Jump to content

jarlor

Klubowicz
 • Content count

  120
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

550 profile views
 1. jarlor

  Świetlówki Sylvania 54w

  Ja z Aquastar nie byłem zadowolony. Dla mnie za żółta. Może zamiast nich popatrz na Marinestar (dla mnie podobna do Aquablue Special). A Coralstar dla mnie podobna do Blue plus. To oczywiście moje subiektywne porównania. Wybór należy do Ciebie. Miałem 39W ale to bez znaczenia. Pzdr.
 2. jarlor

  Termin Przydatności Mrożonek

  Dla ścisłości. Na mrożonkach jest data ważności. Pzdr.
 3. jarlor

  KH PLUS czy BALLING COMPONENT 2 ?

  Cześć, kiedyś jak pytałem o AF 1,2,3 na ich foru odpowiedź brzmiała, żeby równo lać 1, 2, 3, a ewentualne konieczności podniesienia np. KH wykonywać KH+. Dla pewności podpytaj w AF bo zawsze mogłem coś źle zrozumieć. Pzdr.
 4. jarlor

  Świetlówki silvania

  Twój wybór. Możesz też kupić trzy Coral, dwie Marine i spróbować trzy na jedną i dwie na dwie. Zostawisz jak Tobie będzie bardziej pasowało. Co zostanie, wykorzystasz przy następnej wymianie. Tylko zobacz czy czasami Marine nie jest droższa od Ati.
 5. jarlor

  Świetlówki silvania

  Ja przy 3 miałem 2xCoralstar i 1x Marinestar. Coral Plus jest taka biala troche wchodząca w fiolet (na moje oko).
 6. jarlor

  Świetlówki silvania

  Ja mam ATI Purple i jest różowa. Racze j średnia jak jest mniej niż 6 świetlówek (robi się różowo). Ale chyba kwestia gustu. Nie wiem jak Grolux. Zawsze pisali, że nie jest do morskiego.
 7. jarlor

  Świetlówki silvania

  Z moich doświadczeń Coralstar jest niebieska (jak Blue Plus), Marinestar biała (jak Aqua Blue Special), Aquastar jest żółtawa (drugi raz bym nie kupił). Wizualnie. Nie porównywałem wykresów. Ostatnio widziałem Marinestar droższą niż Aqua Blue Special. Nie wiem dlaczego. Z tego co pamiętam była tańsza.
 8. jarlor

  Deltec 600i praca...

  Ponawiam pytania. Zastanawiam się nad wyborem. Dlatego pytam. Jakoś nie mogę się przekonać do tego przepływu. W 1351 też tak jest czy po prostu rura w body? Trochę off-top ale nie chciałem zakładać nowego wątku.
 9. jarlor

  Deltec 600i praca...

  Witam, w temacie 600i. Jak sprawuj e się wypływ wody przez podstawę (bo chyba w tym odpieniaczu tak jest)? Nie zatyka się to szybko, ewentualnie jest łatwe do czyszczenia? Jaka w przybliżeniu jest powierzchnia (wysokość tej komory wypływowej)? -- Pozdrawiam.
 10. jarlor

  świetlówka diversa opti blue

  Witam, a Sylvania Coralstar? Może inni się też wypowiedzą w jej temacie. Pzdr.
 11. jarlor

  Rodzaj skarpety filtracyjnej

  Tylko z czego skarpetę lepiej stosować? Np. Royal ma z nylonu, Twistman z poliestru. Chciałem kupic Twistmana ale teraz juz sam nie wiem. Dlatego pytam co ewentualnie będzie lepsze.
 12. jarlor

  Rodzaj skarpety filtracyjnej

  Witam, pytanie jest takie, w sprzedaży są skarpety filtracyjne poliestrowe i nylonowe. Czy jest jakaś różnica? Ktore lepiej uzywac? No chyba, że bez znaczenia.
 13. jarlor

  Rodzaj węża i łączenie z hydrauliką

  Tak miało być, tylko okazuje się, że króćce mają dość małą średnicę wewnętrzną. Króciec 25 ma chyba 16 w środku. --
 14. jarlor

  Rodzaj węża i łączenie z hydrauliką

  Witam, czyli zakładam, że węże silionowe bez wzmocnienia (ścianka 3 mm) będą OK i nic nie "trzaśnie". Jeszcze jest kwestia łączenia bez króćców (wąż na rurki). Najwyżej jak będzie coś nie tak, dokleję króćce.Pierwotnie chciałem zrobić całość na rurkach ale doszedłem do wniosku, że wtedy każdy ruch pompy (drgania) będzie się przenosić na resztę hydrauliki i zacząłem kombinować z kawałkiem węża. No chyba, że niepotrzebnie. --
 15. jarlor

  Rodzaj węża i łączenie z hydrauliką

  Czyli reasumując można węże silikonowe bez wzmocnienia. W sumie jak patrzę na zstawy atywibracyjne Royal Exclusive to tam widać wąż bez wzmocnień. Dziękuję i pozdrawiam.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.