec mamy bliziutko do siebie. Jak coś to mogę w czymś pomoc.

Spoko dzieki ;) masz moze jakies szczepki korali na zbyciu ;)

I moze podpowiesz mi jak ewentualnie podmienic ten piasek aby nie robic zamieszania i oczywiscie bez szkod!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.