Skocz do zawartości
reef87

Reefmax Toruń :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich posolonych. Małymi kroczkami przekwalifikowuje się z akwarium słodkowodnego na morskie. Poczynając pierwsze kroki w tym kierunku, nabyłem baniaczek "reefmaxowy" w standardowym wyposażeniu widoczny w załączniku ustawiony na swoim honorowym miejscu. Tło wykonałem osobiście z niebieskiego, spienionego pcv/pvc z racji tego, że była to niestety wadliwa seria w którym farba nie trzymała się szyby tak jak powinna.

Sprzęcior:

- reefmax,

- cyrkulatory aquael reef circulator 2600 i tunze nanostream 6015,

- salimetr aquamedic,

- świetlówki kolejno: ati purple plus, sylwania aquastar, ati blue plus,

- grzałka sicce scuba 50W

- ro plus di aquarius

Wyposażenie żywe i martwe:

- 6 - 7 kg żywej skały porośniętej koralami z kosteczki nano-reef: http://nano-reef.pl/topic/69845-aquael-nano-reef-30-l/

- 7 kg suchej skały ze sklepu morskiego,

- 3 - 4 kg grysu koralowego z mojej kostki z filtra, który wcześniej leżał w sumpie w akwarium morskim,

- ok. 9 kg piachu natural's ocean, pochodzący z innego zbiornika, jednakże z racji tego, że nie mogłem uruchomić akwarium od razu, został dokładnie wypłukany w rodi i czeka na swoją kolej,

- koralowce takie jak na fotkach w przytoczonym linku

- błazenek :)

- lysmata seticaudata

- 2 x tectus

- 3 x jakiś ślimak ??

- wieloszczety ehhhhh

- kiełże

- małe rozgwiazdy

Teraz parę pytań. Do panelu, pierwsza komora zamierzam włożyć grys koralowy z filtra w trzy koszyki

w woreczkach na media filtracyjne. Druga komora standard, trzecia patyki bez fizeliny. w małej wnęce grzałka.

1. Czy montować coś typu: siporax, chemipure elite, de nitrate, phosguard, purigen do którejś komory ?

2. Woda będzie w 100% z działającego zbiornika, mam możliwość kupna podłoża (grysik korlaowy, taki jak mam w kostce) z działającego zbiornika czy bd to lepszy wybór niż posiadany piasek?

3. Czy stosować podkładkę ze spienionego pcv/pvc wewnątrz akwarium pod kamulce, czy zostawić je bezpośrednio na szkle?

4. Jakie kupić świetlówki (obecne już trochę przeżyły) i w jakim źródle najtaniej :)

5. Skałę planuje ułożyć piętrowo, opartą na tylnej szybie, bez dotykania bocznych (łatwe czyszczenie) czy może zastosować coś innego?

Póki co wszystko, gdyby nasuwało mi się jakieś pytanie napewno napiszę. Pozdrawiam morszczaków :)

post-24350-0-99304200-1417442231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 narazie nic nie dodawaj, 2 kup zywy piasek, 3 nie stosuj podkladek , co do swietlowek to polecam ati,


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej chemii nigdy nie stosowałem,daje tylko bakterie i jest ok- piasek daj swój bo z innego zbiornika i tak pewnie zasyfiały będzie do płukania- skałe daj na piach co by szkła nie rysowała- świetlówki używam sylwania 15000K bardzo jasne,jestem zadowolony- dziś przy okazji wizyty w sklepie kupiłem na próbę Gieseman power chrome lagoon blue 17000K i polecam,fajna niebieska poświata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej chemii nigdy nie stosowałem,daje tylko bakterie i jest ok- piasek daj swój bo z innego zbiornika i tak pewnie zasyfiały będzie do płukania- skałe daj na piach co by szkła nie rysowała- świetlówki używam sylwania 15000K bardzo jasne,jestem zadowolony- dziś przy okazji wizyty w sklepie kupiłem na próbę Gieseman power chrome lagoon blue 17000K i polecam,fajna niebieska poświata

Taa skałę na piach bardzo mądrze


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babka podkopie i bedzie bum;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babka podkopie i bedzie bum;)

Dokładnie. Lepiej połóż skałę na dnie, a z czasem dno zasyp piaskiem. Będzie bardziej stabilnie:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku skały na piasek jakiekolwiek kopiące zwierze typu babka lub krewetka pistoletowa i wszystko masz na dywanie.

Możesz dorzucić litr Siporaxu na pewno nie zaszkodzi, a absorbery może później jak będziesz wiedział jakie masz wartości PO4 itp.

Świetlówki mam ATI są ok, dobre też są Giesemann.

Pamiętaj żeby nie robić "martwych stref" bez cyrkulacji, taka skała oparta o tylną szybę może pogorszyć cyrkulacje za nią i będzie zbierał się detrytus :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, co do podkopywania kamieni, znam temat, miałem tropheusy parę lat:-D a one wiecznie kopia i zmieniają aranżacje. Mimo wszystko nigdy w ich akwarium nie stawiałem budowli ze skał prawie pod samo lustro wody, tutaj planuje zrobić coś takiego, sugerując się paroma zbiornikami na forum. Podkopywanie piasku w tej sytuacji ma już znaczenie:-) a co sądzicie o tym kawałku pcv na dno? I jeszcze jedno kleilem tło silikonem akwarystycznym, minął ponad tydzień a ten zapach "octu" dalej czuć, macie jakieś sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erem88 dobrze radzi .... ja osobiscie mam litr SIporaxu i sprawdza sie doskonale .... swietlowki Giesemann obecnie .


