Skocz do zawartości
trike3

Chelmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Kupiłem 3 dni temu Chelmona.

Jak to zwykle w sklepie opowieści że zwierzak je mrożonki wsadziłem między wiersze.

Przywiozłem do domu i czekam, nie robię sobie jakiś większych nadziei, ale zastanawia mnie, czy to że dużo czasu spędza pływając pionowo przy powierzchni to możliwe zachwania tych zwierzaków, czy początek końca.

Dość szybko oddycha, czasem gdzieś przepłynie, ale lubi pion.

Podpowiedzcie proszę


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu trzymałbym siatke pod ręką.

Sprzedawca nie karmił przy Tobie ryby np krylem lub lasonogami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boi sie i jest zestresowany - ktoś go pewnie goni


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kto go gonić.


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie normalne zachowanie. Ja swojego (kolejnego)kupiłem 7 dni temu (dzikus) mimo,że mam 3 zebrasomy i goniły go przez 3 dni to nigdy nie zachowywał się tak jak Twój (już wcina mrożonki). Myślę,że Twój nie pociągnie długo . :( Ryba powinna zachowywać się w miarę normalnie , może być przestraszona ,ale pływanie przy powierzchni zazwyczaj kończy się jednakowo. :(

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro źle wyglada to sprobuje z nim zrobić tak jak robilem z paletkami nakarmie strzykawka :-D

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrowy chelmon,powinien ciągle pływać miedzy skałami i przeszukiwać jedzenia, jak pływa w toni, a skały go nie interesują, to długo nie pociągnie . . . ;/


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie myśle i to chyba nawet nie kwestia jedzenia.


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro źle wyglada to sprobuje z nim zrobić tak jak robilem z paletkami nakarmie strzykawka :-D

Pozdrawiam

Chelmom to nie paletka. Nie potrzebnie będziesz go stresował . jak masz gdzie to odłów do innego zbiornika (z wodą z akwarium i zobacz czy w spokoju zmieni zachowanie) To bardzo delikatna ryba .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jedzenia to ja daję mrożonki na kawałek skały a na to siatkę np po cebuli. Kała siup do akwarium i chlmon skubie aż miło. Może jak poje to mu się lepiej zrobi. Możesz zmniejszyć cyrkulację, niech trochę odpocznie.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zgasić lub przyciemnić oświetlenie i nie łazić wiecznie koło zbiornika. Daj rybie spokojnie się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu. Często stres wywołuje dziwne zachowania. Powodzenia.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech żyje sto lat, ale taki objaw pływania to = wieczna rafa. Wiem bo miałem chełmona i tak samo pływał przed odejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie poprzedni też tak miał.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak chelmon siedzi z "dziobem" przy powierzchni to niestety musisz się liczyć z zejściem ryby. Jak wspominali koledzy wcześniej takie objawy nie wróżą dobrze. Przeławianie go do innego zbiornika to dodatkowy "gwóźdź do trumny". Najgorsze co można zrobić z nowo wpuszczoną rybcią, gonić ją jeszcze z siatką po baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeżył nocy. :-(


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeżył nocy. :-(

wysłałem pytanie na priv.

pozdr.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspoczuje. Ja swojego odbieram w poniedzialek. Tylko ze sprzedawca powiedzial mi ze mi go nie wydadza dopoki nie zacznie jesc mrozonek. Bylem juz 3 razy w ciagu tygodnia i narazie probuje ale wypluwa. Zywe jedzonko wcina az milo bo przy mnie karmiono go zywa artemia. Mieszkam teraz w uk i moze mam takie szczescie do sklepu (maly sklepik w centrum ogrodowym na totalnym zadupiu) ale odpukac kupilem juz tam 3.pokolce babke chromisy blazny slimaki i krewetki i wszystko odpukac zyje i ma sie dobrze. I Tak sluchajac takich historii jak ta wyzej nie moge oprzec sie wrazeniu ze w PL to wcisna wszystko byle tylko "towar" zszedl z polki. Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Chelmon przy nas nie zje pokarmu w sklepie to odradzam kupować. Mój na wstępie dostał wpierdziel od bialobrodego tak ze stracił płetwy, w sumpie doszedł do siebie ale jedyny pokarm jaki jadł rurowki skończył się po 3 tygodniach. W głównym po długich zabiegach został zaakceptowany, niestety rurowki się skończyły a na inny pokarm nawet nie patrzył. Kolejny jeżeli się zdecyduje to tylko jedzacy osobnik.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nie jedzącego ale go nauczyłem jeść mrożonki. biorę kawałek skały i rozkładam na niej roztopiony pokarm. Na to siatkę po mandarynkach i łapię to wszystko do kupy gumką. Skała z jedzeniem wędruje do akwarium w miejsce gdzie Chelmon często zagląda i po robocie. Potrzebował 4 dni żeby załapać. Teraz skubie coś ze skały ale jak tylko karmię ryby to podpływa z całą ekipą i łapie pokarm z toni wody a na koniec zbiera wszystko z dna zanim ruszą falowniki.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dawałem pokarm w skały ale albo nie był zainteresowany albo wypluwal.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys widziale filmik jak ktos uczyl helmony jesc, to na zylce do akwarium wieszal malza `mula` takiego ze sklepu i pozwalal ja helmona wyskubywac z muszli.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.