Skocz do zawartości
Tynio

Grzałka Aqua-el czy moze być do morskiego ??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Myśle ze w ciągu kilku dni może do 2 tygodni będe chciał juz wszystko zrobić przy alkwarium dla modliszkowej.

Jako że akwarium bedzie małe (jak narazie 12l - moze jak uda mi sie zrobić na zamówienie to 16-20l)

Dziś byłem na placu akwarystycznym i zauwazyłem taką grałeczkę

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=13765&langId=1000&parent_category_rn=10610

Jest bardzo mała i wygląda estetycznie a do tego jest tania.

Jak myslicie da sie tego użyć w morskim ??

Czekam na wasze opinie


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem aquaela dopóki nie wygrzał wody do 29 w zimie;) Nadal leży w panelu, ale nie podłączona. Nie wiem z resztą po co grzałka, raczej w większości akwa jest problem z przegrzaniem a nie z zimnem:)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby się nie dac uzyc? Grzałka to grzałka. Ważne tylko zeby miała na prawdę dobry termostat.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w aquelach chodzi o termostat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

No właśnie w aquelach chodzi o termostat:)

To może ja dopisze coś jeszcze

Ta grzałka nie ma termostatu

Trzeba dokupic oddzielnie zew.

Myśle że to lepsze rozwiązanie niż ta zwykła z termostatem


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to OK, nie wiesz czy są różne modele takich termoregulatorów? Ja pamiętam taki jeden ze słodkowodnego jakiś rt2 czy coś takiego. Firmy akwarystyczne produkują takie oddzielne? nie widziałem, chyba już tylko grzałki z wbudowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

A no to OK, nie wiesz czy są różne modele takich termoregulatorów? Ja pamiętam taki jeden ze słodkowodnego jakiś rt2 czy coś takiego. Firmy akwarystyczne produkują takie oddzielne? nie widziałem, chyba już tylko grzałki z wbudowanym.

Tak jest kilka nie tylko RT2

Teraz nie znajdę (brak czasu lece po zone do pracy)

Ale w sieci jest kilka nawet elektroniczne już są


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi grzałka aquaela przestała grzać do 25 bo tylko dała radę do 20 więc wymieniłem na nową i było ok dopóki nie dostała przebicia no i dostałem ostrego kopa prądem ;)_o


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam quaela 300W w slodkim i od ok 3-4 lat działa idealnie. Trzyma 26C bez pudla. Przypuszczam ze to jest akurat ta jedyna z partii ktora jest taka idealna ;-)

Tak czy naczej moje prywatne doswiadczenia a grzalkami aquaela sa b dobre...nie wiem czy mialem farta ale wszystkie 3 bylo very ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquaela bym nie polecał sam przegrzał mi akwa i na sklepie mamy dużo reklamacji z tymi grzałkami lepiej dać pare zł więcej i mieć spokój


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowanie odradzam te grzałki . Miałem dwie takie w słodkim i obydwie przegrzewały zbiornik. Ostatnio podczas przeprowadzki użyłem jej w morskim i obudziłem się z ręką w nocniku. Na termometrze było 30 stopni a ta s... wciąż grzała. Jaki z tego był efekt? Nie trudno zgadnąć. Jeśli chodzi o termoregulatory to wciąż jest robiony RT-2 i to w wersji cyfrowej (RT-2C) z wyświetlaczem. Po delikatnej modyfikacji idealnie nadaje się do sterowania wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kiedyś RT-2 na sterowanie chłodzeniem, ale one chyba nie mają histerezy temperatury i świrował (klapał elektromagnesem) przy temperaturze granicznej na którą był ustawiony.

No ale to może była przypadłość akurat tego egzemplarza. W każdym razie średnio byłem zadowolony.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak go przerobić? Możecie napisać kilka słów i łopatologicznie?

Leży u mnie taki bezużyteczny, może bym go wykorzystał.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.