Skocz do zawartości
deciak

Maxspect RAZOR 160W 16000K jaką ustawić moc dla baniaka 100x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko dotyczące lampy Maxspect RAZOR 160W 16000K.

Jaką mocą dla kanału A i B świecicie tą lampą w swoich baniakach?

Ja mam baniak 100x40x40 i zastanawiam się jaką moc ustawić (LPS, SPS, miękkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiłem tryb fabryczny P powoli sam się rozjaśnia do 100% i potem trwa w tym i do wieczora się ściemnia :)

aqwarium teraz mam 120x60x60 i lpsiki bardzo ładnie się pompują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że świecenie na 100% ("A i B") w moim przypadku może być zbyt mocne.

Wnioskuje po przeczytaniu postu:

http://nano-reef.pl/...la/page__st__40

Może ktoś jeszcze się wypowie.

Edytowane przez deciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od 40% białego - 70% niebieskiego.

Ja tą lampkę miałem w akwa 112l - i tak właśnie sobie ustawiłem i było żyleta.

Musisz sam wg swoich korali dobrać oświetlenie.

Jak masz same spsy - daj białego więcej, jak same miękkie - mniej.

w tak małym akwarium ja zaświecisz 100% - to popalisz wszystko


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa fajna i jest dość mocna ale też specyficzna ze względu na skupienie diod w 3 niewielkich obszarach - pytanie jak wysoko jest nad lustrem wody i czy używasz soczewek 90st. czy 120st.

jak dasz ją na standardowych nóżkach zamocowaną do krawędzi zbiornika to przy soczewkach fabrycznych (90st)i twoim baniaku będziesz miał boki akwa niedoświetlone a w centrum bezpośrednio pod modułami będzie bardzo silny strumień światła na twoich 40cm - i tam łatwo będziesz mógł popalić co wrażliwsze korale (poszukaj Luft gdzieś publikował rozkład przestrzenny PAR dla tej lampy w zależności od odległości) więc tu bym zalecił podwieszenie jej wyżej.

Jak dasz soczewki 120st to lampę będziesz musiał powiesić b. nisko nad lustrem bo inaczej przy 40cm szerokości połowa światła pójdzie w pokój.

a co do programu - to zależy - ja mam baniak głęboki na 65cm (footprint 80x60) lampę w przybliżeniu na wysokości nóżek i mam max 90% przez 2h na kanale B a 80% na A a i tak niechcący sfajczyłem szczepkę Acanthastrei na dnie pomimo że była lekko z boku a nie pod głównym strumieniem światła - natomiast szczepki m.in. acr i monti oraz caulastrea rosną aż miło.

Wysokość lampy dobrałem z premedytacją żeby zaciemnić górne narożniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampa jest na nóżkach. Soczewki wymienione na 120st, przy tej długości zbiornika jest OK.

Zacznę od 40% kanał A i 60 % kanał B i zobaczę jak się zwierzaki będą zachowywać.

Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i zapytam, jesli mam lampe tej samej firmy o mocy 180w a baniak ma wymiary dł: 65 wys : 55 jak mam ustawić moc lampy ? dodam że chciał bym długie wschody i zachody, żeby lampa zapalała się o 7;00 i całkowicie gasła o 23;00 ( godziny od od 21 - 23 świeciło już tylko bardzo delikatnie )

proszę o rozpisanie mocy świecenia, i w jakich godzinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dodam że chciał bym długie wschody i zachody, żeby lampa zapalała się o 7;00 i całkowicie gasła o 23;00 ( godziny od od 21 - 23 świeciło już tylko bardzo delikatnie )

proszę o rozpisanie mocy świecenia, i w jakich godzinach?

"Bardzo delikatnie" to mocno subiektywne określenie tego czego oczekujesz :) W trybie manualnym sprawdź jakie oświetlenie Twoim zdaniem jest bardzo delikatne. Będziesz miał konkretną wartość procentową kanałów. Informacje jak rozpisać sobie godziny (wschody/zachody i oświetlenie nocne) znajdziesz w instrukcji - str 13, "Czym są punkty czasowe".

Skonsultować się zawsze warto ale lampy nikt Ci nie ustawi bez konkretnych info o zbiorniku ;) Udanej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej będzie zaprosić kumpla na kawę :) ma podobną lampę :) lampa ma bardzo obszerne opcje procentowe barwy światła :/ jeśli człowiek się nie zna, można tak sobie kręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.