Skocz do zawartości
mars79

glony na skale

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zrobię zdajcie i wrzucę , a jak pozbyć się glonów gha ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najwiekszym skrócie: dbaj o niski poziom no3 i po4 i sam znikną. U mnie sprawdziła się sklepowa wersja vodka method czyli PO4NO3X czy coś w tym stylu firmy Red Sea. Najpierw myślałem że to bryopsis ale po uzyciu magnezu kenta przez jakiś czas nie znikało. Dodatkowo pomógł mi przejęty od kolegi borsuk. Powodzenia, bo zwalczenie tego cholerstwa wymaga konsekwencji. Ja korzytałem z doświadczeń z anglojęzycznych forów - z linka. Bodajże link z 1 lub 3 pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli niski poziom NO3 I NO4 ? z tego co mi wiadomo w moim baniaku mam nie wykrywalne NO3 I PO4 , po borsuka pojadę do erybki ale to dopiero po 10 grudnia , kupiłem salariasa mam go 3 dzień może on tez da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz niewykrywalne bo wszystko konsumują glony. Jak duże masz akwarium? Specem nie jestem - salarias chyba jje glony niższe - nie jestem tego pewien, więc nie mogę powiedzieć czy będzie Ci to jadł. Prawdopodobnie te glony je borsuk i zakładam, że pokolce. Przy czym w małym akwa borsuk będzie się strasznie stresował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na youtube jak salarias wcina glony , a akwarium mam 200l a do tego używam purigen

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej - nie jestem pewien czy salarias zjada te glony. :))

Osobiście nie jestem fanem usuwania skutków. Wolę posiedzieć i pomysleć nad usunięciem przyczyn.

Nad problemami z no3 i po4 napisano tutaj setki, jeśli nie tysiące postów. I to jest Twój problem - glony to tylko skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to czeka mnie lektura na temat N03 I PO4 , zacznę od tego że nie będę pukał mrożonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co sądzicie o metodzie vodka , naczytałem się tego i stwierdzam ze mógłbym wlewać 2ml vodki na 200l akwarium i zobaczyć czy glony zaczną znikać , chyba ze się mylę /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz i mam pytanko , czy może się opóźnić dojrzewanie? Baniak mam od 10-01-2014 zawsze jak czytałem posty o dojrzewaniu zbiornika to każdy miał pełno glonów.Ostatnio czytałem ze może coś takiego być , przy moim dojrzewaniu żadnych glonów nie miałem obsadę wpuściłem po 3 miesiącach i tak to idzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dokładać kolejne życie pracuj na parametrami, bo z tego co widać to nie są ok.


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec to robię,mierze testami saliferta i jest ok , wiec pytam czy mogło się opóźnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest ok. Ale po kolei:

-co lejesz do baniaka

-czy lejesz bakterie

-jakiej soli uzywasz

-jaki wynik pokazuje tds

-jakie jest ph

-jak dużo karmisz


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mianowicie jest tak

do baniak leje -kent pro buffer dkh

bakterie -korallen-zucht zeobak

sól reff crystals

tds pokazuje 000, wczoraj wszystko wymieniłem

karmie raz dziennie

ph 7.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem od prawie 4miesięcy, kupiłem dolabelle połaziła z 10dni po akwarium i zdechał... (zjadła tylko "trochę" glonów) Ogólnie mam już ich mniej ale nie mogę się ich pozbyć do konca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich proszę o wytłumaczenie o glonach ponieważ czyszczę skalę i dalej rosną , zmieniłem sol na IO , mam automatyczną dolewkę próbuje utrzymywać parametry a dalej rosną co ja takiego robię ze te glony są , niech ktoś pomoże może ma jakiś sposób na te glony ? z tego co widzę i czytałem są to since

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.