Skocz do zawartości
Jedras102

Ryba w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ma ktoś jakiś pomysł na wyciągnięcie rybki z komina.

Kupiłem małego Pseudocheilinus hexataenia, który miał mi zjadać wirki.

Po 2 dniach nie mogłem go znaleźć. Okazało się , że pływa w kominie.

Komin mam o przekroju 20x10 cm. Rewizja sterczy, na dole sitko z odpływem. Nie mam pomysłu jak tą rybę wyciągnąć. Czy ona jest skazana na życie w odosobnieniu? Może ktoś z kolegów miał już taką przygodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak Mandaryn zamieszkał w kominie to wyjąłem kratkę spływu i podniosłem poziom lustra tak, że miałem ponad 2 cm wody od lustra do krawędzi, ryba sama wypłynęła. Inna prosta metoda to siatka :) albo jak nie masz to z kubka plastikowego zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trakcie wymiany wody z komina wszystko zeszło i tak własnie wyciągnołem chrysusa innej opcji nie było.

pozdrawiam i zycze cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim przypadku zawsze obniżam poziom wody w kominie, następnie 1 siatka jak zastawka i druga mała do naganiania i naprzód, jedyny mankament to 3 rury w kominie co jest bardzo niewygodne, ale parę chwil i zawsze da się złapać.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz obieg, wyjmij sitko spływu, otwórz zawór na maxa, spuść wodę całkowicie z komina i rybka spłynie ci sama do sumpa, a tam ją sobie złapiesz w siatkę. Jak tak kiedyś zrobiłem jak mi kilka garbików przepłynęło do komina.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjąłem kratkę spływu i podniosłem poziom lustra tak, że miałem ponad 2 cm wody od lustra do krawędzi, ryba sama wypłynęła
Również u mnie ta metoda sprawdza sie najlepiej.

180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również u mnie ta metoda sprawdza sie najlepiej.

Dzięki za podpowiedzi. W sobotę będę przeprowadzał operację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia i cierpliwości życze.W razie czego możesz sobie pomóc i po prostu delikatnie wygnać rybke z komina jakąś rurka jak by sama nie chciała wypłynąć.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak dałeś radę z rybką ??

Niestety. Cały czas tam pływa i czuje się dobrze. Komin jest zbyt ciasny, żeby ją wyłowić siatką. Przeszkadzają rury. Niestety sitko spływu wkleiłem w przepust, więc spuścić z wodą do sumpa jej nie mogę. Pozostaje mi wyjąć grzebień i podnieść poziom tak, aby sama wypłynęła. Ale czy to się uda, tego jeszcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitko masz na dole? Reke zmiescisz miedzy rury? Wylacz obieg, woda w kominie splynie I zostanie tylko troche pod sitkiem. Mala siatka (z przedluzka na uchwycie, jak nie mozesz wsadzic reki) I wyciagniesz bez problemu, bo ryba ma raptem litr wody


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitko masz na dole? Reke zmiescisz miedzy rury? Wylacz obieg, woda w kominie splynie I zostanie tylko troche pod sitkiem. Mala siatka (z przedluzka na uchwycie, jak nie mozesz wsadzic reki) I wyciagniesz bez problemu, bo ryba ma raptem litr wody

Na dnie komina została może szklanka wody a i tak on się chowa między zkrętkami od przepustów. Będę jeszcze próbował, przy następnej podmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dnie komina została może szklanka wody a i tak on się chowa między zkrętkami od przepustów. Będę jeszcze próbował, przy następnej podmianie.

No i niestety. Nie mam do tego cierpliwości. Wydawało mi się, że wyniesiona z modelarstwa, moja cierpliwość jest nieograniczona. ;-) Ale co innego walka z martwą materią balsy i sklejki, o co innego ze złośliwą i cwaną rybką, która, jak by wiedziała co chcę zrobić. Poddałem się. Teraz będę pewny, że w kominie wirków nie mam. :dizzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety. Nie mam do tego cierpliwości. Wydawało mi się, że wyniesiona z modelarstwa, moja cierpliwość jest nieograniczona. ;-) Ale co innego walka z martwą materią balsy i sklejki, o co innego ze złośliwą i cwaną rybką, która, jak by wiedziała co chcę zrobić. Poddałem się. Teraz będę pewny, że w kominie wirków nie mam. :dizzy:

Chciałem wszystkim podziękować za rady. Uparłem się i w końcu wyciągnąłem rybkę z komina. 2 siatki i kijaszek do przeganiania, i wygrałem. Raptem 30 min walki.

Edytowane przez Jedras102 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.