Skocz do zawartości
pabllo21

Moje "OCZKO" w głowie 2.0.0.l ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Narazie zrób porządek w akwarium a później pokombinujemy ze szczepkami :) zbiornik widzę ze świeży wiec ja bym się tam nie bawił i odessal całość na raz. I tak nie masz w nim jeszcze wytworzonych żadnych stref.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z rybami?nie zaszkodzi im te mleko?

No to na weekend zaczynam ;) kupuje zywy piasek wyplucze go wczesniej aby pozbyc sie tego najwiekszego syfu ( chyba ze nie powinienem plukac?) Zapodam filterek fx5 aby szybciej wyfiltrowac wode ;) od 2 dni zauwazylem ze jeden polip mi marnieje ;(

Ph 8

Kh 8.1

No3 0

No2 0

Nh4 0

Mg 1600

Ca powyzej 500

Po4 0.64ppm

Zasolenie 1.0236

Wciagu 2 tygodni kh spadlo ok.2 bo mialem 10.1

Jakies pomysly?

post-24312-1416335890,18_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywego piachu się nie płucze. Żeby nie narobić zawieruchy, włóż cały worek z piaskiem (odlewając oczywiście nadmiar wody z akwa wcześniej) i delikatnie otwórz kilka cm nad dnem. Wysuwaj piach z worka na dno...i tak się coś podniesie, ale nie będzie burzy piaskowej i piachu na skałach. Potem delikatnie rozprowadź po dnie. Oczywiście przy wyłączonych pompach :) Potem możesz dać watę na cyrkulatorki i poczekać. Jakiej soli używasz? bo dziwne masz strasznie te parametry. Zoasy nie wyglądają na szczęśliwe, jaki polip Ci marnieje jeszcze? Na te fosforany możesz zapodać jakiś adsorber, bo jeśli masz zerowe azotany to i tak ich nie zbijesz.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żywego piachu się nie płucze. Żeby nie narobić zawieruchy, włóż cały worek z piaskiem (odlewając oczywiście nadmiar wody z akwa wcześniej) i delikatnie otwórz kilka cm nad dnem. Wysuwaj piach z worka na dno...i tak się coś podniesie, ale nie będzie burzy piaskowej i piachu na skałach. Potem delikatnie rozprowadź po dnie. Oczywiście przy wyłączonych pompach :) Potem możesz dać watę na cyrkulatorki i poczekać. Jakiej soli używasz? bo dziwne masz strasznie te parametry. Zoasy nie wyglądają na szczęśliwe, jaki polip Ci marnieje jeszcze? Na te fosforany możesz zapodać jakiś adsorber, bo jeśli masz zerowe azotany to i tak ich nie zbijesz.

Dzieki za podpowiedz. Absorber mam RowaPhos i ChemiPure Elite. Sol uzywam Fluval. Testy robilem red sea( po4. Mg. Ca. Kh) API ( ph. No3. No2. Nh4) mg i ca przez jakis miesiac mialem chyba spoko ( ca... 430-450, mg... 1280-1450...) ale to przy gotowej wodzie morskiej. A jaka sol polecasz? Bo mialem zamiar zmienic na jakas ubozsza.

A reszta korali spoko ;);)A na samym dole masz zdjecie jak wczesniej wygladaly zoasy ....

post-24312-1416341723,64_thumb.jpg

post-24312-1416341738,21_thumb.jpg

post-24312-1416341749,35_thumb.jpg

post-24312-1416341759,46_thumb.jpg

post-24312-1416341817,68_thumb.jpg

post-24312-1416342390,95_thumb.jpg

Edytowane przez pabllo21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pisaku to możesz też użyć rury powiedzmy 5cm średnicy długość sobie sam określisz. Dzięki niej rozprowadzisz po dnie piasek, i nie powinno się zbytnio dużej zawieruchy narobić korzystając z tego sposobu.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piekna eufilia i sarco :) Kibicuje na zdrowie :)

A widzisz.... czesc rosnie pieknie od samego poczatku.... a czesc po jakims czasie pada ;( ... ale szykuja sie zmiany ;) i zaczynam od piasku na weekend ;) mam nadzieje ze uda mi sie bez strat to zrobic ;) i...i.....i....

Dziekuje bardzo ;);););)

Edytowane przez pabllo21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie co to za stworek ;) widze ze coraz wiecej ich i kilka widzialem wlasnie na moim padajacym polipie ;( bezpieczne to czy systematycznie usuwac?

post-24312-1416504094,6_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj jakiś ślimor obawiam się że może być be


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj jakiś ślimor obawiam się że może być be

Ze slimorow mam tylko takie i tez nie wiem co to za nazwa.... przyszly razem z akwa i czesto skorupa ta brazowa im sie zamyka i maja taka jasna slizka ;)

.

post-24312-1416506571,9_thumb.jpg

post-24312-1416506580,97_thumb.jpg

post-24312-1416506724,88_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod takiego http://pl.reeflex.net/tiere/5875_Berghia_coerulescens.htm mi bardziej pasuje tylko inne kolory ;(

I nawet z zarciem tez by sie zgadzalo ;(

Edytowane przez pabllo21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob aby sie pozbyc szybko i bezbolesnie niechcianego goscia? Mowie tu o tym slimaku ;)

Ka swojego tylko z końcówkami czerwonymi wyssałem pipetą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek wymieniony.... czekam i modle sie aby wszystko przetrwalo ;) woda biala jak mleko ;( okarze sie wszystko w najblizszych dniach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wymieniłeś ten piach ;) ten to nawet zdecydowanie inaczej wygląda...

Jeśli nie ma nic starego piachu w akwarium to teraz będzie już tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pewnie zostalo ale niewiele ;) na weeken zbadam parametry i zobacze czy jest duza odskocznia ... obecnie nie widac aby cos sie dzialo zlego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dokup koraliki jednego sarco sprzedaj lub zamień dokup ryby za jakis czas i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze co to to tam takiego za kawal skaly za blaznem?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi jeszcze co to to tam takiego za kawal skaly za blaznem?

Nie mam pojecia... ;( mialem takie 2 ale jedna wywalilem i teraz jest w kwarantannie ;) a cos wiesz na temat tej skaly? Widze ze ktos tyle czasu prowadzil aqwa i ciagle jakies niespodzianki odkrywam ;)ze to zle a tamto sie nie nadaje hiiii

post-24312-1417161167,14_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goniopora ;) mam juz ja jakis czas i maksymalnie sie tak otworzyla ;( zazwyczaj jest bardziej zamknieta i nie mam pojecia co jej nie tak? Czy ktos ma jakies doswiadczenie z tym koralem? Prosze o jakies podpowiedzi ... gdzie powinna byc umiejscowiona czy potrzebuje jakies dodatkowa chemie czy tez konkretne parametry.... jest b. Ladna ale jakos u mnie nie moze sie zaklimatyzowac ;(

2 zdjecie to tak jak wyglada na co dzien ;(

.

post-24312-1417340560,8_thumb.jpg

post-24312-1417341017,26_thumb.jpg

Edytowane przez pabllo21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Goniopora to niezbyt dobry wybór na początek.

Przeczytaj o tym koralu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.