Skocz do zawartości
Szymon

je=======ane lato

Rekomendowane odpowiedzi

andriew jezeli wlozysz waz do lodowki, to opisz czy schladza sie woda dostatecznie

Ja wlaczylem na noc dwa wiatraczki 80mm i mam teraz 25o C ale jest rano i slonce nie grzeje. Zamykam pokoj i rolety zaciagam chociaz okno mam od polnocy :-) Dam znak wieczorem, jaka jest temperatura :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam znac , dzisiaj zrobie próbe .Wąż będzie w zamrazarce a nie w lodówce, myslę ,że sobie poradzi. Zamrażarka ma 60l.

Dzisiaj mam 25.5 teraz rano, do wieczora bedzie rosło. W przyszłym tygodniu ma być 36 na termometrach słyszałem przed chwila w radio , także lepiej pomyslec za wczasu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jesli mam akwarium bez pokrywy to w jaki sposob zamontowac wiatrak??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 idz do sklepu komputerowego i sa takie wiatraczki PCI. Powinno latwiej zamocowac sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje w "piwnicy" i luz. Temp powietrza poniżej 24 st. Temp wody prawie 26 st. przez całą dobę, tyle na ile mam grzałkę ustawioną :). Jak dobrze nie mieć kłopotów z przegrzewaniem zbiornika.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz jak wyglada taki wiatrak PCI? Czy moglbys podac link jak to wyglada?? Czy to bedzie cos takiego http://www.allegro.pl/item110371371_arctic_cooling_vga_silencer_dhes_systemsilent_rev3.html


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam WAKACJEEEEEEEE :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy się nadaje takie chłodzenie wodne do kompa?? Ja mam takie w swoim kompie jakieś węzyki i zbiorniczek chyba z akrylu w którym są 2 pompki małe 350l/h jedna zasysa druga wywala wodę do wężyka na tych pompkach są takie jakieś bloczki czarne i to chyba one jakoś to chłodzą, jeszcze jest taa chłodnica jakby czarna skrzynka z wiatrakiem. nie jest to drogie z tego co pamiętam, ale

mi to brat zamontował i niestety poszła jedna pompka ( made in china) chyba wymienię od razu 2. Nie wiem jakby to działo z akwa, w kompie podobnie lepsze to jest od wiatraczków.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da radz chodnica jest metalowa


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w sklepie z elektronika widzialem wiatraczki do spawarek.

Koszt cos kolo 20 zl, 12V, regulowane, 2x wieksze od komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego tylko, ze jest sam wiatraczek i szyna, bez tego zbednego aluminium czy co to tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obnizylem temperature do 26 stopni. kolejna ofiara - mojej czerwonej trachyphylii w kilku miejscach widac plytki szkieletu........ nie wiecie czy to juz koniec? wiem, ze np, u fungia to jednoznaczne z dalszym postepem i w rezultacie smiercia, ale np u plerogyra tez juz mialem kiedys przypdek, ze widac bylo szkielet, ale wszystko po jakims czasie wrocilo do normy


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie węrzyków do zamrażarki to zły pomysł - bo gdy woda nie będzie płynąć to po kilku godzinach zamarźnie ..

I bedzie kłopot.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wystarczyl jeden duzy wiatrak pokojowy skierowany ukosnie z gory ku powierzchni wody. podlaczone to wszyztko bylo do czujnika temp wlaczajacego przyu 26.5 a wylaczajacego przy 26 i nawet w tamtym "lecie stulecia" temp nie przekroczyla tych 26.5. tyle ze parowanie zwiekszylo sie z 2 do 6 litrow na dobe:)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próbę z wężykiem w zamrazarce , ale narazie bez efektów. Do takiego rozwiązania musi być mocna pompa ,żeby przepchnąć wode przez 40 m wężyka. może dałem za mały przekrój ok 12 mm. Zrobię kolejna próbe z grubszym i krótszym wężem.

Narazie też zadowoliłem sie wiatrakiem i jak tem. przekracza 26.5 to wtedy go uruchamiam.

Musze przyznać ,że taki wiatrak o średnicy 40 cm jest bardzo skuteczny, potrafi zbic temperature o 2 stopnie w ciągu dnia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andriew rozumiem, ze nie ma efektu poniewaz woda ledwo leciala albo wogole, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, pompa 2000l nie dała rady przepchnąć wody przez wąż. Po weekendzie zrobię druga próbę dam krutszy wąż taki z 15m i średnicy ok2cm . Jak by poszło to by było dla mnie wygodne rozwiązanie bo sumpa i zamrazarkę mam w piwnicy . Jak sie uda to dam znać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa AB 2000/1 bez problemu przepompowuje wode przez wąż 20m srednicy 2cm . Mozna tez dać jakąś starą OR 2500 lub inne Chińskie wynalazki typu Hailea itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andriew - niewileka izolacja - czyli mala srednica dlugiego weza - do malego zbiornika (kilkadziesiat metrow wezyka) lub tylko inny sposob chlodzenia. Trzeba przerobic chlodziarke - 70C w spirali z odpowiednio obliczona srednica weza i jego dlugoscia. Wazny jest czynnik chlodzacy w agregacie, parownik.... to cala nauka.

Lodowka pobiera z 200-300W. To jak myslisz, odbieze np: 400 W ? (swiatlo pompy.. i tak dalej)... chyba, ze jak pisalem to maly baniak.

Mi 8 wentylatorow 8 cm chlodzi wode o 2,5 stopnia. Ustawione prostopadle do lustra wody, wyciagajace powietrze do gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie:

duży wentylator pokojowy, ustawiony pod kątem 45 st do lustra wody, dmuchający przez uchylone drzwiczki szafki schłodził mi 700 litrów wody o 1 stC w ciągu 30 minut. I dalej schładza... Rewelacja. Boje się zostawić do rana, bo jeszcze wszystko zamarznie :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej caly zbiornik wyparuje :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.