Skocz do zawartości
Michał BB

cdn... nowa większa bielska solniczka ok 900l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się, ze będzie to miało duży wpływ na temp wody. Poza tym wodę zawsze można podgrzać, a ph na dotychczasowym poziomie 7,6 rano, 7,7 wieczorem chyba warto, a nawet trzeba podnieść. Teraz już wynik oscyluje ok 7,8, jeśli można wierzyć miernikowi "długopisowemu". Poczekam jeszcze kilka dni i zobaczę w którą stronę pójdzie

Jutro będzie 2 tyg od uruchomienia zbiornika i nadal zero dojrzewania... sam nie wiem, czy się cieszyć, czy martwić... Jedynie po lewej stronie akwa nad którą świecą ledy skała zrobiła się trochę ruda. Po prawej stronie pod T5 nie ma takiego problemu. Wcześniej skała która jest pod ledami przez półtora roku była w sumpie i teraz dopiero ją wykorzystałem. Może to tak na nią wpłynęło... Pożyjemy zobaczymy... Rybcie zadowolone, przeprowadzkę przeżyły bez większego stresu :)

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wkoncu wpasc do Ciebie na ogledziny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystawienie wężyka od odpieniacza za okno nic nie dało .. PH jak było 7,7 tak jest 7,7 o ile wierzyć testowi saliferta ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach od wystawiania wężyka od odpieniacza za okno ph praktycznie nie drgnęło... Jarek, chyba miałeś rację ;)

nadal po lewej stronie na skale i trochę na piasku jest rudy osad. To chyba jednak nie okrzemki... Jest możliwość, aby to były jakieś związki żelaza? dosłownie wygląda jak rdza... kilkadziesiąt cm w prawo jest już ok

Po obecnej promocji w sklepie w Bielsku ;) doszła do obsady babeczka Valencienna sexguttata. Ma jednak trudne początki tzn. jest przeganiana przez garbika... Miałem już wcześniej taka babeczkę, która bez problemów pływała z garbikiem, a teraz coś mu odbiło i świruje. Dzisiaj babka większość dnia spędziła w jamce pod skałką. Mam nadzieję, że jak nie będą się kochać to chociaż będą się tolerować ;)

do obsady czyszczącej doszło jeszcze 3 szt ślimaków, fajnie czyszczą szyby z glonów ;)

dodam jeszcze, że heksataenia już się zadomowiła, pływa między skałami wypatrując robactwa, ale żeby wzięła się za wirki to jeszcze nie widziałem...

PS. zaproszenia nadal aktualne...

post-18880-0-88428700-1419362804_thumb.jpg

post-18880-0-16062400-1419362820_thumb.jpg

post-18880-0-63201500-1419362834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasza Hexa wygląda jak pumba :) - taka spasiona, ale czy to od wirków to nie wiem bo jej nie przyłapaliśmy na 'gorącym uczynku ", ale na pewno inne stworzonka wcina bo to raczej nie z karmienia z ręki :)


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było cicho i spokojnie do czasu... właśnie padła u mnie pompa cyrkulacyjna 15000l i chcąc nie chcąc muszę się wybrać na zakupy... zastanawiam się nad Jebao WP-60 bądź bliźniaczą RW-20. Lepiej kupić jedną mocniejszą, czy dwie słabsze? I drugie pytanie, czy jedna z tych pomp o której wspominam rozbuja 2,5metra wodzianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obsadzie z LPS i miękkimi lepiej dwie mniejsze. Widziałem w akcji te wp60 i myślę że dwie takie będą za mocne.

Widzisz i pompy obiegowe tez lepiej dwie słabsze założyć... :)

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o jednej WP-60 lub RW-20 bądź dwóch trochę słabszych... i stąd właśnie moje pytanie bo się waham... Nie widziałem na żywo co te pompy potrafią dlatego pytam... Dotychczasowe pompy szału nie robiły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną WP=60 w 400l i jest na najniższym biegu. Jeśli chodzi o długość 2,5 m to nie sądzę byś był zadowolony z fali. Być będzie ale nie sądzę że przy końcu zbiornika będzie odpowiedni bujało.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna wp60 robi fale na najnizszych obrotach, przy 240cm, tylko mam ja w waweboxie, jak dam 2gi bieg to za duża fala i chlupie. IMO lepszym rozwiązaniem były by np 2x WP 40 ale podłączone do jednego sterownika i ustawione na przeciwko (żeby chodziła raz jedna, raz druga), wtedy mogły by chodzić na niskich obrotach, i buczenie by cię nie wkurzało.

Zobacz na mój kanał YT (link w sygnaturze) na jedne z pierwszych filmów, testuje jebao wp60.

