Skocz do zawartości
brawos

Odpieniacz Blau Scuma IT110 - czy można dać wyjście pod lustrem wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie kończę kompletowanie podzespołów do pierwszej solniczki. Zakupiłem odpieniacz Blau Scuma IT110 (zdjęcie poniżej) i mam w związku z tym trzy pytania:

1) obserwując wątki na forum zauważyłem, że większość osób ma zrobione wyjście odpieniacza pod powierzchnią wody. W moim odpieniaczu nie ma takiego gadżetu, a jedynie tandetne gąbki, które co prawda ograniczają pluski wody, ale rozumiem, że z tego samego powodu, dla którego na dłuższą metę nie stosuje się filtracji mechanicznej gąbki te nie powinny na stałe być umieszczone na odpieniaczu? Pytanie: czy to wyjście pod powierzchnię wody to coś w rodzaju durso w kominie? W jaki sposób powinienem zmodyfikować to wyjście wody by było pod powierzchnią i na co zwrócić przy tym uwagę? Bardzo bym prosił o szczegółowy opis modyfikacji

2) jak widać na zdjęciu tłumik powietrza nie jest zbyt okazały (wielkości paczki zapałek) i niestety trochę słychać siorbanie. Czy zaopatrując się w konkretny tłumik (np. taki: http://www.reefspot....lumik-t-50.html ) siorbanie całkowicie zniknie?

3) do jakiej wysokości odpieniacz powinien być zalany?

post-24347-0-53822700-1416408569_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza nie modyfikuj, tak ma byc. Zalana ma byc pompa min. 2cm. Wygoogluj manuala i poczytaj o ustawieniach. Z tlumikiem rob jak chcesz, zaszkodzic nie zaszkodzi.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza nie modyfikuj, tak ma byc.

A gdyby bardzo zależało mi na wyciszeniu - bez tych gąbek słychać pluskanie. Kto ma żonę, ten wie co to znaczy :) Czy nie można dać chociaż jakiegoś przewodu giętego - coś w stylu loc-line?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten odpieniacz w 200 l i był to najcichszy sprzęt jakiego kiedykolwiek używałem, widocznie żle ustawiłeś jak ci coś chlupocze.

Miałem ten odpieniacz w 200 l i był to najcichszy sprzęt jakiego kiedykolwiek używałem, widocznie żle ustawiłeś jak ci coś chlupocze.

Ta czarna rurka jeżeli jest oryginalna to powinna być niżej.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka jest wysoko bo testowałem odpieniacz na zwykłej wodzie kranowej i chciałem jak najwyżej podnieść poziom wody w odpieniaczu. Rozumiem, że przy słonej wodzie piana będzie szła przy dużo niższym poziomie? Czy mogę na stałe zostawić te gąbki wygłuszające pluskanie? Nie będą działały jak filtr mechaniczny i zbieracze bakterii? Przy zostawionych gąbkach odpieniacz jest cichy, bez gąbek woda pluska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak przewidział producent, wszystko będziesz miał dobrze.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

powoli zbliżam się do startu. Niestety do omawianego odpieniacza za chiny ludowe nie można znaleźć na necie manuala. Co ciekawe odpieniacz kupiłem nowy i oczywiście instrukcji nie było. Bardzo bym prosił o podpowiedź na jakiej wysokości ustawić wstępnie poziom wody w odpieniaczu oraz na jaką mniej więcej głębokość odpieniacz powinien być zanurzony w sumpie. Dla ułatwienia zamieszczam zdjęcie odpieniacza.

post-24347-0-30966500-1417109239_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,włożyć do sumpa i będziesz widział na jakiej wysokości im wyżej piana słucha niżej piana mokra,metoda prób.Tylko mu daj czas by zaczął pienić jak będzie miał co :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, typowa forumowa odpowiedź. No niestety tyle to wiem i ja. Czy ktoś na przykładzie załączonego powyżej zdjęcia mógłby trochę szczegółowiej odpowiedzieć? Dodatkowo chyba pomyliłeś kolejność - im wyżej tym piana bardziej mokra i odwrotnie.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech się wypowiedzą ci co mają ten typ odpieniacza.A nie ma tam kreski min i max?P.S. masz rację pomyliłem kolejności.A dokładnie odpieniacz im wyżej w sumpie to piana słucha a niżej to mokra.

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię nie spamuj, jeżeli nic to nie wnosi do dyskusji i daj odpowiedzieć komuś innemu. Wygląda to na typowe nabijanie licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.