Skocz do zawartości
tadzik443

Korale sie slinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie po wlozeniu skaly szczegolnie euphyllie sie zaczynaja slinic taki sluz wypuszczaja skala byla kiedys zywa pozniej ja wysuszylem i teraz przeplukalem czysta woda ro i wlozylem do baniaka i nie wiem dlaczego ale zaczelo mi sie slinienie co moze byc nie tak? wyciagnac moze lepiej ta skale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skala byla zywa i potem ja wysuszyles to duzo roznego zycia tam zostalo i padlo. wyciag ja i ja mocz w wodzie ro narazie 24h i wloz tam cyrkulacje zeby przedmuchalo skale. nastepnie powachaj wode. jak smierdzi to musisz ja dluzej moczyc i mozesz jakis odpinek wlozyc zeby z wody wywalalo to dziadostwo. albo bez odpieniacza tylko musisz czesto wode wymieniac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest problem nie mam gdzie polozyc korala moczylem pare min ja ale ona jest plaska nie ma zbyt jakos porowata a potrzebuje ja moge w jakis sposob temu zaradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare min nie wystarczy.wierz mi. a korala daj gdzies do akwa: :yes nic mu nie bedzie przez ten czas. a skala jak byla zywa i wyschla i teraz ja dales do akwa to oddaje wszystko to co w niej zgnilo. wymocz ja a cyrkulacje na nia i niech dmucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie ze nie mam gdzie dac korala jest tak duzy ze musialem dolac wody do akwa i wlozyc go ok 50glowek to wyobraz sobie jakie to duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz po co potrzebujesz ta skale w akwarium??


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mam tak malo miejsca na korale ze musialem ja wstawic zeby polozyc na niej nowego korala bo poprostu nie mam miejsca a polozylem ja po to zeby sie nie pazyly miedzy soba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zrobiles to dzis? czy kiedy? koral juz przyrosna do skaly? jaki to koral? ile tej skaly bylo?jakie parametry?

tadzik to pozostaje ci postawic wiekszy baniak :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala dzis pare min wymoczona ok pol kilo moze kilo calustea nic nie przyroslo bo dzis go zakupilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicho tam ona jest wieksza niz moja najwieksza skala :D hyhy tak na oko to ponad 50 glowek :D z 1 srony ;] 1cm od lustra wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trexPro- skończ nabijać posty.

Pani Deboro piszesz nie na temat. Kolega potrzebuje pomocy wiec na temt piszemy. Czytalem wiele roznych twoich odpowiedzi i czesto sie spotykalem z tym ze zawsze czegos sie czepisz :rtfm: nie dziwie sie ze ludzie odchadza z tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora-

Jestes juz ponad rok na forum, a tematow zwiazanych z wkladaniem cegiel bez wczesniejszego przygotowania juz troche bylo. Kupiles kolejnego korala I zeby jakos to wszystko usadowic w akwa, bierzesz co pod reka I ladujesz do szkla. Powinienes sie najpierw przygotowac I bardziej zaangazowac jezeli zalezy Ci na utrzymaniu tego co masz. Wyciagnij ta skale, wymyj, wyszoruj (wygotuj I co tam chcesz). Zalej ro, I mocz ja z dwa tygodnie z cyrkulacja I wymiana wody co pare dni. Korala zostaw na piasku, czy gdzie tam da rade przez ten czas. nie pisz ze nie mozna go nigdzie dac, bo przeciez byl juz w baniaku. Jezeli skala oddaje (a oddaje), to zamiast martwic sie ze korala nie ma gdzie postawic, pomysl ze za pare dni moze zostac szkielet I nie bedzie juz problemu, wiec znajdz mu miejsce. Nic nie zaczyna sie od d...y strony...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze bede pisal z bledami ale klawa mi nie dziala kolego kupilem go a nie mialem w akwa nie mam miejsca nie widziales mojego baniaka wiec nie wiesz a myslalem ze koral bedzie mniejszy mialem go wywalic czy chcesz go za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrozumieć. Tylko interpunkcja ci nie działa ? Ogólnie to składnia z innego kraju.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyjac skale zanim go wywalisz, bo jak jest jakis problem ze skala, to koral padnie. Nie widzialem, nie wiem, moze nie aklimatyzowales, a moze... to Ty masz problem, nie ja. U mnie w akwa wszystko ok. Pytasz o porady-dostajesz odpowiedzi, ale chyba nie po Twojej mysli. Twoje pytanie bardziej brzmi jak "co moge zrobic, zeby nic nie robic..."


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj chodzi o to ze korala nigdzie wiecej nie umieszcze procz am gdzie jest obecnie a jest na skale ktora kiedys byla zywa i wlozylem ja dzisiaj do baniaka zeby oddzielic i polozyc korala bo ten koral ma 20x20x? wiec nie jest maly a nie chcialbym zeby sie poparzyly miedzy soba a ta skala co wlozylem jest malo porowata i paska ma ok 1kg wagi innego kawalka nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czego oczekujesz od forumowiczów? Wyciągnij skalę zrób z nią tak jak koledzy napisali, a korala na kilka dni ustaw jakoś i tyle. Zero filozofii... A jak nie chcesz nic ze skałą zrobić to po prostu zostaw i zrób po swojemu. Możesz napisać jakie tam masz parametry i poczytaj o brown jelly może to to.

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko wywalić tą skałkę i kupić na już nowy kawałek skały np Marco Rocks wypłukać i do akwarium.Nic nie powinna oddawać bo na niej nic niema :)

Widziałem takie kawałki w sklepie Katowice ul Wodna 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyyhyh tadzio toś pojechoł jo tego korala wezna po cenie twojego zakupu :))

skala coch opanowoł z gliwic 2 dni temu wymoczyłem cały dzień w ro ...

podmiana wody na 3 godzinki potem pod kranowa i wydmuchało wszystkie wieloszczety :D i wężowidła ...

Płukałem później w ro z godzinę i już mom w aqwa ;-)

Oddaj maxiowi innego korala jak placu niy mos na ta calustrea:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę wyjmij i przygotuj poprzez moczenie w RO 2 tygodnie tylko zmieniaj wodę co 2 dni, A korala postaw na jakimś słoiku lub czymś szklanym. Możesz też użyć plastiku na jakąś konstrukcję puki skała nie będzie ok. Podmień też wodę z 20 procent minimum bo spaskudziłeś system tą skałą.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa zalatwiona dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.