Skocz do zawartości
Aleksander

Chelmon i mandaryn kto ma takie połączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.U mnie również plywa ta para już około 1,5 roku i wszystko ok.Na poczatku chełmon też nie chciał jeść mrożonek mimo iż w sklepie widziałem że jadł ale po kilku miesiącach przypomniał sobie że są dobre i wcina aż miło.Mandaryn do dzisiaj nie chce mrożonek ale gruby jest jak swinka.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Chelmony, pierwszy 2,5 roku, drugi od 2 miesięcy, oba nauczyłem jeść mrożonki bo początkowo nie jadły.

Ważne jest żeby szybko po imporcie trafiły do zbiornika w którym jest życie (głównie w skale) i nie ma zbyt wielu agresorów.

Mają jeszcze zapas tłuszczu na tyle żeby 3-4 dni przyzwyczaić się do nowego lokum i zacząć jeść. Pomału przy innych rybach i cierpliwości (wielokrotne karmioenie) powinny dać radę.

Z pokolcy mam hepatusa i od wczoraj młodego a. Lituratusa który o dziwo kompletnie bezproblemowo został przyjety przez resztę ekipy. Wcina razem ze wszystkimi. Obawiałem się spasionych garbików które potrafią walczyć o swoje, ale towarzystwo świetnie się dogaduje bez najmniejszych oznak agresji.

Oczywiście sprawdzenie reakcji na pokarm w sklepie to podstawa.

Grzegorzu z tego co piszesz to powinienem jutro jechać i ze świeżej dostawy wybrać - taka myśl kusi ;)

Powiedz czy lepiej twoim zdaniem po aklimatyzacji w rogu akwa oddzielnym plexi żeby spróbować dać mu mrożonki i próbować przedstawiać czy od razu niech w skałach brzuszek napelnia?

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, Xanthurum chyba tak maja że chelmony mu się nie podobają mój tez przez kilka dni gonił chelmona tak że ten siedział w rogu akwarium nad pompą.

Co do kupowania chelmona chyba lepiej kupic takiego prosto z transportu niż już jedzącego, bo jak go wpuścimy do baniaka i zazwyczaj ze stresu i tak przez kila dni nie będzie jadł, a jak był karmiony solowcem to daleko nie zajedzie.

Mam u siebie dobrana parkę mandarynów wspaniałych i mam chelmona ( wybrałem najmniejszą sztukę zaraz na drugi dzień jak przyjechał do sklepu - chciałem kupić prosto z worka, ale dostawa była w nocy ). Chelmonek na początku wcinał tylko żywy, ale teraz łapie i mrożonki - szczególnie lasonogi. Co o Mandarynów jak je wprowadzałem to prowadziłem hodowle wrotek i widłonogów i codziennie dolewałem porcje do zbiornika, oraz fito oczywiście


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie o chelmona, czy można mieć duże rurówki np Sabellastarte spp czy też są w jego menu?


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam jedną pewnie wielkości samej ryby i niewiem czy ją do sumpa dac czy może takich dużych nie ruszają, no ale patrząc na filmiki co robią z wieloszczetami to chyba rurówka będzie musiała iść out.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zje Ci te rurówkę i jeszcze poprosi o dokładkę ;)

Mam chelmona i parkę mandarynów do tego jeszcze hexatenie- wszystko grube.

Chelmon zaczął jeść mrożonki po kilku miesiącach,mandaryny karmi tylko skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obie ryby będą przyjmować pokarm zastępczy to nie będziesz miał problemu. O rurówkach przy Chelmonie zapomnij, małże też raczej wykończy. Może również skubać LPS-y. Mój cały czas dręczył acany i tylko je. Wlądował u Kolegi, oczywiście po uprzedzeniu o skłonnościach kulinarnych ryby.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się nasunęło jedno pytanie odnośnie Chelmona i podepnę tutaj.

A miał ktoś w baniaku dwa Chelmony? Jak jest z agresją wewnątrzgatunkową u tych ryb?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie widywałam po 2-3 Chelmony w jednym zbiorniku.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rurówek to u mnie sa 2 i na początku tylko kilka razy je poskubał i dał im spokój tak że jak widać można czasami mieć i chełmona i rurówki :smiling: Naturalnie te małe wykosił wszystkie.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od wczoraj pływa sobie u mnie chelmon. Na chyba kilkanaście szt. ten wpadł mi w oko od samego początku i jak przyszło do testu z jedzeniem to przed nim 3 inne nie jadły a ten wcinał więc się nie zastanawiałem i wziąłem, na razie jeszcze nie widziałem żeby jadł ale energiczny jest i chudy nie jest. W dostawie były też mandaryny ale xxl (piekne) i sporo pokarmu potrzebują więc poczekam na mniejsze jak będą ze świeżą dostawą.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na poczatku nie będzie jadł mrożonek to nie nie panikuj,jak masz dużo życia na skale to powinien sobie poradzić do czasu aż przypomni sobie że mrożonki też są dobre.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, na razie nie panikuję bo faktycznie nie je mrożonek (dziś z żywym popróbuje) i nawet nie widzę żeby się jakoś mocno skałą interesował no ale nie chudnie i widzę że w części rurek już nie ma rurówek :whistle:


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi mrożonkami karmisz? jak duży chelmon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dawalem lasonogi, solowca, kryl i co tam jeszcze się w zamrażarce znalazło. Póki co rurowkami się żywi i nie chudnie.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się z powrotem przekonał do mrozonek tak więc pełen sukces teraz zaczynam się rozglądać za parką Mandarynów.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.