Skocz do zawartości
pingwin

pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

mam sarkopytona trzeci dzien moje akwarium ma 1.5 miesiaca aklimatyzowalem go pol godziny ale flaczeje pomalu i ma na sobie gluty co mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pingwin tak jest czesto z roznymi zwierzakami w akwarium: niektore nowo zakupione wygladaja jakby mialy zaraz kopnac w kalendarz i moze to potrwac par dni. Wiekszosc oczekuje ze sie koral otworzy tego samego dnia ale czasami potrwa to wrecz pare dni a czsami otworzy sie od razu. Tak wiec nie ma co panikowac, w morszczyznie trzeba czesto cierpliwie czekac bo nawet jakby cos koralowi dolegalo to nie mamy duzo mozliwosci zeby im pomoc. Jesli mamy dobre parametry a koral wyglada kiepsko to co mozemy zrobic?

NIC nie mozemy zrobic, mozemy tylko cierpliwie czekac, najczesciej taki koral za kilka dni otworzy sie jeszcze piekniej niz wczesniej :) No oczywiscie jesli ma nieodpowiednia ilosc swaitla czy zla cyrkulacje (za mocno/za slabo) to sie moze jednak nie otworzyc :) ale jak wpakowales tego Sarcopytonga w takie miejsce w akwarium w jakie wyczytales ze lubi i parametry masz ok to czekaj spokojnie, wszystko bedzie OK, tm bardziej ze tak jak Ci szeryfisch juz odpowiedzial Sarcopytongi lubia zrzucac skore w nowym akwarium.

Fajnie masz, pierwszy koral :) pamietam jak ja sleczalem przy moim i myslalem "no dzisiaj to sie juz powinien naprawde otworzyc bo jak nie to cos jest nie tak" a on sie po 3 dniach otworzyl ale tak pieknie, to jest piekny moment w zycie morszczaka jak sie pierwszy polip otworzy... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sarcus zaraz po wlozenu do aqua pieknie sie napompowal, a 2 dni pozniej ( po dwoch zrzuceniach ze skaly) - pewno przez slimola - jak sie zamknal to 6 dni sie nie otwieral. Juz myslalem ze po nim.

Az tu nagle .. .zapragnal znowu sie otworzc i do dzis pieknie rosnie.

Pozdrawiam

RoBERT


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Srca od razy się otworzył, a do 2-3 dniach zamkął... i trwał tak zamknięty, byłem pewny, że nic z niego już nie będzie, aż tu nagle...po ponad 2 tygodniach otworzył się i wygladał o wiele lepiej niż na początku. Myślę, ze taka długa "aklimatyzajca" była mu potrzebna, bo przeszedł spod HQI pod T5. Do dziś jest piękną ozdobą baniaczka:)

Morszczyzna to głównie cierpliwośc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zrzucaniem skóry to chyba coś nie tak. One wydzielają po prostu bardzo duże ilości śluzu i daje to taki wygląd podobny do błony. Jak ktoś ciął sarca na sczepki to wie ile on wydziela śluzu, coś nieprawdopodobnego, jak z tubki z klejem :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim to moze jeszcze mi dacie jedna wskazowke gdzie go najlepiej umiescic jaki prad swiatlo itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł, wyciagnij w końcu te dinozaury i bombowce z akwa bo Ci wszystkie rybki wciagną, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się o moje bombowce i dinozaury nie kłopocz :) Moje bombowce utrzymują ład i porządek w akwarium, a dinozaury pilnują, żeby nikt łap do wody nie wsadzał, a jeśli już to żeby to był jego ostatni raz :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.