Daleko nie masz, jak chcesz to wpadnij to się pobawimy pompami :)

wyslane mobilnie,

pozdrawiam

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wybrałem się na zakupy i do akwa trafiła Jebao RW-20. Po pierwszych testach mogę powiedzieć, że pompa jest mega mocna i chodzi na najniższej mocy. Jutro jak będę miał trochę więcej czasu to porobię testy przy różnych ustawieniach. Jadąc na zakupy byłem przekonany, że w przypadku kupienia dwóch trochę słabszych pomp będę musiał dokupić podwójny sterownik, a jednak nie... Pompy te można konfigurować w pary za pomocą wbudowanego WiFi i bez problemu można zastosować dwie o różnych mocach np. RW-20 i RW-15. Jeśli obecna okaże się za słaba / chociaż w to wątpię / to dołożę RW-15 i wtedy będzie ok :)

W chwili obecnej pompa jest zamontowana na przeciwległym boku gdzie jest komin i tak się zastanawiam, czy nie będzie lepiej odwrotnie. Teraz wytworzona fala po przepłynięciu zbiornika wpada do komina i tyle. A jeśli pompę zamontować po tej samej stronie co komin, to może fala "dojdzie" do końca zbiornika po czym się odbije i będzie wracała, co doda dodatkową cyrkulację. Jutro będę testował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem ten temat, fajnie że takie rzeczy w BB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na dniach będą dwa nowe baniaki ok 1000L w BB :) o których wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wypadłem z obiegu na dłuższy czas ale też właśnie planuję powrót do żywych :) juz mam szkiełko w piwnicy 600l i może ruszę pod koniec lutego, to wtedy zaproszę na jakieś piwko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba pomyśleć o jakimś spotkaniu w BB i dyskusji przy piwku :) a Ty ustawiaj akwarium i wracaj do świata żywych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie, szkoda ze teraz przeczytałam temat bo myslalam nad sprzedażą mojej wp60. Przy okazji Michał masz pw


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie masz, jak chcesz to wpadnij to się pobawimy pompami :)

Mikołaj, a możemy się zabrać z Michałem? też się z chęcią "pobawimy pompą" i przy okazji zobaczymy Twoje kolorowe stadko :thumbup: Jakoś mnie tez litraż interesuje :whistle:

a na dniach będą dwa nowe baniaki ok 1000L w BB :) o których wiem ;)

będą - jak wszystko dobrze pójdzie ... jak już "się postawi" to odetchnę z ulgą...

marzena


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, a możemy się zabrać z Michałem? też się z chęcią "pobawimy pompą" i przy okazji zobaczymy Twoje kolorowe stadko :thumbup: Jakoś mnie tez litraż interesuje :whistle:

będą - jak wszystko dobrze pójdzie ... jak już "się postawi" to odetchnę z ulgą...

marzena

Zapraszam :)

Wysłane z telefonu

Pozdrawiam!


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nad akwa zawisła lampa 4x80W + 2 x 33 W w LED z możliwością rozbudowy o kolejne 2 x 33W LED... na pierwszy rzut oka wszystko fajnie, chociaż pewnie dołożę wspomniane moduły. Co do życia po przenosinach w koralach jak i rybach nie było żadnych strat :) może jutro uda się zrobić fotki to wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy ☺


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yendruu to ja czekam kiedy wpadniesz na oględziny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejnym krokiem będzie obudowanie stelaża, bo obecna "obudowa" nie jest zbyt estetyczna ;) wstępnie jest plan aby płyty były montowane na magnesach neodymowych i najprawdopodobniej tak zrobię. Myślę jeszcze aby zdemontować maxpecta który i tak jest teraz wyłączony, a po bokach obecnej lampy dołożyć po jednym LED 30W

post-18880-0-47821500-1422380303_thumb.jpg

post-18880-0-87206400-1422380339_thumb.jpg

post-18880-0-50380300-1422380348_thumb.jpg

post-18880-0-19087100-1422380359_thumb.jpg

post-18880-0-68150900-1422380378_thumb.jpg

post-18880-0-91402100-1422380391_thumb.jpg

post-18880-0-20786900-1422380414_thumb.jpg

post-18880-0-99280200-1422380427_thumb.jpg

post-18880-0-92491100-1422380942_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna styropianowa obudowa :D

wysłane mobilnie,

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj sie czepiasz , klej siatka putz i będzie pięknie

Michał akwarium rewelacyjne


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna styropianowa obudowa :D

wysłane mobilnie,

pozdrawiam

też mi się podoba :) no ale cóż, będzie trzeba ją jednak zmienić ;) no chyba że nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.