Skocz do zawartości
jarlor

Problem z NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jest od jakiegoś czasu. NO3 było nawet 50. Teraz jest około 25. To jest nano 50 l. Odpienia Tunze 9002. Nie wiem może źle ustawiam odpieniacz. Na sucho trudno go ustawić-robi trochę piany na wylocie i tak zostaje. Na mokro szybko przelewa. W sumie zostawiam na sucho. Może robię kardynalny błąd?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Odpieniacz nie usuwa NO3. Masz w akwarium wysokie NO3 bo masz za niskie PO4 albo brakuje mikroelementów potrzebnych do rozwoju glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem z PO4. Myślałem, że fosforany na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem z PO4. Myślałem, że fosforany na zero.

Jeśli mierzysz PO4 metodą kropelkową to znaczy np.salifertem to nigdy Po4 nie zmierzysz.Albo hanka albo do akrapory się zgłoś tam jest test labolatoryjny.Inne parametry salifert mierzy ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale co z tym NO3. Z czego to może wynikać. Przekarmienie? Obsada to 4 rybki, jakieś grzybki, kilkia miękkich, 2 małe Caluastree. Dla upewnienia. Odpieniacz nie wpływa na NO3? W takim razie co usuwa? Jestem dość nowym morszczakiem. Sorry za może dziwne pytania.

pzdr

Zapomniałem. Jest jeszcze Quadri. Mój pupi :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mim zdaniem za dużo karmisz

jaki litraż baniaka bo nie doczytałem ??


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne masz za mało skały i nie wydala proces denitryfikacji. pewnie tylko podmiany tu pomogą bo rozumiem ze nie masz sumpa?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rybki w 50 litrach to jakby 40 w 500 ... Chyba przesada.

Poza tym jak Konrad napisal, dokladny pomiar PO4 jest wazny zeby wiedziec jak reagowac.

Mimo to mysle, ze winne jest przerybienie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo się odpowiedziało-nano 50l. Zalane około 06/2014. W sumie wszystko wygląda OK. Tylko to NO3. Chyba macie rację, ze zbyt dużą obsadą. Koniec a zakupami. Może kiedyś, jak akwarium się powiększy. Karmię połową mrożonki dziennie. Czy na NO3 ma wpływ filtracja biologiczna (filtr i bakterie). Powtarzam jestem w sumie na początku drogi. Chociaż plagę Dino pokonałem (masakra, nie sam pokonałem, dzięki "pomocnej dłoni", a raczej "pomocnej radzie"). Skały jest jakieś 6 kg.

pzdr

Edytowane przez jarlor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale co z tym NO3. Z czego to może wynikać. Przekarmienie? Obsada to 4 rybki, jakieś grzybki, kilkia miękkich, 2 małe Caluastree. Dla upewnienia. Odpieniacz nie wpływa na NO3? W takim razie co usuwa? Jestem dość nowym morszczakiem. Sorry za może dziwne pytania.

pzdr

Zapomniałem. Jest jeszcze Quadri. Mój pupi :)

pzdr

Ja Ci powiem albo poczkam niech ktoś z chłopaków bardziej ogarnięty się wypowie.Ja Ci mogę mój przykład opsać może coś Ci zaświeci w głowie.Jak podmieniałem wodę mało kiedy odsysałem syf zdna sumpów a mam ich 2.Dobrze detrytu było na dnie.Za często karmiłem korale a ,że już miałem PO4 kosmicznie wysokie polipy pochowane a ja dalej dowalałem żarcia.Do tego lałem za dużo KZ-ta i wyszło szambo.Dopiero w acraporze zamówiłem testy labolatoryjne i wyszło szydło z worka PO4 9 razy za wysokie nie mówiąc o innych parametrach.Dałem małe cyrkulatory za skałę ,karmię raz w tygodniu i dozuję tylko ballinga i jod recznie a i czyszczę sumpa non stop i wraca wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie dale. Dzięki za odzew.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.