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło masz wewnątrz akwarium ? kiedy kleiłeś i jakim silikonem?

Co do pcv na dno to jak zależy Ci na nieporysowanym dnie to ok ale rób tak by nic między dno a pcv nic się nie dostało a jeżeli nie zależy Ci na nieporysowanym szkle którego i tak nie będziesz oglądał to stawiaj na szkle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Erem88 dobrze radzi .... ja osobiscie mam litr SIporaxu i sprawdza sie doskonale .... swietlowki Giesemann obecnie .

Tło wewnątrz akwarium klejone ponad tydzień temu silikonem Akwarystycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax Siporax Siporax a zastanawiał się kiedyś ktoś nad tym co poza bakteriami osiedla bądź wchłania w siporax? i czy to tzn Fosforany mam na myśli będzie wiecznie tam sobie siedziało czy kiedyś siporax to odda ?

Co do silikonu trochę dziwne , że jeszcze go czuć ale zalej zbiornik słodką wodą by przepłukać akwarium może zapach zniknie ... (sam jak kleiłem terraria to zapach było czuć aż się umyło szkło wtedy znikał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak zrobiłem, chodzi tak sobie już drugi dzień i czuć co najwyżej chlor z wody :D Pytanie odnośnie RO, mam aquariusa 75, odpaliłem po małych problemach wszystko, produkcja wody RO DI ok. 1 litr na 5 minut czy to nie za dużo :)? Tds póki co jeszcze nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ja taki urobek mam na 2h... A ogranicznik działa na scieku? Czy może go nawet nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumialem - masz urobek RO/DI 0,5 litra na godzine?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko założone jak należy czyli mam ekspresowe tempo... Okaże się jak bd miał tdsa czy wszystko gra, dodam że mam niezle cisnienie w kanalizacji

Edytowane przez reef87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko założone jak należy czyli mamy podobnie, na dolewki jak znalazł B-)

Juz sie pogubilem...:unsure:. Co macie podobnie? Jaki masz TDS po membranie przy tak duzej wydajnosci?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie pogubilem...:unsure:. Co macie podobnie? Jaki masz TDS po membranie przy tak duzej wydajnosci?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Post edytowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie pogubilem... :unsure:. Co macie podobnie? Jaki masz TDS po membranie przy tak duzej wydajnosci?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Tds zakupiony, wartości przed filtrem DI 007, po di 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka w tempie ekspresowym z kostki nanoreef 30l na reefmax została zakończona. Część wody z dojrzałego zbiornika, część na solance instant ocean, piasek żywy o którym wspominałem wcześniej z konieczności przepłukany RODI i wysuszony, wymieszany z małą ilością żwiru z kostki. Zwierzęta czyt. korale plus błazen wpuszczone w bardzo krótkim odstępie czasu (zaraz dostanę baty). Parametr podstawowy czyt. zasolenie, prawidłowy (1020, piąta kreska od góry na salimetrze aquamedic, taki będę starał się utrzymywać). Reszta parametrów zmierzona tylko i wyłącznie paskami, no3 0 , no2 0, KH 6, PH 7 z kawałkiem, CI2 0. Testy oczywiście dokupię. Panel: pierwsza komora, pierwszy koszyk - sama wata filtracyjna w dużej ilości, dwa koszyki dalej - grys koralowy z dojrzałego akwarium, reszta standart, bez fizeliny. Skała, 6-7 kg żywa, porośnięta życiem jak widać, 7-8 kg sucha. Świetlówki zamówiłem, ati - 1. blue special, 2. blue. W pokrywie mam jedną blue, purple i jakąś sylwanie (czy jakos tak :) ), jednakże, sądzę, że ich czas już przeminął. 2xblue do tego special będzie ok ? Lać jakieś bakterie? Czy wystarczy owe życie. Karmię korale dwoma rodzajami Kenta. Pozdrawiam serdecznie i czekam na zasłużoną świadomą krytykę... Parę fotek xperia z1 :

post-24350-0-63890800-1418672468_thumb.jpg

post-24350-0-89415700-1418672506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

http://zapodaj.net/8f67e985646db.jpg.html

Wszystko fajnie rośnie, tylko sarco się obraził i już tydzień się nie otwiera :queen:

Teraz pytanie, jak pozbyć się tych wstrętnych glonów :) Przeczekać czy walczyć :police:

Edytowane przez reef87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax Siporax Siporax a zastanawiał się kiedyś ktoś nad tym co poza bakteriami osiedla bądź wchłania w siporax? i czy to tzn Fosforany mam na myśli będzie wiecznie tam sobie siedziało czy kiedyś siporax to odda ?

Co do silikonu trochę dziwne , że jeszcze go czuć ale zalej zbiornik słodką wodą by przepłukać akwarium może zapach zniknie ... (sam jak kleiłem terraria to zapach było czuć aż się umyło szkło wtedy znikał )

Siporax nic nie odda bo nic nie wchłania, polecam, sam mam 2L w reefmaxie


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu :-)

post-24350-1421175817,15_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękko i przytulnie :)

Siporax nie jest absorbentem tylko mieszkaniem dla bakterii, które rozkładają niebezpieczne związki takie jak no3 na azot i tlen, nic ci się tu nie skumuluje bo tlen spożytkują bakterie a azot wróci do atmosfery..

pozdro i powodzenia


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.